Mobil

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

“Telefon meşulken arayanı görme” nasıl yapılır? Telefonla görüşme esnasında bir arama gelmesi durumunda sizi arayan numarayı nasıl görebiliriz? Çok fazla telefon görüşmesi yapıyorsanız eğer çağrı bekletme özelliği sizlere de fayda sağlayacak unsurlardan biri olacaktır.

Telefon meşgulken arayanı görme ve çağrı bekletme işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz ve bu konuda merak ettiklerinize yanıt vermeye çalışacağız… Telefonda bir başkası ile görüşme yaparken gelen çağrıyı görüntüleme şansına sahipsiniz ve aynı zamanda bu çağrıyı bekletebilir ve dilediğiniz an görüşmeye dahil edebilirsiniz. Bu sayede sizi atayan kişiyi geri çevirmemiş olacaksınız.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

 • Rehber uygulamasına giriş yapalım.
 • Hemen ardından ilgili pencere üzerinden ayarlar seçeneğine giriş yapalım.
 • Arama ayarları ve diğer ayarlar adımlarını takip edelim.
 • İlgili pencere üzerinden arama bekletme seçeneğini aktif hale getirelim.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de çağrı bekletme işlemini aktif hale getirmiş olacaksınız.

blank

Telefon meşgul iken arayanı görüntülemek için bir kod da kullanabilirsiniz ve dilerseniz bu adımı da paylaşalım ve sizleri de bilgi sahibi yapalım.

 • *43# tuşlaması yaparak sizler de arama bekletme özelliğini aktif ya da deaktif hale getirebilirsiniz.

Çağrı bekletme özelliğinin tüm operatörlerde ücretsiz olduğunu da belirtmek isteriz ve bunun için herhangi bir ücret ödeme gerekliliği de karşınıza çıkmıyor. İlgili tuşlama tüm operatörler için aynıdır ve cihazın markası ne olursa olsun sizler de bu kodu kullanabilirsiniz.

Çağrı Bekletme Ne İşe Yarar?

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi eğer çok fazla telefon görüşmesi yapıyorsanız ve gün içerisinde telefonlarınız çok fazla çalıyorsa, çağrı bekletme özelliği ile birlikte gelen aramaları kontrol altında tutma şansı elde edeceksiniz. Bu sayede sizler herhangi biri ile görüşme yaparken sizi arayan bir başkası meşgul bildirimi almayacaktır. “aradığınız kişi şu anda bir başkası ile görüşüyor” mesajı verilecek ve beklemeye alınacaktır. Eğer dilerseniz o an görüştüğünüz kimseyi bekletebilir ve diğer çağrıyı alabilirsiniz. Ya da görüştüğünüz kişiyi hattan alıp direkt olarak arayan ile görüşme yapabilirsiniz.

Yoğun bir telefon trafiğine sahip olan kimseler için gerçekten muazzam bir ayrıcalık ve basit bir kod ile de bu ayrıcalıktan sizler de faydalanabiliyorsunuz. Telefonlar, günün büyük bir saati elimizde ve bazılarımız bu cihazları iletişim kurmak için kullanırken bazılarımız da sosyal medyada gezinmek için kullanıyor. Her anlamda en çok vaktimizi alan cihaz türleridir ve telefonlarımızı daha yakından tanımak da lehimize olacaktır diye düşünüyoruz.

Çağrı bekletme işlemi de yine sizlere fayda sağlayacak özelliklerden biri ve doğru kullanıldığı takdirde daha işlevsel olacaktır. Bu hizmeti almak için çağrı merkezini aramanız ya da özel bir işlem yapmanız gerekmiyor. Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz ve uygulamanız yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir ekstraya ihtiyacınız olmayacaktır.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

65 Yorum

 1. Telefon meşgulken arayanı görme konusunda yardımlarınız için çok teşekkürler. çok basitmiş 🙂

 2. Telefonumda ayarlarimda aktif ama gelen aramalari goremiyorum bu uygulamayida yaptim ama yine olmuyo yardimci olurmusunuz

  1. Değerli Teknocard takipcimiz, normalde *43# yapmanız durumunda sıkıntısız çalışmalı. Bağlı bulunduğunuz operatör ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

 3. Ben etkin yapamiyorum kodu yazinca yanlis mmi kodu diyo telden deneyince servis yok diyo telefon g4 ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim

  1. benim de g4. Yaptığım şu: *43# tuşladım, sonra da arama tuşuna bastım. Çağrı Bekletme Servisi aktıf diye yazı ekrana geldi. çok basit.

  1. Sevgili Teknocard takipcimiz, *#43# tuşlayarak aktif olduğunu kontrol ediniz. Eğer aktifse telefonun bildirim ayarlarını kontrol ediniz.

 4. Samsung s6 plus telefonumda arama bekletmede veri okunmadı yazısı var
  Ağdan beklenmedik cevap var diye yazı çıkıyor yapamıyorum !

 5. Merhaba bende iki sekilde de beklyenmeyen yanıt veya geçersiz mmi yaziyor sim kartla mi alakali yardimm please

 6. Kullandığım hat servisini arıyorum etkin gözüyor arama bekletme servisi,telefondan etkinleştiremiyoeuz *43# yaptım oda olmuyor ne yapabilirim ?

 7. Bazen arkadaşım beni aradğında görüşme yapmadğm halde aradğınız kişi şuanda başkasıyla konuşuyor diyormuş telim iphone s6 hattımsa türkcell , sizce böyle bir hata mümkünmü

 8. Benimde i phone 6 plus önceden oluyodu şimdi becerenedim müşteri temsilcisini de aradım olmuyo

 9. Kimse ile görüşme yapılmadığı halde başka bir görüşmede hatası alıyorum çözümü var mı bunun

 10. Ben cagridayken arayan baska birini goremiyorum sesli olarak bana bildiri gelsin istiyorum yardimci olurmusunuz

 11. İkinci gelen aramayı göremiyorum ayar yapıyorum ağdan beklenmedik cevap diyor ne yapmam lazım

 12. Ben ayarlar bölümünden yapmaya çalıştım arama bekletme başarısız yazısı çıkıyor *43# arayıncada yine olmuyor teldeki butonu yeşile yani aktif hale getiremiyorum yardımcı olurmusunuz

 13. Türk Telekom online işlemler uygulamasında ayarlardan aktif hale getirebilirsiniz. Bende de kod işe yaramadı. En son online işlemlerden aktif hale getirebildim..

 14. Turkcell hesabım uygulamasından bu hizmeti 2,99 karşılığında satiyor herkes ye böyle mi acaba??

 15. Mrb telefonla konuşurken ikinci bir çağrıyı alamıyorum herşeyi yaptim *43#de denedim telefondaki ayarlarida denedim olmuyor nedeni sizce nedir

 16. Arama bekletme *43# yapmama rağmen olmuyor etkinleşmiyor hata veriyor j5 2016 samsung kullanıyorum yardımcı olabilir misiniz ?

 17. ARKADAŞLAR BEN TÜRK TELEKOM KULLANICISIYIM
  BU AYARI AKTIF HALE GETIREBILMEK ICIN ONLINE ISLEMLERE GIRIN AYARLAR KISMINDA CAGRI BEKLETME SECENEGINI AKTIF EDIN ARDINDAN ARAMA YERINE GELIP *43#YES YAPIN AKTIF HALE GELECEKTIR YANI HATA ALANLAR ONLINE ISLEMLER HESABIM VEYA YANIMDA DAN AYARI AKTIF HALE GETIRSIN

 18. Huaweı t20 kullanıyorum *43# yaptım aktif gösteriyor *#43# ile kontrol ettim aktif gösteriyor. Fakat tekrardan arama alamıyorum. Ayarlarda da aktif olarak görünüyor ama sonuç olumsuz. Yardımlarınızı rica ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu