blank

“Telefon meşulken arayanı görme” nasıl yapılır? Telefonla görüşme esnasında bir arama gelmesi durumunda sizi arayan numarayı nasıl görebiliriz? Çok fazla telefon görüşmesi yapıyorsanız eğer çağrı bekletme özelliği sizlere de fayda sağlayacak unsurlardan biri olacaktır.

Telefon meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz ve bu konuda merak ettiklerinize yanıt vermeye çalışacağız… Telefonda bir başkası ile görüşme yaparken gelen çağrıyı görüntüleme şansına sahipsiniz ve aynı zamanda bu çağrıyı bekletebilir ve dilediğiniz an görüşmeye dahil edebilirsiniz. Bu sayede sizi atayan kişiyi geri çevirmemiş olacaksınız.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

 • Rehber uygulamasına giriş yapalım.
 • Hemen ardından ilgili pencere üzerinden ayarlar seçeneğine giriş yapalım.
 • Arama ayarları ve diğer ayarlar adımlarını takip edelim.
 • İlgili pencere üzerinden arama bekletme seçeneğini aktif hale getirelim.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de çağrı bekletme işlemini aktif hale getirmiş olacaksınız.

telefon mesgulken arayani gorme Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Telefon meşgul iken arayanı görüntülemek için bir kod da kullanabilirsiniz ve dilerseniz bu adımı da paylaşalım ve sizleri de bilgi sahibi yapalım.

 • *43# tuşlaması yaparak sizler de arama bekletme özelliğini aktif ya da deaktif hale getirebilirsiniz.

Çağrı bekletme özelliğinin tüm operatörlerde ücretsiz olduğunu da belirtmek isteriz ve bunun için herhangi bir ücret ödeme gerekliliği de karşınıza çıkmıyor. İlgili tuşlama tüm operatörler için aynıdır ve cihazın markası ne olursa olsun sizler de bu kodu kullanabilirsiniz.

Çağrı Bekletme Ne İşe Yarar?

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi eğer çok fazla telefon görüşmesi yapıyorsanız ve gün içerisinde telefonlarınız çok fazla çalıyorsa, çağrı bekletme özelliği ile birlikte gelen aramaları kontrol altında tutma şansı elde edeceksiniz. Bu sayede sizler herhangi biri ile görüşme yaparken sizi arayan bir başkası meşgul bildirimi almayacaktır. “aradığınız kişi şu anda bir başkası ile görüşüyor” mesajı verilecek ve beklemeye alınacaktır. Eğer dilerseniz o an görüştüğünüz kimseyi bekletebilir ve diğer çağrıyı alabilirsiniz. Ya da görüştüğünüz kişiyi hattan alıp direkt olarak arayan ile görüşme yapabilirsiniz.

Yoğun bir telefon trafiğine sahip olan kimseler için gerçekten muazzam bir ayrıcalık ve basit bir kod ile de bu ayrıcalıktan sizler de faydalanabiliyorsunuz. Telefonlar, günün büyük bir saati elimizde ve bazılarımız bu cihazları iletişim kurmak için kullanırken bazılarımız da sosyal medyada gezinmek için kullanıyor. Her anlamda en çok vaktimizi alan cihaz türleridir ve telefonlarımızı daha yakından tanımak da lehimize olacaktır diye düşünüyoruz.

Çağrı bekletme işlemi de yine sizlere fayda sağlayacak özelliklerden biri ve doğru kullanıldığı takdirde daha işlevsel olacaktır. Bu hizmeti almak için çağrı merkezini aramanız ya da özel bir işlem yapmanız gerekmiyor. Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz ve uygulamanız yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir ekstraya ihtiyacınız olmayacaktır.

65 YORUMLAR

  • Değerli Teknocard takipcimiz, normalde *43# yapmanız durumunda sıkıntısız çalışmalı. Bağlı bulunduğunuz operatör ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

 1. Samsung s6 plus telefonumda arama bekletmede veri okunmadı yazısı var
  Ağdan beklenmedik cevap var diye yazı çıkıyor yapamıyorum !

 2. Kullandığım hat servisini arıyorum etkin gözüyor arama bekletme servisi,telefondan etkinleştiremiyoeuz *43# yaptım oda olmuyor ne yapabilirim ?

 3. Bazen arkadaşım beni aradğında görüşme yapmadğm halde aradğınız kişi şuanda başkasıyla konuşuyor diyormuş telim iphone s6 hattımsa türkcell , sizce böyle bir hata mümkünmü

 4. Ben ayarlar bölümünden yapmaya çalıştım arama bekletme başarısız yazısı çıkıyor *43# arayıncada yine olmuyor teldeki butonu yeşile yani aktif hale getiremiyorum yardımcı olurmusunuz

 5. Türk Telekom online işlemler uygulamasında ayarlardan aktif hale getirebilirsiniz. Bende de kod işe yaramadı. En son online işlemlerden aktif hale getirebildim..

 6. Mrb telefonla konuşurken ikinci bir çağrıyı alamıyorum herşeyi yaptim *43#de denedim telefondaki ayarlarida denedim olmuyor nedeni sizce nedir

 7. ARKADAŞLAR BEN TÜRK TELEKOM KULLANICISIYIM
  BU AYARI AKTIF HALE GETIREBILMEK ICIN ONLINE ISLEMLERE GIRIN AYARLAR KISMINDA CAGRI BEKLETME SECENEGINI AKTIF EDIN ARDINDAN ARAMA YERINE GELIP *43#YES YAPIN AKTIF HALE GELECEKTIR YANI HATA ALANLAR ONLINE ISLEMLER HESABIM VEYA YANIMDA DAN AYARI AKTIF HALE GETIRSIN

 8. Huaweı t20 kullanıyorum *43# yaptım aktif gösteriyor *#43# ile kontrol ettim aktif gösteriyor. Fakat tekrardan arama alamıyorum. Ayarlarda da aktif olarak görünüyor ama sonuç olumsuz. Yardımlarınızı rica ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz