Blog

Internet Exproler’in fişi çekildi!

 

Microsoft’un CEO’larından olan Chris Capossela, Internet Exproler’i bu yıl içerisinde tamamen kapatacaklarını açıkladı. Windows 10 için yeni bir proje ismiyle tarayıcı hazırlamayı düşünen yetkililer, Spartan adını verdikleri tarayıcının gelişim sürecinde olduğunu duyurdu.

 

Internet Exproler, 1995 yılından bu yana kullanılan bir internet tarayıcısı. Başlangıç zamanlarında oldukça popüler iken 2014 yılı sonu itibari ile kullanım oranı %20’lik bir orana kadar geriledi. Malum, Chrome ve Mozilla gibi internet tarayıcılarının daha geliştirilmiş olması ve kullanıcılarına yüksek hız vermesinden kaynaklı olarak büyüme oranının gerilemesi de normal olarak karşılandı.

 

Microsoft, 2010 yılından bu yana pazar payını arttırmak için çabalasa da bir sonuç elde edemedi ve sıfır bir tarayıcı projesi ile piyasaya tekrar giriş yapacağını duyurdu. Henüz bu tarayıcı hakkında net bir açıklama verilmez iken, pek çok internet tutkunu da yeni tarayıcıların nasıl olacağı hususunda bilgi sahibi olmak için araştırmalarını sürdürüyor.

 

Internet Exproler’in fişi çekildi!

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu