Sosyal Medya

WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok tercih edilen sohbet uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp hakkında konuşacağız. WhatsApp profil fotoğrafı gizleme işlemine dair detayların yanı sıra yine uygulamaya dair merak edilen diğer hususları da an be an aktarmaya çalışacağız.

Şu an rekabet halinde olduğu diğer uygulamalara kıyasla çok daha işlevsel ve bu durum onu daha popüler ve daha tercih edilir hale getiriyor. Sizler de uygulamayı kullanıyorsanız eğer ne demek istediğimizi çok daha iyi anlıyor olacaksınız. Her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkan bu uygulama sayesinde sohbet etmenin yanı sıra dosya alış verişini de daha kolay ve daha güvenli hale getirebileceksiniz.

WhatsApp Profil Fotoğrafı Gizleme

Her ne kadar son dönemde gizlilik konusunda büyük bir hataya düşmüş olsa da kullanıcıları ondan vazgeçmedi ve üye sayısı hali hazırda en fazla olan sohbet uygulamalarından bir tanesi.

  • WhatsApp uygulamasını açalım ve devamında ayarlar menüsüne geçiş yapalım.
  • Hesap butonuna tıklayarak devam edelim.
  • Gizlilik sekmesine geçiş yapalım.
  • Profil fotoğrafını seçelim.
  • Açılan pencerede ‘’Hiç kimse’’ seçeneğini işaretlerseniz eğer profil fotoğrafınızın gizlendiğini göreceksiniz.

Profil fotoğrafınızı bu adımları eksiksiz takip ederek ve uygulayarak sizler de gizleyebilirsiniz. Yine aynı adımları takip ederek seçeneği deaktif hale getirdiğinizde ise profil fotoğrafınız bir kez daha rehberinizdeki yani WhatsApp listenizdeki arkadaşlarınıza gösterilecektir.

whatsapp-profil-fotografi-gizleme

WhatsApp Profil Resmini Kimler Görebilir?

Az önce bahis geçen adımları uyguladığınız takdirde profil resminizi hiç kimse göremez. Ancak bununla ilgili bir işlem yapmazsanız, rehberinizdeki tüm arkadaşlarınız profil fotoğrafınızı görüntüleyecektir. WhatsApp, sunduğu bu tür denetim detayları ile birlikte kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

Profil fotoğrafınızın zaman zaman görünmesini istemiyor olabilirsiniz ve bahsi geçen adımları takip ederek sizler de sonuç elde edebilirsiniz. Yine dilediğiniz zaman eski haline getirebiliyor ve tüm arkadaşlarınıza açık hale getirebiliyorsunuz.

Profil Fotoğrafını Belli Kişilerden Gizlemek Mümkün mü?

WhatsApp uygulamasında Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Profil fotoğrafı kısmından sadece kişilerim seçeneğini işaretleyin. Daha sonra rehberinizden profil resminizi göremesini istemediğiniz kişiyi siliniz.

Profil fotoğrafınızı görmesini istemediğiniz kişiyi rehberinizden sildiğiniz takdirde profil fotoğrafınız karşı tarafa herhangi bir şekilde gösterilmiyor. Tabi sildiğiniz kişi de onu sildiğinizi öğrenecektir. Bunun dışında ne yazık ki bir alternatif durumu karşınıza çıkmıyor.

Profil Fotoğrafı Neden Gizlenir?

Günümüzde whatsApp kullanmayan kalmadı. Artık ailemizdeki büyükler bile whatsApp ile iletişim kurmayı tercih ediyor. Ücretsiz bir sohbet uygulaması olması ve kalabalık kitlelere ulaşmış olması da onu daha popüler hale getiriyor. Yalnızca ailemiz değil, tüm çevremiz bu uygulamada. Bazı fotoğraflarınızın gösterilmesini istemiyor olabilirsiniz, bu gayet normal bir durum. Fakat profilinizde durması da hoşunuza gidiyordur. İşte bu tür durumlarda sizler de profil fotoğrafınızı rehberinizdeki yani whatsApp’ınızdaki kişilerden gizleyebilir ve kapalı bir kutu gibi hareket edebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman eski haline döndürebileceğinizi de bir kez daha dile getirmek isteriz. Yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır ve bu sayede sizler de eskiye dönüş yapmış olacaksınız. Bunun için kullanmanız gereken farklı bir yöntem bulunmadığını da hatırlatmak isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu