Mobil

WhatsApp Mesaj Gitmiyor [Çözüm]

En popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp’da mesaj gitmiyor şeklinde gelen hata birçok kullanıcısını oldukça uğraştırıyor. Bu yazımızda WhatsApp’la mesaj gönderme sorunu yaşayanlar için çözüm yollarını anlatacağız.

WhatsApp mesaj gönderme sorunu daha çok internet bağlantı şekli ile alakalı olmaktadır. Çok ciddi anlamda bir mesaj kuvveti istemeyen WhatsApp düşük bağlantı hızlarında bazen mesaj göndermeme gibi sorunlar ortaya çıkartabilmektedir. Bu sebeple WhatsApp’tan mesaj gönderme sorunu ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken internet bağlantınızı test etmektir. Bu testin sonucunda eğer internetten kaynaklanan bir sıkıntı varsa bir süre bekleyip daha sonra tekrar mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

blank

“Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz”

Facebook, İnstagram ve WhatsApp sosyal medya platformlarını çatısın altında barındıran Facebook’un İletişim Direktörü Andy Stone yaptığı açıklamada, “Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” ifadesini paylaştı.

blank

WhatsApp Mesaj Gönderemiyorum Durumunda Ne Yapılabilir?

Eğer göndermek istediğiniz mesaj karşıya ulaştırılamıyorsa yapılabilecek olan bazı tedbirler bulunmaktadır. WhatsApp mesaj göndermeme durumunda ilk yapılması gereken birçok sorunla karşılaşıldığında yapıldığı gibi telefonun yeniden başlatılmasıdır. Böylece önbellek boşalarak telefonla ilgili sistemsel bir sorun varsa ortadan kalkacaktır. Diğer yapılması gereken yöntem ise mesajı göndermek için uğraştığınız kişinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmektir. Bunun için de bir takım uygulamalar internette bulunmaktadır. Bunlara müracaat edildiği takdirde engellenip engellenmediğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer engellenmiş iseniz yapabileceğiniz fazla bir şey yok.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Çözüm Yolları;

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen hala mesaj gönderemiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet’e gir. Buradan Whatsapp’ı seçin ve “veriyi sil” demeniz uygulamayı resetleyecektir.
  • WhatsApp hesabınızın doğrulanmış olduğundan emin olmalısınız. Bunun için hesap ayarlarına girerek WhatsApp hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer doğrulanmamış bir hesaba sahipseniz zaten WhatsApp mesaj göndermeyecektir.
  • Genellikle gözden kaçsa da mutlaka göndermek istediğiniz telefon numarasını gözden geçirin. Zira acele ile kaydedilmiş olan numaralarda hane eksikliği meydana gelebilmektedir. Bu sebeple mesaj göndermeye çalıştığınız telefon numarasını gözden geçirip bir eksiklik olup olmadığını kontrol edin.
  • Gerek Android yüklü telefonlarda gerekse iOS yüklenmiş olan iPhone telefonlarında bütün uygulamalar belirli periyotlarda güncelleme almaktadır. Bazı durumlarda güncellemeler eksik olduğunda uygulamalar bu tarz çalışma sorunları ortaya çıkartabilmektedirler. Bu sebeple mutlaka  Whatsapp güncellemesini gözden geçirin.

Sizde “Whatsapp Mesaj gitmiyor” veya “whatsapp mesaj alamıyorum” şeklinde yaşadığınız sorunları aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

4 Yorum

  1. Recently I have come across one article which I assume you could find helpful. Someone might take a steaming dump all over it, but it answered some of my questions.

  2. 200 tane sticker attım 40 tane yüklendi artık hiç sticker atamıyorum . Başkasına mesaj iletiliyor gözüküyor ama 10 kişi de okumadı çevrim-içi olmalarına rağmen benve onlara da iletilmiyor. Mesaj atamıyorum

    1. Aynı problem bendede var web whatsupp üzerinden gönderdiğim mesajlar sadece İOS Kullanıcılarına gitmiyor. Android kullanıcılarına gidiyor. Hem telefonu hem. Wp Sıfırladım bu konu ile alakalı yardımcı olabilecek varmı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu