Ana sayfa Mobil Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

581
147

Aileye Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Bir haberleşme aracı olan cep telefonu hayatımıza gireli çok uzun yıllar olmadı ancak hayatımızın artık bu cihazlarla kaplanmış durumda. Cep telefonu faydaları ilk başta konuşmak haberleşmek amacıyla kullanılmaya başlandıysa da daha sonra mesajlaşma özelliği eklendi mesajlaşma özelliğine kameralar eklendi fotoğraf makinaları unutuldu. Daha sonra içerisine internetin girmesiyle de bilgisayarları dahi unutturarak tüm zamanlarımızı cep telefonuyla geçirmeye başladık. O kadar zamanımızı almaya başlar oldu ki arkadaş ortamların da bile artık ilgilenir olduk.

Cep Telefonu Aldırma

Haberleşme aracı olan telefon aldırmak için öncelikle belli bir yaşa gelmemiz gerek. O yaş ortalamasına aileniz karar verecek olsa da uzmanlara göre ortalama olarak 14 yaşından itibaren alınabileceği vurgulamakta. 14 yaşınız doldurduktan sonra ailenize karşı bazı bazı sorumluklarınızı göstermeniz gerekmekte. Telefon aldırmak için ne yapmalıyım derseniz eğer, telefon nasıl aldırılır yöntemlerini anlatalım.

 • Ailenize sorumluluk alabilecek yaşa geldiğinizi aldırmış olduğunuz akıllı cihazın sorumluluğunu alabileceğinizi ve zarar vermeyeceğinizi kullanabileceğinizi göstermeniz gerekmekte.
 • Bunun yanı sıra cep telefonuyla fazla zaman harcamayacağınızı ödevlerinizi, ailenizi, okulunuzu aksatmayacağınızı okula götürmeyeceğinizi onlara konuşarak anlatmanız gerekmekte.
 • Cep telefonu fiyatları çok yüksek olduğu için ya çok pahalı talep etmeyeceksiniz yada talep ediyorsanız bunun karşılığını bir şekilde ödemeyi talep edebilirsiniz. Mesela; telefon alabilmek için yaz ayların da çalışmayı kendi işyeriniz varsa orda yoksa bir aile yakını, komşu iş yerinde veya eve yakın esnaflardan birinde berbere çırak olma, kuaförde veya tuhafiye de mağaza da işe başlama vs. işleri yaz ayında yapmayı teklif edebilirsiniz. Buna yanaşmama durumunda haftalık harçlıklarınızdan kesmelerini talep edebilirsiniz haftalık harçlığınız 50 tl ise haftalık 30 tl ye razı olun. Ev işlerine yardımcı olmayı talep edebilirsiniz mesela akşam sofraları toplama ve bulaşıklara yardım, odanızı ve evin diğer odalarını toplama sözü verebilirsiniz. Kardeşiniz le ilgilenme belli saatler de onun bakımına bakmayı önerebilirsiniz.
 • Aileye cep telefonu aldırma yöntemleri arasında ödül sistemini kullanabilirsiniz mesela ; sınıfı geçme, aileyle beraber bir not ortalaması belirleyip o not ortalamasını, istenilen okulu kazanma vs ödülleri ortaya koyarak bunların gerçekleşmesi durumun da talep edebilirsiniz. Bu hem ailenizi tatmin edecek hem sizi tatmin edecek bir yöntem olabilir. Aynı zaman da sizi başarıya götürecek bir yol da olacaktır.
 • Diyelim ki modeli düşük bir telefonunuz var veya eskidi. Yeni bir akıllı cihaz istiyorsunuz ve babama yeni telefon nasıl aldırabilirim onu nasıl ikna edebilirim diyorsanız eğer. Öncelikle yeni telefona neden ihtiyacınız olduğunu sakin ve tane tane olarak anlatın hemen kestirip atıyorsa ona kendisini itiraz etmeden sizi sadece 10 dakika dinlemesini sonra isterse zaten almayacağını ama sizi dinlemesini isteyin. Hayır cevabı alırsanız eğer agresif bir tutum sergilemeyin küslük vs. gibi şeyler yapmayın bunun yerine dinlediği için teşekkür edin. Bu sizin olgunluğunuzu gösterir.
 • Telefon aldırma için babanıza fazla da baskıcı davranmayın sonuçta ailenizin maddi durumu buna elverişli olmayabilir. Size göre iyi bir maddi durumunuz olabilir ancak ailenizin size her durumu anlatmaz sizlerin üzülmesini zorlanmanızı istemez bu durumlar varken ailenizi bir de ekstradan bir yükün altına sizde sokmak istemezsiniz zaten.

Cep telefonu bir ihtiyaç ve haberleşme aracı başka amaçlarla amacı dışı fazla kullanım yapmamak, arkadaşlarınızla fazla görüşmemeler yapmamak, okula götürmemek götürmek gibi durumlar olursa da ders saatlerinde çantamız dan çıkarmamamız gerekiyor bunları da unutmayalım ve ona göre ihtiyaçlarımızı ailemize ısrarcı olmadan söyleyin. “Cep Telefonu Aldırma Yolları” ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

147 YORUMLAR

    • ailem benim telefonu ayarında kullanacağımı biliyor ama yinede almıyor küçüksün diyorlar ama 6. sınıftayım ve telefondan başını hiç kaldırmayan arkadaşıma ailesi benim yanımda telefon aldı o an kıskançlıktan delirdim anneme telefon istediğimi hafiften çıtlattım ama aldırmadı maddi durumumuz da gayet iyi burda yazan herşeyi denedim ama ailem yine de telefon almadı eski telefonlarına bile razıyım çünkü neredeyse bütün arkadaşlarımın telefonu var sınıf arkadaşlarım demiyor ama başka sınıflardan bazıları telefonum yok diye benimle dalga geçiyor kendimi çok kötü hissediyorum ve telefondan başını hiç kaldırmayan arkadaşım bazen öyle şeyler diyorku sanki alttan alttan bana telefonum yok diye laf sokuyor annemin bunlardan haberi yok ne yapmalıyım lütfen yardım edin bazen telefonum yok diye telefonu olanlar telefonuna bir şey olunca benden şüpheleniyorlar hiç bir şey yapmasam bile kendimi kötü hissediyorum bir de bugün bir arkadaşım bile bile beni kandırdı gözümün önünde ıphone x aldı ve ailesinin maddi durumu iyi olsa da bizim ki kadar değil ne yapmalıyım LÜTFEN bana yardım edin.

 1. Ya benim telefonum bozuldu tamir ettirdik kısa bir süre sonra tekrar bozuldu ve babama fazla yüklenmek istemedim 2-3 ay idare ettim. Bi gün tamamen bozuldu hiç açılmadı babama ısrar etmeye başladım ve tekrar tamir ettirdik. Yanlış hiç bir şey yapmadığım halde telefon tekrar bozuldu ama bu sefer yapılamıyor zaten eski bir telefon. Babamdan yeni telefon almasını istedim ama izin vermedi çünkü 8. Sınıfta bana üniversiteye kadar kullanmak şartı ile almıştı ama 10. Sınıfta bozuldu. Yaklaşık 5-6 ay ısrar etmeden ama arada telefona ihtiyacım olduğunu belirterek bekledim. Dediğim gibi çok ısrar etmedim çünkü araba almak istiyordu onu sıkıntıya sokmak istemedim. Ama artık gerçekten bir telefona ihtiyacım var uzun bir süredir bekliyorum ama hala reddediyor. Hatta bazen tepki vermiyor sanki umrunda değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum istediğim telefon pahalı bir şey değil maddi durumumuzu gayet iyi biliyorum ve maddi durumumuz istediğim telefona yetecek miktarda. Lütfen yardım edin

 2. bende 6. sınıftayım 34 kişilik sınıfta bir benim telefonum yok .. 🙁 çok istiyorum ama annem ve babam takdir alırsan dedi 2 ay sonra alacaklar ama bn hemen almalarını hiç deilse 1 ay istiyorum.. yardım eeddinn

   • yerinde olsam sabrederim bende istiyorum 6.sınıftayım ama hayır diyolar bi ara babamı kandırdım ama annem hayır dedi.Lan sınıfın en çalışkanıyım hep takdir getirdim yinede yok bu yaz tekrar deniycem

   • Bence sabret sen ben sınıfın en çalışkanıyım hep takdir getiriyorum ama nafile yaşım küçükmüş benden küçüklerde nasıl oluyo o zaman

    • Biz halen S5 ulan 😀 lise 2 deyim 8 de aldılar telefon bozulmuyor bu arada ticaret bilgim var cihaz elimde patlamadan satmak için uğraşıyorum

     • Aynen s5 nereye atsam kırılmıyor ya nereye düşse olmuyor hemde ekran şeyside yok yaa

   • e zaten ben her yıl takdir alıyorum ama nafile hayır sana alamam sen küçüksün buarada 6. sınıfa gidiyorum.

    • 6. sınıfta ne telefonu !? mantıklı düşün anan baban haklı annei babanı tebrik ederim en iyisini yapıyorlar

  • Bende 8. Sınıfa geçtim ama benimde telefonum yok.önemli değil onlar zaten sana telefon gerektiğini düşündükleri zaman alırlar hemde daha çok erken hem sinifindakilerin varsa ve senin de yoksa bi ayrıcalık onlar ellerinden düşünmüyorlar ama sende ders çalışıp kendine alabilirsin

  • Ben şuan 7. sınıftayım ama ailem liseye kadar telefon almayacaklar. 24 kişilik sınıfta bir benim telefonum yok herkes dalga geçiyor.

   • Merhabalar.5. Sınıfa gidiyorum.24 kişilik sınıfta yaklaşık 16 kişinin telofonu var.ancak diğerlerinin anneleri 6. Sınıfta alırız diyorlar.Ya bana?Lisede! Psikolog bile telefon almamızı söyledi.Annem ve Babamı nasıl inandırabilirim?

  • swiftie bak kardeşim bence 15 yaşına kadar sabretmelisin çünkü daha olgun biri değilsin ondan dolayı biraz sabret ailene 15 yaşına kadar hiç üzme dediklerini yap vs saten alırlar

 3. Arkadaşlar 5. Sınıfa gidiyorum okulda bir benim telefonum yok, başarılıyım okulda ama babam 8. Sınıfta alırız dio çok sinir oluyorum benim telefonummus gibi anneanneminkini kullaniyorum yardim edin babami nasil ikna edebilirmmmmmm??????

  • Bende 5.’im.ben kendi tecrübelerime göre söylüyorum.
   1.ARKADAŞLAR BABANIZA SÖYLEMEYİ N SİZE ALMIYOR.SÖYLESENĞXDE KARŞI ÇIKIYOR!!BAŞKASININ ARACILIĞLA SÖYLEDİĞİNİZDE O KİŞİYE İYİ OLDUĞU GÖSTERMEK İÇİN ALIYOR!
   2.AİLE BÜYÜKLERİNİZ MESELA ANNEANNENĞZDEN İSTEYİN.ONLAR HELE HELE EN KÜÇÜKSENĞZ NE İSTERSENÜZ ALIYORLAR
   3.MESELE İPHONE ALACAKSINIZ KARŞILIĞINDA OLAN TEKEFONUNUZU ONUN OLMASINA İZİN VERİN.*TABİ SİZDE ALCAKSINIZ*BÖYLECE KARŞILIK OLUR.

   bu kadar hatırladım inş beğenirsiniz

  • Meraba Dodocuk. Ben de 5 E gidiyorum. Telefonum iPhone 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Baba al diyorum ama olmaz da olmaz olmaz da olmaz. Bıktım artık. Açıkçası ben kendi hallerine bıraktım. Bazen kÖtü özelliklerini söylüyorum telimin. Ama diyo ki o da olmayıversin . Yani herşeye bi bahane buluyorlar. Eğer seninkiler de öyleyse işi zamana bırak. Herhalde bir bildikleri vardır v Zaman’ı gelince alırlar.

 4. Benim General Mobilem var abi telefon mal gibi çalışıyor . Iphone 6s aldırmaya çalışıyom her gün söylüyorum. Babam kendine 3.200 TL ye aldı sanki kullanıyor ama ben aldırtcam .

 5. Merhaba ben 6.sınıfım babam bana 5. sınıfta tab A aldı ama şimdi telefon istiyorum ama almıyorlar. Daha doğrusu babam alırım diyor ama annem izin vermiyor. Annemin izin vermemesi galiba tabletle fazla ilgilenmem ne yapabilirim lütfen acil cevap !!!!

 6. Merhaba ben 8’e geçtim bi telefonum var çok kötü arkadaşlarimin falan var kaliteli bi benim ki kötü A5 2016 modelini almaya düşünüyom maddi durumumuz da fena değil nasi aldiricam utanıyorum da bi miktar biriktirdim derslerim de cok iyi nabicam bi yardim edebilirmisiniz.

  • Aynen benimde durumum öyle ;( 8.sınıfa geçtim not ortalamam 98 takdir de alıyorum ama annem ve babamı bi türlü ikna edemeyiorum iphone 6 almaları için. Senelerdir deniyorum mayısta alıcaz dediler ağustos oldu şimdi hala almadıla anneme söylüyrum hep konuyu değiştirmeye çalışıyo alcaz diyo babanla konuşalım diyo konuşmuyo da ben 2000 tl biriktirdim eklemeleri gereken sadece 400 tl ama hiç kimse beni sallamıyo napıcağımı bilmiyorum ;((( telefonum iphone 4 ve gerçekten iğrenç

   • Babama da söyleyemiyorum utanıyorum söylemeyi denedim ama az konuş önce dersine çalış diyo sanki hiç çalışmıyomuşum gibi

   • Ne lan pezo bende 7 jet black var daha dün bana hediye geldi babam yurtdışına mal yapıyo işadamı hediye geliyo üstelik ben 5e gidiyom sen kim bilir kaça gidiyondur

  • Benim de aynı 7.SINIF Ortalamam 95’ti Teogdan 10 yanlış çektim şu seneye kadar ortalamam hep 90 veya üstüydü bende de iphone 4 var ama ne şarj oluyor ne de açılıyor 1-2 haftadır kapalı telefon

 7. arkadaşlar lütfen yardım 6. sınıftayım ve sınıfta tek benim telefonum yok hem başarılıyımda şuana kadar hep takdir getirdim teşekkür ve altı yüzü görmedim yaaa babam zenginde 2 tane telefon kullanıyor s7 edge istiyorum . ulen sınıfta ortalaması 60 olan çocuğun bile s3ü var len benim ortalamam her zaman 95 geliyor
  ama yine yok annem alsın diyor babam tepki vermiyor napcam len

  • Babana de ki sınıfta ortalaması 60 olan çocuğun bile telefonu var baba benim derslerim gayet iyi telefonun sorumluluğunu alabilirim ben dersen belki ikna olabilir

  • bende 6. sınıftayım zenginiz ama telefon almıyorlar lise diyip duruolar ortalamam 99 ama yine almıyorlar 5. sınıftakilerin bile telefonu var ama benim yok kursta tahtayı çekmek için gerek oluyor herkes çekiyor ben yazıyorum beni bekliyorlar utanıyorum kaç kez dedim almadılar lise lise lise diyorlar sizin en azından iphoneniz var ama benim bir tane bile telefonum yok herkes okula telefon getiriyor ama ben öyle kalıyom im kuzenim var onun aileside ona almıyor ama notu düşük benimki ise yüksek mutsuzum bir daha eve geç gelcem beni kayboldu sansınlar

 8. gm discovery 2+ya sahibim 8e geçtim malum arastırma fln derken ihtiyaç bide benimki isimi görmüyo lg g5 aldırmak istiom ama ne derler bilmedigimden korkuyom ltfn yardım

  • Sakın Lg G5 aldırma. Çünkü lg ler çok sinir bozucu. Bence Samsung galaxy note 5 veyaz 4 aldırabilirsin. Benim babamda iphone 5s alıcak ama ben iphone 6 veya plus istiyorum bir türlü söyleyemedim.. Şuan ki telefonum LG G 2 mini.

  • Hey arkadaslar bence 1000tl lelefon almayin bu yasta cunku o miktar telefon buyukleregore siz cok buyuk miktar tel dusunuyorsunuz bosuna nefes harcamayin gidin gm 4g alin sonucta androidin en yenisi 7.0nougat ile beraber

 9. Gençler bende 6.sınıf öğrencisiyim telefon istiyorum ailemden ama babam 96 ortalama getir öyle alcam dedi ben 94.5 getirdim almıyor ne yapmalıyom?

 10. Ben 6.sınıfa geçtim iphone 5s istiyorum ama babama söylemeye utanıyorum bir de 10 tane 80 sayfalık kıtabı okul kapanana kadar bitiremedim ve bana almadı ne yapabilirimmmmmmm

  • Ben 6. Sınıfatyım s4 kullanıyrum ne şarz oluyo nede başka bişi baamın önünde hep şarza takıyom ama sürekli almıyor deneme veya başka sınavlarda hep 1 ya da 2 oluyom yinede almıyorlar birkere alıyorduk ama eski yelefon verdiler iphone 6splus aldımaya çalışıyom bana yardım edin

 11. Hepimiz 5 .veya 6. Sinifsınız ben lise 2 te geçtim tlf almiyolar hiç bir kötü alışkanlığım yok derslerim iyi inede almiyolar

 12. 3 yıldır aynı telefonu kullanıyorum. 15 yaşıma girdim ve liseye başlıcam. Almıyorlar. Kaç yıldır İphone istiyorum. Ama yok. Telefonumun her tarafı çok kötü oldu. Dışardan çıkarmaya utanıyorum. Durumumuz da çok iyi. Artık çalışmaya başlayıp kendim mi alsam diye düşünüp duruyorum. Ne yapmam lazım?

  • Ilay bence sen liseye basliycaksin ya eger otobusle felan gidiyosan onu bahane et yolda basima her sey gelebilir merhamet duygularini one cikar ailenin bayilsam etsem felan de haberiniz olmaz bende bu her an bozulabilecek telefonumla bi basima kalirim felan de

  • hiç boşuna iphone için uğraşmayın iphoneler lanet telefonlar çevremdeki hemen hemen herkes iphone kullanıyo onlar iyi yanlarını övüyolar ama annemin iphonunda kullanmayı denedim çok karmaşık değişik bi telefon ve hiç kullanışlı değil sadecde fiyatı yüksek diye millet alıp hava atmaya çalışıyo resmen israf çok berbat bi telefon alıcaksanız samsung dan şaşmayın amiral gemilerinden alın çok memnun kalırsınız benden söylemesi

 13. 8. Sınıfa gidiyorum ve şu ana kadar karnem hepsi 5 hersene Tadkri Belgesi getiriyorum geçen yıl 1 kere de Onur Belgesi aldım ama bana hala telefon almıyorlar sadece Casper VIA M1 istedim 830 TL ama onu bile almıyorlar. Derslerimde başarılıyım ama yinede almıyorlar liseye geç alırız diyorlar ama sınıfta herkeste var bi benim yok yardımcı olur musunuz nasıl aldırıcam?

 14. Ben 8.sinifa gectim her yil taktir aliyorum hic tesekkur almadim daha ve yil sonu ort 95 uzeri ama ailem almiyor arkadaslarin yorumlarinda oldugu gibi sinifimizda bir tek benim olmamasini birakin kuzenlerimizdede birtek benim yok yani benim ders calismam bir ise yaramiyo ailem teog var o bitsin oyle dioyr ama ben simdi istiyorum ona odaklandim o yuzden fazla ders de calisamiyorum yazin hayalimde fen lisesi vardi simdi ise lg ☺yardimci olur musunuz

   • Aklın varsa 5s den g4 stylusa geçme arkadaşım da var ama ön kamerası falan güzel değil ve çok yavaş alıyorsan g4 al o güzel ama stylus alma

 15. Ben de 7 ye gidiyorum ve telefonumun her yeri dökülüyor babama dedim alırız falan dedi
  annem gerek yok diyor. istediğim telefon ise vestel venüslerden 800 tl bişey zaten bursluluk maaşı da alıyorum. Ama yinede almıyor maddi durumumuz da iyi … napıcam bilmiyorum

 16. Almıyorlar günlerdir eşşek gibi anırdım hem telefonumu bozan da annem alması gerekende annem ama almiyor.

 17. Arkadaslar ben 7. sinifa gectim. Maddi durumumuz telefona yeterli. Babam hep seneye seneye diye diye sistim. Sinifta herkesin var. ben anneminkini kullanmak zorundayim ama boyle rahat edemiyorum arkadaslarim ozel bisey yazsa annem okuyacak diye odum kopuyor Lutfen yardim edin. Biz 5 kardesiz en buyuk benim annemle babam disari ciktiklarinda dort kardesime de ben bakiyorum. ama olmuyor hatta bunari bile annemin telefonundan yaziyorum YARDM!!!!!!!

 18. ben 6. sınıfa gectım butun arkadaslarımda var ama bir bende yok babam bana alacaktı ama annem alma dio ya telefon almak istiyorum

 19. BEN 9.SINIFA GECTİM HALA TELEFOUM YOK BABAMA AL DEDİM YOK DİYO Bİ TELEFONA EN FAZLA 100TL VERİRİM DİYOR NE YAPABİLİRİM ?

 20. BEN 6. SINIFA GİDİYORUM 5.SINIFTA 1. DÖNEM ORTALAMAM 94 2. DÖNEM 95 DÜŞTÜ AMA TELEFON ALMIYORLAR İPHONE İSTİYORUM ANNEM VE BABAM ÖĞRETMEN DURUMUMUZ İYİ SINIFTA DURUMU İYİ OLAN BENİM AMA DURUMU KÖTÜ OLAN BİR KIZIN BİLE G4 Ü VAR AMA BENİM YOK NASIL TELEFON ALDIRIRIM

 21. Bende istiyorum telefon 7.sınıftayım babamın kırık telefonu vardı unu aldım 1ay sonra aniden bozuldu yaptıracam dediler yaptırmadı ama abimin ve kardeşimin telefonları var ve hepsinde kaliteli

 22. Abi beni. Telefon almama kesin çözüm olan bu yıl boyunca 85+ alsın

  AMİN AMİN AMİN

  ÜSTELİK BAK KAÇ KİŞİ AMİN DEDI

 23. Merhaba arkadaşlar köyde oturuyorum yazın dedemin yanında her türlü pis işe gittim söz verdi GM 5 PLUS alican dedi sonra almadı 2 bin TL maaş alıyo beni geçiştiriliyo ne yapmalıyım

 24. Ya benim telefonum vardı sonra okullar başlayınca çok fazla oynadığımı düşünüp aldılar ve babamın telefonu bozulduğu içinde almış olabilirler çok oynamayı bahane göstermiş de olabilirler bilmiyorum her neyse şimdi annemler e bana telefon almaları için arada Vurguluyorum ama annem yine fazla oynarım deyip almıyor babam ise annemin telefonunun olmasını bile gereksiz buluyor neyseki amcam var ve o ilk yani annemlerin elimden aldığı telefonu vermişti demiştik 6. Sınıfın yıl sonunda taktir alırsan sana Iphone 4s verecem demişti ve vermişti sonrası bildiginiz gibi aldılar vs. Şimdi 7. Sınıf tayin ve amcam diyorki yıl sonunda taktir alırsan sana samsung galaxy A7 vercem ve ben 7. Sınıfta olmama rağmen hiç tesekkurum yok bu zamana kadar hep taktir aldım aslında babannem e söylesem bir şeyler yapar ama utanıyorum neyse acil taktik

 25. 8.sınıftayım, kavga ettik aldılar telefonumu. 1 aydır da vermem allah vermem diyorlar. ilk teogdan toplam 3 yanlışım var. bu başarımı söylüyorum önce adam ol diyolar sıkıldım ben bu durumdan bu senenin sonunda alırız diyolar ben bekleyemem o kadar

 26. Ben 14 yaşındayım annem 18 yaşında kullanmana izin veririm diyor.18 ne ya ne alaka.babamdan istesem izin verebilir ama annemin rizasi olmadan alirsam hayati zindan eder ya off

 27. ULAN SİZ GİNE İYİSİ NİZ BENİM AİLEM ÇALIŞKAN OLMAMA RAĞMEN 8.SINIFTA BİLE TEKOFON ALMADILAR MADDİ DURUMUZ İYİ BABAMIN MASI 4.500 AMA ALMıyor bende çalısmayı bıraktım artık ugrasamam

 28. ya benim kuzenim var5. sınıf 2 tableti 1 telefonu var benim sadece eski model tabletim var .Ve 10 gün sonra doğum günüm bana annem ve babam ayrı hediyeler alacağnıza bir telefon alın diyorum hayır diyorlar pahalıda istemiyorum 600 700 luk neolur yardım edin.

 29. Nerden nereye geldim 🙂 Yazacaklarım tüm telefon isteyenlere gelsin .Benden bahsedecek olursak yaşım 15 bugüne kadar 2 telefonum oldu o telefonlarında yarı parasını ben ödedim.Geçen yaz markette çalıştım gerçekten para kazanmak zor arkadaşlar.Şu dünayada ne insanlar markete gelip dalga geçenimi dersin , hırsızı mı dersin…. Eğer çok telefon istiyorsanız.Kendiniz biriktirin tabi size burda 30 yıl el kapısında çalışmış abi tavsiyesi veremem. İlk telefonum Asus Zenfone 6 idi çok sıkıntı çıkarttı satıp 4s aldım inanın şu yorumu bile yazarken ne derece kastığını anlayamazsınız klavye geriden geliyor.En kötüsünden Clash Of Clansa bile girmiyor ha sinirlendirmiyoru deli ediyor biraz garip gelebilir ama sitres atacam diyorsanız telefonu yastık üzerine felan fırlatın 😀 yere düşmeyecek şekilde.Son olarakta maddi durumumuz eskiden kötüydü şimdi iyileşiyor Mesela 2 evimiz var Allaha şükür yapılıyor.Yani arkadaşlar para kazanmak zor hadi kalın sağlıcakla 🙂

 30. bana daha etkili bi yöntem bulun lütfen iphone 7 plus istiyorum ablam alıcam dio ama yaz tatiline girerken şimdi takdir aldım ama almıyolarr :’/

 31. Arkadaşlar 7. Sınıftayım. 1.dönem takdir getirdim.34 kişilik sınıfız bir benim telefonum yok. Annemden istiyorum ablamlarada bu yaşta aldın diyorum. Bana onlarda yanlış yaptım gözlerini telefondan ayırmıyolar diyo. Onlar yüzünden beni mahrum bırakıyorlar. Ne yapcam ya ben Nasıl telefon aldırsam???

 32. ya siz iymisinız 5.sınıfta telefon merakıda ne? hadi bi 7 8 ollun eyvallah ama bu kadar kucuk yasta telefon istemeyin cocuklugunuzu yasayın zamanı gelince aileniz alır bakın benim aldılar da doldu bazı nedenlerden dolayı elımden aldılar guvenlerini geri kazanamıyorum 2 yıldır kafanızı bunla yormayın daha çocuksunuz ben 16 yasındayım telefonum var ama kullanamıyorum hemde 2 tane telefonum var biri lg diğeri iphone5 ama vermiyolar kullanamıyorum

 33. Benim ilk telefonum 3.sınıfta oldu ama mecburwn yani Norveç’te yaşıyorduk herkesin telefonu vardı sonra yanlışlıkla kırdım bir daha aldılar şimdi 7. sınıftayım telefonum bozuk annemler de almıyor ne yapacağımı bilmiyorum annem bakarız diyor 1000TL lik istiyorum sizce çok mu arkadaşlar 13 yaşındayım ?

 34. Ben 6. Sınıfım. Not ortalamam 99du. Hep bu siralardaydi notlarim. Tesekkur hic getirmedim. Bu sene takdir, iftihar, başarı belgesi, ve matematikten özel belge aldım. Ve iyi bir evlatım. :))) Ama almıyorlar. Gerçi babamın günahını almiyim. O alıyordu. Çok azıcık kalmıştı. Ama annem babamın son anda aklını çeldi. Artık babam da almiyo. Zaten annem hepten karşı, liseye gecene kadar almiyom diyo. Sizce ne yapmalıyım??

  • bence telefonunun derslerinde bir zararı olmayacağını onlara göster veya deki;gerçekten benim notlarımdan 1 puan bile eksilirse telefonu elimden alın!^diyebilirsin…

 35. Babanızın veya annenizin size neden telefon almadigini soyleyeyim yasiniz küçük 1 2.si ise telefonu alirsa ders çalişmazsiniz diye almiyorlar ben 11 e gidiyorum ve istedigim telefonu aliyorum ( çalişarak ) boşuna zorlamayin küçükler. Zorlarsaniz dahada gözlerinden düşersiniz biraz olgun davranin lafini açmayin yaşiniz buyudugu zaman onlar telefonu mecbur gorecek ve alacaklar zaten.

 36. Ben 9. Sınıfım geçen sene Şubat gibi sony Xperia aldırdım yaklaşık indirimle 900 civarinda ama isteyerek almadım babam iphone sevmediği için almamıştı şimdi borcumuz var ama annem alacağını parası olduğunu ama babanı ikna etmem gerektiğini söylüyor, eğer ben samsung vb isteseydim alırlardı ama Android olduğu için ve hafıza azlığından bıktım fakat babam yinede iphone A karşı annem haftasonu 3 gün sonra iphone 6s alabileceğini söylüyor sizce nasıl ikna edebilirim, lise de çok iphone û olan var bende istiyorum hemde çok evet bu telefonum 1 yıllık ama telefon hafızası nedeniyle çok bunaldım.

 37. ben ne dediysem almıyorlar,hepsini denedim.Ama tek lafları BORCUMUZ VAR!bende onlara kendi paramla(3 ayda 500 tl)alıyım diyorum yine olmuyor….lütfen yardım edin!

 38. 7. Sınıftayım ve çok eski bir telefon kullaniyoRum bu durum bana bir utangaçlık bile verdi gözlerimde olan problemden dolayı annem telefonumu yükseltmek istemiyor ne yapacağımı bilmiyorum

 39. Ben ilk telefonumu 5. sınıftayken aldım o da babamın eski telefonuydu. Daha geçen sene de annemin eski telefonunu kullanmaya başladım. Şu an 8. sınıftayım ve bana lise sonuna kadar telefon almayacaklarını söylediler. Kendimi kötü hissettim. Bir ara babam eğer teogdan iyi bir puan alırsan alıcam dedi. Teog sonuçlarım gayet iyi ama henüz konusu açılmadı. Küçümseniyor gibiyim arkadaş ortamında da. Ve ailemizin maddi durumu oldukça iyi. Annem ve babam iphone son model kullanıyorlar. Ama almak için bir şeyler denemeliyim.

 40. 6. sınıfım iphone 6 istiyorum ya sınıfta ilk 3 e girmem ve ortalamamın 97 üstü lması gerek ya bıktım olmuyo :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 41. Babam ortalama ni 96 yap alicam dedi yaptım ama yok. Işte çok ugrasiyormusum guven vermiyormusum instagramdan cikmiyormusum falan filan ya çok pahalı bişey istemedim ki samsung galaxy grand prime pahalı mi arkadaşlar benim teyzemdede var 800 liraya almış sanırsın iphone 7 istiyorum offfff

 42. Benim telefonum iPhone 6 ama iPhone 7 Plus almak istiyorum benim kendi param buna yetiyor ve bütün yöntemleri denedim babamın tek cevabı hayır oldu

 43. ya ben biraz erken yaşta(11) dokunmatik telefon aldım ama o telefonda(samsung galaxy s plus) 3 sene içinde pert oldu neyse babamdan j3 istiyodum ve o kdr fazla yalvardım ama nafile sinir krizleri vs kendimi anlatamadıkça delirmeye başladım çünkü telefonu bi çocuğa babası değilde başka kim alabilirki okadar yalvarmama rağmen babam yine ilgilenmedi ve en sonundan s4 aldı istemediğim telefon olmadığı için çok
  benimseyemedimde minnette duyamadım sanki gökten yağmış gibi geldi zaten çabamın telefonu j3 tü neyse yinede sakındım telefonu ama ilk hafta arkadaşım yüzünden yere düşürdüm ekran kırılmazı kırıldı bişe olmamıştı babam ekranını değiştirdi ama dersanedeyken elimden kaydı ve yere düştü birazda diğer telefonumun yere düşüp düşüp kırılmamasının rahatlığı vardı bu sefer babam kızdı arada sırada küçük mesafelerdende yere düştüğü oluyodu ama telefona bişe olmamıştı neyse ben telefondan hala memnun değildim kamerasından hala babamın uygulamalara karışmasından fln ama kullanıyodum bi gece yatmadan önce oynayıp sarjı bitince babama taksın diye verdim babam sarja taktı ama sabah okula giderken aldığımda telefon açılmıyo pardonn görüntüsü ekrana gelmiyodu akşam babama söyledim yere düşürmekten vs oluyomuş ama niye birden bire gitsinki ben babamdan babam benim okulda yere dşürdüğümden şüphelene şüphelene bi kaldık sonra o pert ettiğim telefona geri döndüm hala o lanetli telefondayım ve babam iki telefon kırdığım için almıyo ama ben kendimde emin olduğum şu özelliğimi biliyorum istediğim bişey için çabaladıktan sonra meyvesini istediğğim gibi yersen gözüm gibi sakınırım çünkü o telefondan başka bişey istemiyorum ve o bana lazım bunun bilincinde olurum babam bunu anlamıyo ve durmadan 2 telefon kırdığımı dile getirip almıyo ama artık liseye geçicem telefonun seside bozuldu ve sürümü aşırı düşük hiçbi işimi görmüyo gerçekten telefona ihtiyacım var işte 5 6 aydırda iphone 5s 32gb için yalvarıyorum ama hiç alcak gibi değil ben bu babadan nasıl telefon istemeliyim yardım edin :((((

  • Merhaba bence babanı karşına al babacım bak bu telefon artık kullanılmayacak halde ve senden sadece bir telefon istiyorum ve bu telefonu üniversiteye kadar kullanıcağıma dair söz veriyorum dersen işe yarayabilir

 44. Bende 8.sınıfa gidiyorum ama almıyorlar derslerim harika 95 altı not ortalaması yok (bu arada özel okula gidiyorum herkesin var ve durumumuz harika allaha şükür) herkesin var babam her isteğimi yapıyor ne desem hemen oluyor sadece bu olmuyor bir kere alıcak oldu annem engelledi almasını şuan telefon değiştirmeye gittiler sürpriz yaparlarmı acaba bana??? lütfen bir fikir verin alması için yaaa

 45. Liseye başlayacağım bana telefon almıyolar ben de her gün kavga ediyorum çok sıkıldım ya

 46. 1 hafta sonra liseye başlayacağım iPhone4 kullanıyorum benden önce ailemdeki herkes kullandı ( 2 Abim var + Anne Baba ) ve telefon çok yıpranmış durumda kendi kendine kapanıyor bazen, uygulama felan indiremiyorum sözde akıllı telefon ama whatsapp bile kuramadım kapanıyor telefon indirmeye kalktığımda. 8. Sınıfın basindan beri kullaniyorum arkadaşlara utandığımdan telefonum yok dedim çünkü var desem sınıf whatsapp grubuna gel veya kanka whatsapp’dan sabahlayalım bu gece gibi şeyler diyecekler ve ben 2 saat açıklama yapmak zorunda kalacağım diye düşündüm, evet biraz üşengecim 😀 Baya uzun bir yazi oldu sonuca geleyim aileme telefon konusunu açamam çunku bu konularda hassas biriyim utaniyorum babamin annemin karsisina cikip ben yeni telefon istiyorum diyemem yani maddi durumumuz iyi sayilir ama dedigim gibi huyum boyle telefon gibi pahali ve ciddi bir seyi ailemden isteyemiyorum benimle ayni durumda olanlar anlamistir, sizden istedigim aileme acik acik soylemeden ufak gondermeler yaparak telefon almalarını saglamak mumkun mu? Cunku liseye baslayacagim ve 8. siniftaki olayi tekrar yasamak istemiyorum yeni bir telefona gercekten ihtiyacim var sizce ne yapsam? Telefonu bilerek kirip sonra kaza ile oldu dersem alirlar mi? Veya yazilimdan iyi anlarim guclu virusler yukleyip telefonu cokertsem? Ama bunlari yaptiktan sonra yine almazlarsa elimdeki kici kirik malum telefondan da mi olurum? 🙁

 47. Arkadaslar tabletimvar ama lg g2 istiyorum 600 tl pahalida annemin para olsa alirdi ama parasi yok babam diyo universiteye gecmeyne kadar yok sinir olyum siz dua edin size lisede aliolar bana universitede yardim nolur

 48. Merhaba arkadaşlar. Benim telefonumda s3 mini ama ablamdan bana geçti telefon. Ama bataryası bozuk ve çerçevesinin boyası düşüp durduğu için çıktı. Bu arada 8. Sınıfa Yeni geçtim. Karne ortalamam 98 küsür puan neredeyse yüz puan ama teog da en fazla iki yanlış çıkarırsan istediğin telefonu alırız diyorlar. Ben yaklaşık 1 sene beklemek istemiyorum zaten bir Samsung Galaxy Note 8 istemiyorum ki ben benim istediğim telefon Samsung Galaxy a7 ama teog şartı koşuyorlar bıktım bu sınavlardan yardım edin nasıl aldırabilrim?

 49. Ya yardım!! Benim telefonum Vestel acayip kasıyor uygulamalar falan. Doğru düzgün yazmıyorsunuz 6. sınıftayım bu arada. Ben 6s istiyorum maddi durumumuz iPhone X e de yeter(!!!) 2. el alsakta olur diyorum daha ucuz diye. Cevap BAKARIZ!?!!!!

 50. 5.tan beri istiyorum almıyorlardi şuan 8.sınıftayım yıllardır takdir alıyorum halen babam almıyor napalim BABA işte

 51. ben 5 ten beri iphone 6 s plus kullanıyorum bi türlü bozulmadı ama iphone x şstiyom yardım edin

 52. Adam iphone kullanip sikayet ediyor benim eger teog kalkmasa fen lisesine gitmeden telim olmucakti simdi 7yim liseye gecince tel alacaklar diye sukur ediyorum

 53. Merhaba ben 5.inci sınıftayım herkesin İphone 7plus,8plus,ve X i var.Üstelik üçüncü sınıfların bile telefonu var bizim okulda ve sınıfta tek telefonu olmayan benim babam 1 ay sonra alacağız diyo altı ay geçti hala almadı.
  Yardım edermisiniz?

 54. Ben 4. sınıfın 1. döneminden beri hep taktir belgesi alıyorum 8. Sınıfa geçtim ama hala telefon yok iphone 1s ye bile razıyım yeterki olsun gerçi telefonda çok vakit geçiriyorum her halde ondan büyük şehirde olsaydık belki lisede de 50 TL’lik tuşlu alıcaz diyorlar o da ilçe dışına çıkarsam Tablet çok büyük heryere taşınmıyo kuzenimin j1 var en azından bende telefon yok

 55. Ya ben daha liseye yeni geçiyorum anneme dedim ki artık geç çıkacağız iletişim için bana telefon al dedim ama o hayır diye bağırdı ya bende her gün ağlıyorum komşumuzun kızı 2.sınıfa geçti ona telefon aldılar ben liseye yeni geçtim hala telefon alan olmadı çıldırcam yaaa

  • Çıldırmana Gerek Yok Bende Liseye Geçtim. Hala Telefonum Yok.
   Arkadaşlarım : Aga Beee Yak Moruq Yaq

 56. Babam benım bazı sorularıma hayır dıyor yawşıyorum ama hala almıyor Sony Xperia XA1 aldıracagım aldıramıyorum hep hayır diyor

  • vallaha sen şimdiden söyle 3 yıla anca telefon bakmaya başlarlar bende 7’de dedim daha yeni akıllarına geldi yeni bakıyorlar ama ondanda ümitli değilim!!!!!

  • valla sen şimdiden iste ben senin yaşında istedim şimdi yeni yeni bakmaya başladılar telefonlarda yenilenip duruyo zaten isteğin deyişip durur zaten bir 3 sene sonra bakarlr heralde sana kıymet veriyorlarsa söylediğinde alırlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here