Mobil

Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Aileye Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Bir haberleşme aracı olan cep telefonu hayatımıza gireli çok uzun yıllar olmadı ancak hayatımızın artık bu cihazlarla kaplanmış durumda. Cep telefonu faydaları ilk başta konuşmak haberleşmek amacıyla kullanılmaya başlandıysa da daha sonra mesajlaşma özelliği eklendi mesajlaşma özelliğine kameralar eklendi fotoğraf makinaları unutuldu. Daha sonra içerisine internetin girmesiyle de bilgisayarları dahi unutturarak tüm zamanlarımızı cep telefonuyla geçirmeye başladık. O kadar zamanımızı almaya başlar oldu ki arkadaş ortamların da bile artık ilgilenir olduk.

Cep Telefonu Aldırma

Haberleşme aracı olan telefon aldırmak için öncelikle belli bir yaşa gelmemiz gerek. O yaş ortalamasına aileniz karar verecek olsa da uzmanlara göre ortalama olarak 14 yaşından itibaren alınabileceği vurgulamakta. 14 yaşınız doldurduktan sonra ailenize karşı bazı bazı sorumluklarınızı göstermeniz gerekmekte. Telefon aldırmak için ne yapmalıyım derseniz eğer, telefon nasıl aldırılır yöntemlerini anlatalım.

 • Ailenize sorumluluk alabilecek yaşa geldiğinizi aldırmış olduğunuz akıllı cihazın sorumluluğunu alabileceğinizi ve zarar vermeyeceğinizi kullanabileceğinizi göstermeniz gerekmekte.
 • Bunun yanı sıra cep telefonuyla fazla zaman harcamayacağınızı ödevlerinizi, ailenizi, okulunuzu aksatmayacağınızı okula götürmeyeceğinizi onlara konuşarak anlatmanız gerekmekte.
 • Cep telefonu fiyatları çok yüksek olduğu için ya çok pahalı talep etmeyeceksiniz yada talep ediyorsanız bunun karşılığını bir şekilde ödemeyi talep edebilirsiniz. Mesela; telefon alabilmek için yaz ayların da çalışmayı kendi işyeriniz varsa orda yoksa bir aile yakını, komşu iş yerinde veya eve yakın esnaflardan birinde berbere çırak olma, kuaförde veya tuhafiye de mağaza da işe başlama vs. işleri yaz ayında yapmayı teklif edebilirsiniz. Buna yanaşmama durumunda haftalık harçlıklarınızdan kesmelerini talep edebilirsiniz haftalık harçlığınız 50 tl ise haftalık 30 tl ye razı olun. Ev işlerine yardımcı olmayı talep edebilirsiniz mesela akşam sofraları toplama ve bulaşıklara yardım, odanızı ve evin diğer odalarını toplama sözü verebilirsiniz. Kardeşiniz le ilgilenme belli saatler de onun bakımına bakmayı önerebilirsiniz.
 • Aileye cep telefonu aldırma yöntemleri arasında ödül sistemini kullanabilirsiniz mesela ; sınıfı geçme, aileyle beraber bir not ortalaması belirleyip o not ortalamasını, istenilen okulu kazanma vs ödülleri ortaya koyarak bunların gerçekleşmesi durumun da talep edebilirsiniz. Bu hem ailenizi tatmin edecek hem sizi tatmin edecek bir yöntem olabilir. Aynı zaman da sizi başarıya götürecek bir yol da olacaktır.
 • Diyelim ki modeli düşük bir telefonunuz var veya eskidi. Yeni bir akıllı cihaz istiyorsunuz ve babama yeni telefon nasıl aldırabilirim onu nasıl ikna edebilirim diyorsanız eğer. Öncelikle yeni telefona neden ihtiyacınız olduğunu sakin ve tane tane olarak anlatın hemen kestirip atıyorsa ona kendisini itiraz etmeden sizi sadece 10 dakika dinlemesini sonra isterse zaten almayacağını ama sizi dinlemesini isteyin. Hayır cevabı alırsanız eğer agresif bir tutum sergilemeyin küslük vs. gibi şeyler yapmayın bunun yerine dinlediği için teşekkür edin. Bu sizin olgunluğunuzu gösterir.
 • Telefon aldırma için babanıza fazla da baskıcı davranmayın sonuçta ailenizin maddi durumu buna elverişli olmayabilir. Size göre iyi bir maddi durumunuz olabilir ancak ailenizin size her durumu anlatmaz sizlerin üzülmesini zorlanmanızı istemez bu durumlar varken ailenizi bir de ekstradan bir yükün altına sizde sokmak istemezsiniz zaten.

Cep telefonu bir ihtiyaç ve haberleşme aracı başka amaçlarla amacı dışı fazla kullanım yapmamak, arkadaşlarınızla fazla görüşmemeler yapmamak, okula götürmemek götürmek gibi durumlar olursa da ders saatlerinde çantamız dan çıkarmamamız gerekiyor bunları da unutmayalım ve ona göre ihtiyaçlarımızı ailemize ısrarcı olmadan söyleyin. “Cep Telefonu Aldırma Yolları” ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

221 Yorum

    1. ailem benim telefonu ayarında kullanacağımı biliyor ama yinede almıyor küçüksün diyorlar ama 6. sınıftayım ve telefondan başını hiç kaldırmayan arkadaşıma ailesi benim yanımda telefon aldı o an kıskançlıktan delirdim anneme telefon istediğimi hafiften çıtlattım ama aldırmadı maddi durumumuz da gayet iyi burda yazan herşeyi denedim ama ailem yine de telefon almadı eski telefonlarına bile razıyım çünkü neredeyse bütün arkadaşlarımın telefonu var sınıf arkadaşlarım demiyor ama başka sınıflardan bazıları telefonum yok diye benimle dalga geçiyor kendimi çok kötü hissediyorum ve telefondan başını hiç kaldırmayan arkadaşım bazen öyle şeyler diyorku sanki alttan alttan bana telefonum yok diye laf sokuyor annemin bunlardan haberi yok ne yapmalıyım lütfen yardım edin bazen telefonum yok diye telefonu olanlar telefonuna bir şey olunca benden şüpheleniyorlar hiç bir şey yapmasam bile kendimi kötü hissediyorum bir de bugün bir arkadaşım bile bile beni kandırdı gözümün önünde ıphone x aldı ve ailesinin maddi durumu iyi olsa da bizim ki kadar değil ne yapmalıyım LÜTFEN bana yardım edin.

     1. Senin telefona ihtiyacın zaten yok telefon nedir bir haberleşme aracıdır daha 6.sınıftasın çok erken ben 9.sınıftayım sultanbeylinden ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu lisesine gidiyorum benim bile hala telefonum olmadı.

     2. merhaba .ben 7cisInIfIm .ve babam bana ta 4 kere telefon aldI.annemse 3 tanesine el koydu babam en son yani 4cutelefonu 2 ayonce almsdI.simdi abimin o mal laflarInA kanIptelefonuma el koydu.ve artk babamn gozunde bir deyerim kalmadi.tabikide bisey yapmadim . abimin o laflari yuzunden oldu hepsi.sucsuzken aldrtdi telefonu elimden .lanett olsun . simdi tum gun babamin onunde ders okuyorum ve rusca oyrenmeye basliyorum .insallah sonuc iyi olur ve insallah telefonumu geri verirler yasada yeni birtelefon alirlar. amin amin amin

     3. Yani sen bunu çocukça bende var sende muhabbeti için mi istiyosun YA SEN FARKETMEDİYSEN SÖYLİİM 6. SINIIIIF SEN DALGA MI GEÇİYON Sen bunları aldırmamayı öğrenememiş kadar küçüksen sana telefon tabii ki alınmaz

     4. daha çok küçüksün 6. sınıf yani cok gerek yok aslinda çünkü derslerine çalışmıyorsun felan sıkıntı oluyor. ben 8 e geçtim ve bir kaç ay once telefonum bazı sebeplerden dolayı satıldı. Tabiki zor oluyor herkesin telefonu olup senin olmaması ama katlanmak zorundasın bu tür seylere. Bana da diyorlar ama aldırmıyorum bile. Ben biçok sebepten dolayı 1. sınıftan beri telefon kullanıyorum ama pek bi faydası olmadi yani hayatına bak hobi edin onlarla uğraş takma kafana bence…

     5. Arkadaşlar yaz tatilinde ailem bana telefon aldı
      Bu arada bana küçük diyenler siz niye buradasınız?

     6. 6. Sınıfsın daha ilerleyen zamanlar da ailen sana ztn alicaktır 14 yaşından sonra ki yılları beklemelisin cnm ve emin ol ki senin ailen sana tel almayarak en doğrusunu yapıyor eğer bu yaşında kullanabileceksen yani öyle düşünüyorsan ailene en azından annene okuldaki durumdan bahsetmeyi dene hala ikna edemediysen akıllı telefon yerine bir tuşlu telefonla bikac ay deneme yapmalarını öner tatlım böylece senin telefonu nasıl kullandiğini da görmüş olurlar..:) umarım ise yarar gelişme olursa buradan bana bildirebilirsin:)

     7. allahım tek dileğim bir telefon bilgisayar aldık diyorlar ama anlamıyorlarki bilgisayarın bir halt olmadığını

     8. Ya benimkileride aynı bide ben senden daha büyük olmama ramen almiyolar lisedeyim ve derslerim için almiyolar cidden artık herdediklerini yapa yapa yoruldum bı çözüm bulunması gerekiyo

     9. Banada yakın bir durumu yaptilar bizim ailemizinde maddi durumu iyi hatta rezidansta yaşamamıza rahmen bana telefon almayıp kavgacı sevimsiz eski bir mahalle olan evleri derme çapma olan birarkadaşima iphone Xs aldılar çıldırmalık degilmi?

    2. ben 10 sınıftayım babam bana liseye geç alırız dedi ama almadı 9 da da seneye alırız dedı şimdi 10 sınıfım şimdide seneye diyor ve sınıfta bır tek benim telfonum yok deliricem

   1. bende denedim asla ama asla almayacaklarına 100/ 100 eminim. bütün arkadaşlarımın var. HaTlI.
    sınıfın başkanı olmama rağmen ve derslerim çok iyi olmasına rağmen almıyorlar

 1. Ya benim telefonum bozuldu tamir ettirdik kısa bir süre sonra tekrar bozuldu ve babama fazla yüklenmek istemedim 2-3 ay idare ettim. Bi gün tamamen bozuldu hiç açılmadı babama ısrar etmeye başladım ve tekrar tamir ettirdik. Yanlış hiç bir şey yapmadığım halde telefon tekrar bozuldu ama bu sefer yapılamıyor zaten eski bir telefon. Babamdan yeni telefon almasını istedim ama izin vermedi çünkü 8. Sınıfta bana üniversiteye kadar kullanmak şartı ile almıştı ama 10. Sınıfta bozuldu. Yaklaşık 5-6 ay ısrar etmeden ama arada telefona ihtiyacım olduğunu belirterek bekledim. Dediğim gibi çok ısrar etmedim çünkü araba almak istiyordu onu sıkıntıya sokmak istemedim. Ama artık gerçekten bir telefona ihtiyacım var uzun bir süredir bekliyorum ama hala reddediyor. Hatta bazen tepki vermiyor sanki umrunda değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum istediğim telefon pahalı bir şey değil maddi durumumuzu gayet iyi biliyorum ve maddi durumumuz istediğim telefona yetecek miktarda. Lütfen yardım edin

   1. benim de ona benzer bir durum telefonum yandı onları sıkmamak için tatilde alın dedim ama onları düşünmek yaramıyor almadılar hala

  1. Meraba uzay bende 6s aldırmak istiyorum ve bende utanıyorum annenemdeb istedim pahalı düşünürüz dedi bende çok istiyorum telefonum j5 iyi bir tel ama iphone diyince daha pahalı oluyor ve benim telefonum 6s den daha iyi ama bende istiyorum yardım

  2. aynısı bendede var bende amerikadaki dayımdan istemek isytiyorum fakat utanıyorum:D

   1. Ya siz rahatsınız tabi AMCA DAYI ooohhh mis
    Dayılar falan anne babalardan çok daha yumuşaktır
    Dayısı olmayanlar ne yapsın
    BİZİM HİÇ YOOOOOOOOOOOOOOOOOOK

    1. BENİM DAYIM ÖĞRETMEN O HİİİİİİÇ ALMAZ BU ARAD 9. SINIFIM AMA BABAMA SÖYLEMEYE BİLE KORKUYORUM YAAA BU NEEE

     1. 10a geçtim hala istemeye korkuom ama okul açılınca aldırıcam artık bu kadarıda yeter yani

 2. bende 6. sınıftayım 34 kişilik sınıfta bir benim telefonum yok .. 🙁 çok istiyorum ama annem ve babam takdir alırsan dedi 2 ay sonra alacaklar ama bn hemen almalarını hiç deilse 1 ay istiyorum.. yardım eeddinn

   1. yerinde olsam sabrederim bende istiyorum 6.sınıftayım ama hayır diyolar bi ara babamı kandırdım ama annem hayır dedi.Lan sınıfın en çalışkanıyım hep takdir getirdim yinede yok bu yaz tekrar deniycem

   2. Bence sabret sen ben sınıfın en çalışkanıyım hep takdir getiriyorum ama nafile yaşım küçükmüş benden küçüklerde nasıl oluyo o zaman

    1. Biz halen S5 ulan 😀 lise 2 deyim 8 de aldılar telefon bozulmuyor bu arada ticaret bilgim var cihaz elimde patlamadan satmak için uğraşıyorum

     1. Aynen s5 nereye atsam kırılmıyor ya nereye düşse olmuyor hemde ekran şeyside yok yaa

   3. e zaten ben her yıl takdir alıyorum ama nafile hayır sana alamam sen küçüksün buarada 6. sınıfa gidiyorum.

    1. 6. sınıfta ne telefonu !? mantıklı düşün anan baban haklı annei babanı tebrik ederim en iyisini yapıyorlar

    2. bak şu an 8. sınıfsın belki bu yaşta işe yarar ama onuda artık bu lgsden alırsın sana söyliyeyim ben olsam lgs den iyi bir puan alır ondan sonra isterdim

  1. Bende 8. Sınıfa geçtim ama benimde telefonum yok.önemli değil onlar zaten sana telefon gerektiğini düşündükleri zaman alırlar hemde daha çok erken hem sinifindakilerin varsa ve senin de yoksa bi ayrıcalık onlar ellerinden düşünmüyorlar ama sende ders çalışıp kendine alabilirsin

  2. Ben şuan 7. sınıftayım ama ailem liseye kadar telefon almayacaklar. 24 kişilik sınıfta bir benim telefonum yok herkes dalga geçiyor.

   1. Merhabalar.5. Sınıfa gidiyorum.24 kişilik sınıfta yaklaşık 16 kişinin telofonu var.ancak diğerlerinin anneleri 6. Sınıfta alırız diyorlar.Ya bana?Lisede! Psikolog bile telefon almamızı söyledi.Annem ve Babamı nasıl inandırabilirim?

   2. Ben de 7. Siniftayim su an butun telefonlarkm ya bozuldu ya da annnemler elimden aldi su anki galaxy a10s iyi kullanmaya calisiyorum ama bazen ekrani kendi kendine basiyor noluyo diyorum su dokulmedi dusurmedim bisey olmadi neden boyle yapoyo dedim cildircam ya

  3. swiftie bak kardeşim bence 15 yaşına kadar sabretmelisin çünkü daha olgun biri değilsin ondan dolayı biraz sabret ailene 15 yaşına kadar hiç üzme dediklerini yap vs saten alırlar

  4. Adama Bak yaa 6. sınıfta telefon istiyo annesi babası takdir alınca diyo İKİ AY VAR DİYO ,, AMA BU VELET Bİ AY ERKEN İSTİYO SEN DAGA GEÇİON OLM

 3. Arkadaşlar 5. Sınıfa gidiyorum okulda bir benim telefonum yok, başarılıyım okulda ama babam 8. Sınıfta alırız dio çok sinir oluyorum benim telefonummus gibi anneanneminkini kullaniyorum yardim edin babami nasil ikna edebilirmmmmmm??????

  1. Bende 5.’im.ben kendi tecrübelerime göre söylüyorum.
   1.ARKADAŞLAR BABANIZA SÖYLEMEYİ N SİZE ALMIYOR.SÖYLESENĞXDE KARŞI ÇIKIYOR!!BAŞKASININ ARACILIĞLA SÖYLEDİĞİNİZDE O KİŞİYE İYİ OLDUĞU GÖSTERMEK İÇİN ALIYOR!
   2.AİLE BÜYÜKLERİNİZ MESELA ANNEANNENĞZDEN İSTEYİN.ONLAR HELE HELE EN KÜÇÜKSENĞZ NE İSTERSENÜZ ALIYORLAR
   3.MESELE İPHONE ALACAKSINIZ KARŞILIĞINDA OLAN TEKEFONUNUZU ONUN OLMASINA İZİN VERİN.*TABİ SİZDE ALCAKSINIZ*BÖYLECE KARŞILIK OLUR.

   bu kadar hatırladım inş beğenirsiniz

  2. Meraba Dodocuk. Ben de 5 E gidiyorum. Telefonum iPhone 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Baba al diyorum ama olmaz da olmaz olmaz da olmaz. Bıktım artık. Açıkçası ben kendi hallerine bıraktım. Bazen kÖtü özelliklerini söylüyorum telimin. Ama diyo ki o da olmayıversin . Yani herşeye bi bahane buluyorlar. Eğer seninkiler de öyleyse işi zamana bırak. Herhalde bir bildikleri vardır v Zaman’ı gelince alırlar.

   1. iphone 3 vardı bende bataryası eskiydi gittim yeni telefon aldım (şarjı dayanmıyor falan deyin sürekli gözlerinin önünde şarja takın saatte 1)

    1. Ben de 6 ya gidiyorum hala telefonum yok. Biliyorum erken ama sınıfımdaki herkeste telefon var. Babama söyledim telefon alır diye tamam dedi de hala almıyor

   2. Bende 5e gidiyorum ama telefonum iphone 6 s plus 32GB daha dün babama yeni geldi yutdışından onu bana verdi babam işadamı yutdışına mal yapıyo karşılığında her sene iphone geliyo onuda bana yada abime veriyo şimdi 6s plus space gray 32gb verdi

  3. ya siz ne diyosunuz 5te almazlar zaten 8de falan alıyolar hep ama telefon cidden bir ihtiyaç oldu artık ve herkesin var bende 7ye gidiyorum mesela ve hep takdir getirdim notlarımda hep 100dü .-. ama almıyolar işte üstelik pahalı bişeyde istemiyorum

 4. Benim General Mobilem var abi telefon mal gibi çalışıyor . Iphone 6s aldırmaya çalışıyom her gün söylüyorum. Babam kendine 3.200 TL ye aldı sanki kullanıyor ama ben aldırtcam .

 5. Merhaba ben 6.sınıfım babam bana 5. sınıfta tab A aldı ama şimdi telefon istiyorum ama almıyorlar. Daha doğrusu babam alırım diyor ama annem izin vermiyor. Annemin izin vermemesi galiba tabletle fazla ilgilenmem ne yapabilirim lütfen acil cevap !!!!

  1. Beyler ben 8 e gidiyom çok değil 7 ay sonra liseye geçiçem hayatımda hìc telefonum olmadı çok da şey etmemek lazım yani

 6. Merhaba ben 8’e geçtim bi telefonum var çok kötü arkadaşlarimin falan var kaliteli bi benim ki kötü A5 2016 modelini almaya düşünüyom maddi durumumuz da fena değil nasi aldiricam utanıyorum da bi miktar biriktirdim derslerim de cok iyi nabicam bi yardim edebilirmisiniz.

  1. Aynen benimde durumum öyle ;( 8.sınıfa geçtim not ortalamam 98 takdir de alıyorum ama annem ve babamı bi türlü ikna edemeyiorum iphone 6 almaları için. Senelerdir deniyorum mayısta alıcaz dediler ağustos oldu şimdi hala almadıla anneme söylüyrum hep konuyu değiştirmeye çalışıyo alcaz diyo babanla konuşalım diyo konuşmuyo da ben 2000 tl biriktirdim eklemeleri gereken sadece 400 tl ama hiç kimse beni sallamıyo napıcağımı bilmiyorum ;((( telefonum iphone 4 ve gerçekten iğrenç

   1. Babama da söyleyemiyorum utanıyorum söylemeyi denedim ama az konuş önce dersine çalış diyo sanki hiç çalışmıyomuşum gibi

    1. Merhaba zaten para biriktirmişsin 2000tl eski telefonunu satarsan o parayı tamamlıyabilirsin bence

   1. Ne lan pezo bende 7 jet black var daha dün bana hediye geldi babam yurtdışına mal yapıyo işadamı hediye geliyo üstelik ben 5e gidiyom sen kim bilir kaça gidiyondur

    1. Çocuğum senin daha demin 6s plusun vardı ne ara geçtin 7 ye hangi iş adamıymış bu ya allah allah ???

  2. Benim de aynı 7.SINIF Ortalamam 95’ti Teogdan 10 yanlış çektim şu seneye kadar ortalamam hep 90 veya üstüydü bende de iphone 4 var ama ne şarj oluyor ne de açılıyor 1-2 haftadır kapalı telefon

   1. abiciğim o tel ölmüş benimkide geçen gün gitti yeni tel aldırmak için girdim sayfaya zaten

 7. arkadaşlar lütfen yardım 6. sınıftayım ve sınıfta tek benim telefonum yok hem başarılıyımda şuana kadar hep takdir getirdim teşekkür ve altı yüzü görmedim yaaa babam zenginde 2 tane telefon kullanıyor s7 edge istiyorum . ulen sınıfta ortalaması 60 olan çocuğun bile s3ü var len benim ortalamam her zaman 95 geliyor
  ama yine yok annem alsın diyor babam tepki vermiyor napcam len

  1. Babana de ki sınıfta ortalaması 60 olan çocuğun bile telefonu var baba benim derslerim gayet iyi telefonun sorumluluğunu alabilirim ben dersen belki ikna olabilir

  2. bende 6. sınıftayım zenginiz ama telefon almıyorlar lise diyip duruolar ortalamam 99 ama yine almıyorlar 5. sınıftakilerin bile telefonu var ama benim yok kursta tahtayı çekmek için gerek oluyor herkes çekiyor ben yazıyorum beni bekliyorlar utanıyorum kaç kez dedim almadılar lise lise lise diyorlar sizin en azından iphoneniz var ama benim bir tane bile telefonum yok herkes okula telefon getiriyor ama ben öyle kalıyom im kuzenim var onun aileside ona almıyor ama notu düşük benimki ise yüksek mutsuzum bir daha eve geç gelcem beni kayboldu sansınlar

 8. gm discovery 2+ya sahibim 8e geçtim malum arastırma fln derken ihtiyaç bide benimki isimi görmüyo lg g5 aldırmak istiom ama ne derler bilmedigimden korkuyom ltfn yardım

  1. Sakın Lg G5 aldırma. Çünkü lg ler çok sinir bozucu. Bence Samsung galaxy note 5 veyaz 4 aldırabilirsin. Benim babamda iphone 5s alıcak ama ben iphone 6 veya plus istiyorum bir türlü söyleyemedim.. Şuan ki telefonum LG G 2 mini.

  2. Hey arkadaslar bence 1000tl lelefon almayin bu yasta cunku o miktar telefon buyukleregore siz cok buyuk miktar tel dusunuyorsunuz bosuna nefes harcamayin gidin gm 4g alin sonucta androidin en yenisi 7.0nougat ile beraber

 9. Gençler bende 6.sınıf öğrencisiyim telefon istiyorum ailemden ama babam 96 ortalama getir öyle alcam dedi ben 94.5 getirdim almıyor ne yapmalıyom?

 10. Ben 6.sınıfa geçtim iphone 5s istiyorum ama babama söylemeye utanıyorum bir de 10 tane 80 sayfalık kıtabı okul kapanana kadar bitiremedim ve bana almadı ne yapabilirimmmmmmm

  1. Ben 6. Sınıfatyım s4 kullanıyrum ne şarz oluyo nede başka bişi baamın önünde hep şarza takıyom ama sürekli almıyor deneme veya başka sınavlarda hep 1 ya da 2 oluyom yinede almıyorlar birkere alıyorduk ama eski yelefon verdiler iphone 6splus aldımaya çalışıyom bana yardım edin

 11. Hepimiz 5 .veya 6. Sinifsınız ben lise 2 te geçtim tlf almiyolar hiç bir kötü alışkanlığım yok derslerim iyi inede almiyolar

  1. aynen ya gelms toplanmış almıyolar telefon diye bana da lisedeyim almıyolar :ı

 12. 3 yıldır aynı telefonu kullanıyorum. 15 yaşıma girdim ve liseye başlıcam. Almıyorlar. Kaç yıldır İphone istiyorum. Ama yok. Telefonumun her tarafı çok kötü oldu. Dışardan çıkarmaya utanıyorum. Durumumuz da çok iyi. Artık çalışmaya başlayıp kendim mi alsam diye düşünüp duruyorum. Ne yapmam lazım?

  1. Ilay bence sen liseye basliycaksin ya eger otobusle felan gidiyosan onu bahane et yolda basima her sey gelebilir merhamet duygularini one cikar ailenin bayilsam etsem felan de haberiniz olmaz bende bu her an bozulabilecek telefonumla bi basima kalirim felan de

  2. hiç boşuna iphone için uğraşmayın iphoneler lanet telefonlar çevremdeki hemen hemen herkes iphone kullanıyo onlar iyi yanlarını övüyolar ama annemin iphonunda kullanmayı denedim çok karmaşık değişik bi telefon ve hiç kullanışlı değil sadecde fiyatı yüksek diye millet alıp hava atmaya çalışıyo resmen israf çok berbat bi telefon alıcaksanız samsung dan şaşmayın amiral gemilerinden alın çok memnun kalırsınız benden söylemesi

 13. 8. Sınıfa gidiyorum ve şu ana kadar karnem hepsi 5 hersene Tadkri Belgesi getiriyorum geçen yıl 1 kere de Onur Belgesi aldım ama bana hala telefon almıyorlar sadece Casper VIA M1 istedim 830 TL ama onu bile almıyorlar. Derslerimde başarılıyım ama yinede almıyorlar liseye geç alırız diyorlar ama sınıfta herkeste var bi benim yok yardımcı olur musunuz nasıl aldırıcam?

 14. Ben 8.sinifa gectim her yil taktir aliyorum hic tesekkur almadim daha ve yil sonu ort 95 uzeri ama ailem almiyor arkadaslarin yorumlarinda oldugu gibi sinifimizda bir tek benim olmamasini birakin kuzenlerimizdede birtek benim yok yani benim ders calismam bir ise yaramiyo ailem teog var o bitsin oyle dioyr ama ben simdi istiyorum ona odaklandim o yuzden fazla ders de calisamiyorum yazin hayalimde fen lisesi vardi simdi ise lg ☺yardimci olur musunuz

   1. Aklın varsa 5s den g4 stylusa geçme arkadaşım da var ama ön kamerası falan güzel değil ve çok yavaş alıyorsan g4 al o güzel ama stylus alma

   2. Bence Sen yine İyisin Benim Babam İphone Kelimesini Bile Duymak İstemiyor

 15. Ben de 7 ye gidiyorum ve telefonumun her yeri dökülüyor babama dedim alırız falan dedi
  annem gerek yok diyor. istediğim telefon ise vestel venüslerden 800 tl bişey zaten bursluluk maaşı da alıyorum. Ama yinede almıyor maddi durumumuz da iyi … napıcam bilmiyorum

 16. Almıyorlar günlerdir eşşek gibi anırdım hem telefonumu bozan da annem alması gerekende annem ama almiyor.

 17. Arkadaslar ben 7. sinifa gectim. Maddi durumumuz telefona yeterli. Babam hep seneye seneye diye diye sistim. Sinifta herkesin var. ben anneminkini kullanmak zorundayim ama boyle rahat edemiyorum arkadaslarim ozel bisey yazsa annem okuyacak diye odum kopuyor Lutfen yardim edin. Biz 5 kardesiz en buyuk benim annemle babam disari ciktiklarinda dort kardesime de ben bakiyorum. ama olmuyor hatta bunari bile annemin telefonundan yaziyorum YARDM!!!!!!!

 18. ben 6. sınıfa gectım butun arkadaslarımda var ama bir bende yok babam bana alacaktı ama annem alma dio ya telefon almak istiyorum

 19. BEN 9.SINIFA GECTİM HALA TELEFOUM YOK BABAMA AL DEDİM YOK DİYO Bİ TELEFONA EN FAZLA 100TL VERİRİM DİYOR NE YAPABİLİRİM ?

 20. BEN 6. SINIFA GİDİYORUM 5.SINIFTA 1. DÖNEM ORTALAMAM 94 2. DÖNEM 95 DÜŞTÜ AMA TELEFON ALMIYORLAR İPHONE İSTİYORUM ANNEM VE BABAM ÖĞRETMEN DURUMUMUZ İYİ SINIFTA DURUMU İYİ OLAN BENİM AMA DURUMU KÖTÜ OLAN BİR KIZIN BİLE G4 Ü VAR AMA BENİM YOK NASIL TELEFON ALDIRIRIM

 21. Bende istiyorum telefon 7.sınıftayım babamın kırık telefonu vardı unu aldım 1ay sonra aniden bozuldu yaptıracam dediler yaptırmadı ama abimin ve kardeşimin telefonları var ve hepsinde kaliteli

 22. Abi beni. Telefon almama kesin çözüm olan bu yıl boyunca 85+ alsın

  AMİN AMİN AMİN

  ÜSTELİK BAK KAÇ KİŞİ AMİN DEDI

 23. Lise 2 deyim babam üniversiteye kadar almam diyo hayır yani üniversiteye geçince ne değişecek

 24. Merhaba arkadaşlar köyde oturuyorum yazın dedemin yanında her türlü pis işe gittim söz verdi GM 5 PLUS alican dedi sonra almadı 2 bin TL maaş alıyo beni geçiştiriliyo ne yapmalıyım

 25. Ya benim telefonum vardı sonra okullar başlayınca çok fazla oynadığımı düşünüp aldılar ve babamın telefonu bozulduğu içinde almış olabilirler çok oynamayı bahane göstermiş de olabilirler bilmiyorum her neyse şimdi annemler e bana telefon almaları için arada Vurguluyorum ama annem yine fazla oynarım deyip almıyor babam ise annemin telefonunun olmasını bile gereksiz buluyor neyseki amcam var ve o ilk yani annemlerin elimden aldığı telefonu vermişti demiştik 6. Sınıfın yıl sonunda taktir alırsan sana Iphone 4s verecem demişti ve vermişti sonrası bildiginiz gibi aldılar vs. Şimdi 7. Sınıf tayin ve amcam diyorki yıl sonunda taktir alırsan sana samsung galaxy A7 vercem ve ben 7. Sınıfta olmama rağmen hiç tesekkurum yok bu zamana kadar hep taktir aldım aslında babannem e söylesem bir şeyler yapar ama utanıyorum neyse acil taktik

 26. 8.sınıftayım, kavga ettik aldılar telefonumu. 1 aydır da vermem allah vermem diyorlar. ilk teogdan toplam 3 yanlışım var. bu başarımı söylüyorum önce adam ol diyolar sıkıldım ben bu durumdan bu senenin sonunda alırız diyolar ben bekleyemem o kadar

 27. Ben 14 yaşındayım annem 18 yaşında kullanmana izin veririm diyor.18 ne ya ne alaka.babamdan istesem izin verebilir ama annemin rizasi olmadan alirsam hayati zindan eder ya off

 28. ULAN SİZ GİNE İYİSİ NİZ BENİM AİLEM ÇALIŞKAN OLMAMA RAĞMEN 8.SINIFTA BİLE TEKOFON ALMADILAR MADDİ DURUMUZ İYİ BABAMIN MASI 4.500 AMA ALMıyor bende çalısmayı bıraktım artık ugrasamam

 29. ya benim kuzenim var5. sınıf 2 tableti 1 telefonu var benim sadece eski model tabletim var .Ve 10 gün sonra doğum günüm bana annem ve babam ayrı hediyeler alacağnıza bir telefon alın diyorum hayır diyorlar pahalıda istemiyorum 600 700 luk neolur yardım edin.

 30. Nerden nereye geldim 🙂 Yazacaklarım tüm telefon isteyenlere gelsin .Benden bahsedecek olursak yaşım 15 bugüne kadar 2 telefonum oldu o telefonlarında yarı parasını ben ödedim.Geçen yaz markette çalıştım gerçekten para kazanmak zor arkadaşlar.Şu dünayada ne insanlar markete gelip dalga geçenimi dersin , hırsızı mı dersin…. Eğer çok telefon istiyorsanız.Kendiniz biriktirin tabi size burda 30 yıl el kapısında çalışmış abi tavsiyesi veremem. İlk telefonum Asus Zenfone 6 idi çok sıkıntı çıkarttı satıp 4s aldım inanın şu yorumu bile yazarken ne derece kastığını anlayamazsınız klavye geriden geliyor.En kötüsünden Clash Of Clansa bile girmiyor ha sinirlendirmiyoru deli ediyor biraz garip gelebilir ama sitres atacam diyorsanız telefonu yastık üzerine felan fırlatın 😀 yere düşmeyecek şekilde.Son olarakta maddi durumumuz eskiden kötüydü şimdi iyileşiyor Mesela 2 evimiz var Allaha şükür yapılıyor.Yani arkadaşlar para kazanmak zor hadi kalın sağlıcakla 🙂

 31. bana daha etkili bi yöntem bulun lütfen iphone 7 plus istiyorum ablam alıcam dio ama yaz tatiline girerken şimdi takdir aldım ama almıyolarr :’/

 32. Arkadaşlar 7. Sınıftayım. 1.dönem takdir getirdim.34 kişilik sınıfız bir benim telefonum yok. Annemden istiyorum ablamlarada bu yaşta aldın diyorum. Bana onlarda yanlış yaptım gözlerini telefondan ayırmıyolar diyo. Onlar yüzünden beni mahrum bırakıyorlar. Ne yapcam ya ben Nasıl telefon aldırsam???

 33. ya siz iymisinız 5.sınıfta telefon merakıda ne? hadi bi 7 8 ollun eyvallah ama bu kadar kucuk yasta telefon istemeyin cocuklugunuzu yasayın zamanı gelince aileniz alır bakın benim aldılar da doldu bazı nedenlerden dolayı elımden aldılar guvenlerini geri kazanamıyorum 2 yıldır kafanızı bunla yormayın daha çocuksunuz ben 16 yasındayım telefonum var ama kullanamıyorum hemde 2 tane telefonum var biri lg diğeri iphone5 ama vermiyolar kullanamıyorum

 34. Benim ilk telefonum 3.sınıfta oldu ama mecburwn yani Norveç’te yaşıyorduk herkesin telefonu vardı sonra yanlışlıkla kırdım bir daha aldılar şimdi 7. sınıftayım telefonum bozuk annemler de almıyor ne yapacağımı bilmiyorum annem bakarız diyor 1000TL lik istiyorum sizce çok mu arkadaşlar 13 yaşındayım ?

 35. Ben 6. Sınıfım. Not ortalamam 99du. Hep bu siralardaydi notlarim. Tesekkur hic getirmedim. Bu sene takdir, iftihar, başarı belgesi, ve matematikten özel belge aldım. Ve iyi bir evlatım. :))) Ama almıyorlar. Gerçi babamın günahını almiyim. O alıyordu. Çok azıcık kalmıştı. Ama annem babamın son anda aklını çeldi. Artık babam da almiyo. Zaten annem hepten karşı, liseye gecene kadar almiyom diyo. Sizce ne yapmalıyım??

  1. bence telefonunun derslerinde bir zararı olmayacağını onlara göster veya deki;gerçekten benim notlarımdan 1 puan bile eksilirse telefonu elimden alın!^diyebilirsin…

 36. Babanızın veya annenizin size neden telefon almadigini soyleyeyim yasiniz küçük 1 2.si ise telefonu alirsa ders çalişmazsiniz diye almiyorlar ben 11 e gidiyorum ve istedigim telefonu aliyorum ( çalişarak ) boşuna zorlamayin küçükler. Zorlarsaniz dahada gözlerinden düşersiniz biraz olgun davranin lafini açmayin yaşiniz buyudugu zaman onlar telefonu mecbur gorecek ve alacaklar zaten.

 37. Ben 9. Sınıfım geçen sene Şubat gibi sony Xperia aldırdım yaklaşık indirimle 900 civarinda ama isteyerek almadım babam iphone sevmediği için almamıştı şimdi borcumuz var ama annem alacağını parası olduğunu ama babanı ikna etmem gerektiğini söylüyor, eğer ben samsung vb isteseydim alırlardı ama Android olduğu için ve hafıza azlığından bıktım fakat babam yinede iphone A karşı annem haftasonu 3 gün sonra iphone 6s alabileceğini söylüyor sizce nasıl ikna edebilirim, lise de çok iphone û olan var bende istiyorum hemde çok evet bu telefonum 1 yıllık ama telefon hafızası nedeniyle çok bunaldım.

 38. ben ne dediysem almıyorlar,hepsini denedim.Ama tek lafları BORCUMUZ VAR!bende onlara kendi paramla(3 ayda 500 tl)alıyım diyorum yine olmuyor….lütfen yardım edin!

 39. 7. Sınıftayım ve çok eski bir telefon kullaniyoRum bu durum bana bir utangaçlık bile verdi gözlerimde olan problemden dolayı annem telefonumu yükseltmek istemiyor ne yapacağımı bilmiyorum

 40. Ben ilk telefonumu 5. sınıftayken aldım o da babamın eski telefonuydu. Daha geçen sene de annemin eski telefonunu kullanmaya başladım. Şu an 8. sınıftayım ve bana lise sonuna kadar telefon almayacaklarını söylediler. Kendimi kötü hissettim. Bir ara babam eğer teogdan iyi bir puan alırsan alıcam dedi. Teog sonuçlarım gayet iyi ama henüz konusu açılmadı. Küçümseniyor gibiyim arkadaş ortamında da. Ve ailemizin maddi durumu oldukça iyi. Annem ve babam iphone son model kullanıyorlar. Ama almak için bir şeyler denemeliyim.

 41. 6. sınıfım iphone 6 istiyorum ya sınıfta ilk 3 e girmem ve ortalamamın 97 üstü lması gerek ya bıktım olmuyo :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 42. Babam ortalama ni 96 yap alicam dedi yaptım ama yok. Işte çok ugrasiyormusum guven vermiyormusum instagramdan cikmiyormusum falan filan ya çok pahalı bişey istemedim ki samsung galaxy grand prime pahalı mi arkadaşlar benim teyzemdede var 800 liraya almış sanırsın iphone 7 istiyorum offfff

 43. Babamda iphone 7 var annemde j7 bn samsung galaxy grand prime istiyorum çok mu yaaaaa off 800 liralık off

 44. Benim telefonum iPhone 6 ama iPhone 7 Plus almak istiyorum benim kendi param buna yetiyor ve bütün yöntemleri denedim babamın tek cevabı hayır oldu

 45. ya ben biraz erken yaşta(11) dokunmatik telefon aldım ama o telefonda(samsung galaxy s plus) 3 sene içinde pert oldu neyse babamdan j3 istiyodum ve o kdr fazla yalvardım ama nafile sinir krizleri vs kendimi anlatamadıkça delirmeye başladım çünkü telefonu bi çocuğa babası değilde başka kim alabilirki okadar yalvarmama rağmen babam yine ilgilenmedi ve en sonundan s4 aldı istemediğim telefon olmadığı için çok
  benimseyemedimde minnette duyamadım sanki gökten yağmış gibi geldi zaten çabamın telefonu j3 tü neyse yinede sakındım telefonu ama ilk hafta arkadaşım yüzünden yere düşürdüm ekran kırılmazı kırıldı bişe olmamıştı babam ekranını değiştirdi ama dersanedeyken elimden kaydı ve yere düştü birazda diğer telefonumun yere düşüp düşüp kırılmamasının rahatlığı vardı bu sefer babam kızdı arada sırada küçük mesafelerdende yere düştüğü oluyodu ama telefona bişe olmamıştı neyse ben telefondan hala memnun değildim kamerasından hala babamın uygulamalara karışmasından fln ama kullanıyodum bi gece yatmadan önce oynayıp sarjı bitince babama taksın diye verdim babam sarja taktı ama sabah okula giderken aldığımda telefon açılmıyo pardonn görüntüsü ekrana gelmiyodu akşam babama söyledim yere düşürmekten vs oluyomuş ama niye birden bire gitsinki ben babamdan babam benim okulda yere dşürdüğümden şüphelene şüphelene bi kaldık sonra o pert ettiğim telefona geri döndüm hala o lanetli telefondayım ve babam iki telefon kırdığım için almıyo ama ben kendimde emin olduğum şu özelliğimi biliyorum istediğim bişey için çabaladıktan sonra meyvesini istediğğim gibi yersen gözüm gibi sakınırım çünkü o telefondan başka bişey istemiyorum ve o bana lazım bunun bilincinde olurum babam bunu anlamıyo ve durmadan 2 telefon kırdığımı dile getirip almıyo ama artık liseye geçicem telefonun seside bozuldu ve sürümü aşırı düşük hiçbi işimi görmüyo gerçekten telefona ihtiyacım var işte 5 6 aydırda iphone 5s 32gb için yalvarıyorum ama hiç alcak gibi değil ben bu babadan nasıl telefon istemeliyim yardım edin :((((

  1. Merhaba bence babanı karşına al babacım bak bu telefon artık kullanılmayacak halde ve senden sadece bir telefon istiyorum ve bu telefonu üniversiteye kadar kullanıcağıma dair söz veriyorum dersen işe yarayabilir

 46. Bende 8.sınıfa gidiyorum ama almıyorlar derslerim harika 95 altı not ortalaması yok (bu arada özel okula gidiyorum herkesin var ve durumumuz harika allaha şükür) herkesin var babam her isteğimi yapıyor ne desem hemen oluyor sadece bu olmuyor bir kere alıcak oldu annem engelledi almasını şuan telefon değiştirmeye gittiler sürpriz yaparlarmı acaba bana??? lütfen bir fikir verin alması için yaaa

 47. Liseye başlayacağım bana telefon almıyolar ben de her gün kavga ediyorum çok sıkıldım ya

 48. 1 hafta sonra liseye başlayacağım iPhone4 kullanıyorum benden önce ailemdeki herkes kullandı ( 2 Abim var + Anne Baba ) ve telefon çok yıpranmış durumda kendi kendine kapanıyor bazen, uygulama felan indiremiyorum sözde akıllı telefon ama whatsapp bile kuramadım kapanıyor telefon indirmeye kalktığımda. 8. Sınıfın basindan beri kullaniyorum arkadaşlara utandığımdan telefonum yok dedim çünkü var desem sınıf whatsapp grubuna gel veya kanka whatsapp’dan sabahlayalım bu gece gibi şeyler diyecekler ve ben 2 saat açıklama yapmak zorunda kalacağım diye düşündüm, evet biraz üşengecim 😀 Baya uzun bir yazi oldu sonuca geleyim aileme telefon konusunu açamam çunku bu konularda hassas biriyim utaniyorum babamin annemin karsisina cikip ben yeni telefon istiyorum diyemem yani maddi durumumuz iyi sayilir ama dedigim gibi huyum boyle telefon gibi pahali ve ciddi bir seyi ailemden isteyemiyorum benimle ayni durumda olanlar anlamistir, sizden istedigim aileme acik acik soylemeden ufak gondermeler yaparak telefon almalarını saglamak mumkun mu? Cunku liseye baslayacagim ve 8. siniftaki olayi tekrar yasamak istemiyorum yeni bir telefona gercekten ihtiyacim var sizce ne yapsam? Telefonu bilerek kirip sonra kaza ile oldu dersem alirlar mi? Veya yazilimdan iyi anlarim guclu virusler yukleyip telefonu cokertsem? Ama bunlari yaptiktan sonra yine almazlarsa elimdeki kici kirik malum telefondan da mi olurum? 🙁

 49. Arkadaslar tabletimvar ama lg g2 istiyorum 600 tl pahalida annemin para olsa alirdi ama parasi yok babam diyo universiteye gecmeyne kadar yok sinir olyum siz dua edin size lisede aliolar bana universitede yardim nolur

 50. Merhaba arkadaşlar. Benim telefonumda s3 mini ama ablamdan bana geçti telefon. Ama bataryası bozuk ve çerçevesinin boyası düşüp durduğu için çıktı. Bu arada 8. Sınıfa Yeni geçtim. Karne ortalamam 98 küsür puan neredeyse yüz puan ama teog da en fazla iki yanlış çıkarırsan istediğin telefonu alırız diyorlar. Ben yaklaşık 1 sene beklemek istemiyorum zaten bir Samsung Galaxy Note 8 istemiyorum ki ben benim istediğim telefon Samsung Galaxy a7 ama teog şartı koşuyorlar bıktım bu sınavlardan yardım edin nasıl aldırabilrim?

 51. Ya yardım!! Benim telefonum Vestel acayip kasıyor uygulamalar falan. Doğru düzgün yazmıyorsunuz 6. sınıftayım bu arada. Ben 6s istiyorum maddi durumumuz iPhone X e de yeter(!!!) 2. el alsakta olur diyorum daha ucuz diye. Cevap BAKARIZ!?!!!!

 52. 5.tan beri istiyorum almıyorlardi şuan 8.sınıftayım yıllardır takdir alıyorum halen babam almıyor napalim BABA işte

 53. ben 5 ten beri iphone 6 s plus kullanıyorum bi türlü bozulmadı ama iphone x şstiyom yardım edin

 54. Adam iphone kullanip sikayet ediyor benim eger teog kalkmasa fen lisesine gitmeden telim olmucakti simdi 7yim liseye gecince tel alacaklar diye sukur ediyorum

 55. Merhaba ben 5.inci sınıftayım herkesin İphone 7plus,8plus,ve X i var.Üstelik üçüncü sınıfların bile telefonu var bizim okulda ve sınıfta tek telefonu olmayan benim babam 1 ay sonra alacağız diyo altı ay geçti hala almadı.
  Yardım edermisiniz?

 56. Ben 4. sınıfın 1. döneminden beri hep taktir belgesi alıyorum 8. Sınıfa geçtim ama hala telefon yok iphone 1s ye bile razıyım yeterki olsun gerçi telefonda çok vakit geçiriyorum her halde ondan büyük şehirde olsaydık belki lisede de 50 TL’lik tuşlu alıcaz diyorlar o da ilçe dışına çıkarsam Tablet çok büyük heryere taşınmıyo kuzenimin j1 var en azından bende telefon yok

 57. Ya ben daha liseye yeni geçiyorum anneme dedim ki artık geç çıkacağız iletişim için bana telefon al dedim ama o hayır diye bağırdı ya bende her gün ağlıyorum komşumuzun kızı 2.sınıfa geçti ona telefon aldılar ben liseye yeni geçtim hala telefon alan olmadı çıldırcam yaaa

  1. Çıldırmana Gerek Yok Bende Liseye Geçtim. Hala Telefonum Yok.
   Arkadaşlarım : Aga Beee Yak Moruq Yaq

 58. Babam benım bazı sorularıma hayır dıyor yawşıyorum ama hala almıyor Sony Xperia XA1 aldıracagım aldıramıyorum hep hayır diyor

  1. vallaha sen şimdiden söyle 3 yıla anca telefon bakmaya başlarlar bende 7’de dedim daha yeni akıllarına geldi yeni bakıyorlar ama ondanda ümitli değilim!!!!!

  2. valla sen şimdiden iste ben senin yaşında istedim şimdi yeni yeni bakmaya başladılar telefonlarda yenilenip duruyo zaten isteğin deyişip durur zaten bir 3 sene sonra bakarlr heralde sana kıymet veriyorlarsa söylediğinde alırlar

 59. Ya 6.sınıfa gidiyorum arkadaşlarımın hepsinin telefonu var anneme diyorum lütfen alalim diye ama yok herseyi denedim. okulda ki başarımda iyi ortalamam 97.00 .iki yildir hem takdir hem iftihar getiriyorum sınavlarda birinci oldum madalya getirdim okuldan ama yok.Maddi durumumuz otalamanin ustunde.2. El iphone 6 istiyorum(1100 tl falan)ne yapabilirim

 60. Aslında durumumuz kötü değil hatta iyi de ama ailem ne kadar istemde bana almıyor 7.sınıfa gidiyorum 6.sınıfa giderken yaşıtlarımın hepsinde vardı sınıfta bir tek bende yoktu ayrıca sınıfın en çalışkanıydım okul derecem vardı okul çıkışlarında herkesin elinde telefon müzik dinliyor oyun oynuyor s medyada takılıyorlardı üstelik benim bilgisayar bilgim de çoktu kimin telefonu tableti bilgisayarı bozulsa bana geliyordu ve hiç bir bilgisayar kursuna gitmedim şuan bu yazıyı bile 2008 model hp mini ile yazıyorum abim bunu arkadaşından 2. el diye 100 tl ye satın almış bi boka yaradığı yok neyse biz konuya dönelim 6 ya gidiyordum yerli malı vardı sınıfa işte o gün sınıfta serbest kıyafet telefon falan vardı bende sırf kendimi kötü hissetmemek için ailemizin fotoğraf makinesini götürdüm karne günü geldi ben o gün takdir almıştım dediğim gibi okul derecem vardı sırf arkadaşlarıma rezil olmamak onlardan biriymiş gibi görünmeye çalışmak için annemin discovery elite telefonunu götürdüm telefon bozuktu aslında fotoğraf falan çekmiyordu sürekli durdu hatası veriyordu ama diğerleri gibi olmak için o telefonu götürmüştüm o gün ne kadar yüksek bir ortalamam olsa da eve ağlayarak geldim gün boyu odamdan çıkmadım hala şaşırıyorum insanlar gecekondularda eski evlerde kalmalarına rağmen hepsinde bir iphone var neyse işte o yaz ben hep babamdan telefon istedim ama hiç almadı liseye başlarken kızım diyip duruyordu kaç kez konusunu açtığımı hatırlayamıyorum nerdeyse her gün ondan istiyordum ama hiç almadı ben artık pes ettim tamam ceren abartma falan dedim ama yinede çok istiyordum benim bir tek tabletim vardı galaxy tab 4 hep onu kullanıyordum ama dışarıya götüremiyordum herkesin elinde bir telefon s medyada takılıp duruyor selfieler çekiyor falan ben çok üzülüyordum sonra bir gün halamların yazlığında oturuyorduk halam durup dururken bana ceren sana telefon alalım dedi annem de vardı orda onun yaşı küçük almıyoruz biz tarzında şeyler söyledi ama benim gözümdeki parlaklığı halam görmüştü bi kere sadece beni savundu bir şey demedi aradan 2 3 hafta geçti halam bana eski telefonu olan gm discovery i verdi telefon ne kadar eski de olsa ilk başlar çok seviyordum hattım da alınmadı ama artık bir telefonum vardı sonra onlar da fark ettiler ne kadar eski olduğunu sonra bana s5 mini yi verdiler o telefonda eskiydi ama olsun bir gün bir düğüne gitmiştik normalde hep yapsamda kırılmayan o telefon arka cebime koyunca kırıldı aradan 1 hafta geçti bana hat aldılar 3 hafta sonra da okullar açıldı ilk zamanlar çok baskı yoktu ama sonra sonra arkadaşlarım benle dalga geçmeye başladı zaten telefon eski sürekli kasıyor bide üstüne kırık tabii herkes benle dalga geçti ben her seferinde aynen ya telefon çok eski ama zaten babam ceza verdi o yüzden kullanıyorum tarzında şeyler söylüyodum 3 gün önce o telefon da bozuldu hiç açılmıyor ekranı zaten kırıktı bide üstüne baskı geldi heralde o yüzden bozuldu ben ne kadar üzülsem babam annem de bunları görse de almayacakları kesin şuan hala o eski telefon olan discovery i kullanıyorum her akşam isyan etsemde bunları onlarda görse de hiç bir şey demiyorlar mesela 3 gündür 2.el iphone 6s telefonlara bakıyorum bir iki tane bayağı ucuza buldum ailem bu ücreti karşılayacak durumda bile olsa bana o telefonu alamayacaklar bunu biliyorum ailemi seviyorum ama bazı yönlerinden nefret ediyorum 3 daireden 500 kira üstüne babamın maaşı üstüne bide emekli maaşı olmasına rağmen paralar ihtiyaca gidiyor hiç bir zaman isteklerimizi almıyor mesela doğum günümde yıllardır yapmadığımız bir şeyi yaptı babam bizi sinemaya götürdü ve yemek yedik ben ona her pazar diyodum baba yalvarırım bir yere gidelim evden çıktığımız yok bi sinemaya lunaparka gidelim falan diyordum bunu 2.5 3 ay falan her pazar yapıyordum ama en son dedim artık yeter yapmıyor işte falan dedim o hafta da doğum günüme denk geldi bitek o zaman gittim babam ayrıca biraz da tutumludur bir şeyi 10 kere alcağına 1 kere alır ama onu 10 yıl kullanır yani siz halinize şükredin benim ki gibi milletin 2. el bozuk telefonunu hiç kullanmadınız

  1. Ya bende de aynı keşke bizi anlasalar şuan sana alindimi? Bende halam samsun Galaxy S4 varm uzuluyorum Allah yalvarıyorum arkadaşlarım aqa be moruq yak yak diyorlar neyse Allah yardımcın olsun :(mühim hayatım cok kötü Allah herkese yardım etsin

 61. Bu arada maddi durumu iyi olanlara söylüyorum ailenize bir ay boyunca trip atarsanız ve sınavlarınız iyiyse ve bunu bahane ederseniz alabikirsiniz
  Başkasının oturumundan yazıyorum

 62. Ben 6.sınıfa gidiyorum annem ve babam ayrı tabikii bana telefon lazım oluyor bana ve hala almıyolar

 63. yaaa bıktım artıkk samsung kullana kulaklan bozulup duruyor kuzenlerimin hepsi abime varana kadar iphone kulanıyorrr çalışmak istiyorum babam oluölu bakmıyorlar telefon istiyorum kimse beni görmüyor yoruldum artık yaa benden düzgün bir telefon kullanmak istiyorum duaya bırakmaktan şansım kalmadı hiç bu gidişte iphone diye diye gidicem…

 64. bende j7 2016 vardı bir gün camı kırıldın tamirciye ver dik çok istedi ama babam yaptırmadı şuan babama iphone 6 s plus aldırıcam ama bu yazılar işe yaramadı

 65. Bakıyorum da hepinizin rahatı yerinde bir telefonu eksik. Ben 11.sınıfa gidiyorum yani liste 3 kalmış şurada mezun olmaya 1 sene benim ilk telefonum 5.sınıfın tatilinde alındı babam taktiri getir sana telefon alayım demişti gittik taksitle aldık şimdikiler telefonumuzu görse dalga geçer 4 gb hafızası vardı o zaman için 32 gb telefonları iş adamları kullanıyordu özel bir sürüm altında çıkıyordu 3 gb ram dediğin tüm bilgisayardaki ramleri toplasan etmiyordu yani o zamanlar 3 gb ram telefonlar çok lüks telefonlardı ben kullandım telefonu aslında kullanamadım ablam o zamanlar sürekli selfie çekiyordu o tam bir telefon bağımlısıydı hiç unutmam annem onun çakma telefonunu elinden aldı diye kafasını duvarlara vurmuştu buna rağmen başarılı diye telefon almıştı annem üstelik karta tek çekim gözümüzün önünde hemde annem hep ayrımcılık yapmıştır sonra ablam bu nokia lumia 620 telefonun ön kamerasının olmadığını fark etti gitti sıfır telefonu sırf ön kamerası var diye s3 mini ile takas yaptı sonra bu hanımefendi binbir türlü bahanelerle benim telefonu kullanmak istedi tamam dedim ablam sonuçta takas yaptık kullandık ama ara ara telefonumu alıyordum size bağımlılığını şöyle anlatayım ben okula gittiğim zaman telefonumla hep oynuyordu bende hep saklamak zorunda kaldım neyse devam edelim benim ablam telefonuma sim kartını makasla sokmuş oradaki telleri kesmiş biz bunu götürdük servisine 150 tl dediler babamda benim öğrencim var o telefoncu ona ucuza yaptırırım dedi (bu telefoncunun 2 leşi var amına koduğumun oğlu bir insan bilerek bile telefon bozamaz) sonra biz buna verdik aylar geçti telefonu bize teslim etti sonra ben sevine sevine eve gittim telefonumu açmak istedim açılmadı allah allah dedim anneme söyledim şarja tak bayadır şarjda değildir dedi şarja taktım ekran gelmiyor gittik servisine dedik böyle böyle dedi 360 tl zaten telefonun yarı fiyatı sonra eve geldik benim elimde ablamın telefonu var hala geldi ablam bana dedi ki Ömer telefonu ver bende neden dedim babam istiyor dedi orada ben bittim zaten telefon alındığında bile babamla kavga ettiler ikiside beddua ettiler ve amaçlarına ulaştılar telefon bana da yaramadı onlara da şimdi 4 senedir telefonum yok en son bende telefon varken samsung galaxy s5 amiral gemisiydi lg g flex ilk kavisli telefondu şimdi çöp oldular gittiler yakında bende çöp olur giderim arkadaşlar hala telefon alın diyorum almıyorlar babama diyorum kirazlar olsun alırım diyor (2 senedir olmuyor) anneme diyorum sen telefon bağımlısısın diyor (benim telefonum bile yok) anlayacağınız derslerinizde başarılı olursanız değil telefon size saray bile alırlar ama normal birisi olursanız ölseniz bile hiç kimsenin umrunda değilsiniz arkadaşlar bakın şehirde kayboldum yolumu bulamadım buna rağmen aldıramadım ben boş bir insan değilim Türkiye’de en değişik siber olaylara imza atabilecek biri varsa o da benim arkadaşlar ne yaptığınız önemli değil bilgisayarda uzun süre birşeyin üzerinde çalışıyorsanız siz bir bağımlı oluyorsunuz annenizin yada ailenizin gözünde annem herkese anlatıyor benim bilgisayar bağımlısı olduğumu halbuki hiç öyle değil arkadaşlar bu kadar uzun olduğu için özür dilerim iyi geceler

 66. Lise 2’ye geçtim hâla alamadım ama millet daha 6. 7. Sınıfta tel istiyor ben 8 den beri ailemden telefon istiyorum maddi durumumuzda gayet iyi ama hep sonra diyolar sonra diye diye istediğim telefon 2500TL den 2900TL ye çıktı şimdi hiç almazlar hep sonra dediğiniz için telefonun fiyatı arttı diyorum çalış al diyolar okul var ne çslışması maddi durumumuz çok kötü değil çalışcak kadar
  annemin maaşı 3.500tl babamınki 4.700tl hatta babamın maaşı artcak borcumuz yok yada taksitli bişeyimiz yok bütcemizi kısıtlayacak şeylerde yok…
  Niye almıyolar anlamıyorum… sebebinide söylemiyolar 🙁

 67. Yeni telefon istiyodum Babama Ne Yaptım Ne Ettim Almıyor Bu Taktiklerin Hespini Denedim Babamla Karşı Karşıya Konuştum (Telefonu Kendi Paramla Alıcaktım) İzin Vermiyor Baba Ben Kendi Paramla Alıcam Telefonun Hafızası Yetmiyor kamerası Çok Kötü Ve Telefon Ağırlaştı Dedim İstediğim Telefon 1400 Tl Ama Bi Türlü İzin Vermedi.!

 68. arkadaşlar eğer telefon aldırmak istiyorsanız çok baskı yapmayın vakti gelince aileniz size alır

 69. bende hep bi iPad istiyordum oyun oynarken hic canımı sıkmıyıcak ısınmıyıcak bi cihaz olduğu icin bu isteğimi 5-6 ay öncesinden belli etmeye basladım hafif hafif sölemeye basladım suan LGS çağındayım 2020 yılındaki LGS sınavına giricem o sınavda istediğim puanla başarılı bir liseye gidersem annem iPad alıcağına söz verdi sizde böle seyler denemelisiniz bence ama böle diretmeyin ailenize

 70. Ben daha babama söylemedim anneme söyledim annemde kesinlikle almayız diyorlar çok sinir oldum ya 7.sınıfa geçtim çoğu kişinin telefonu var benim yok alsalar n’oluyo sanki ölmüyolar pahalı bir şeyde istemiyor derslerimde gayet başarılıyım hep 98 97,5ortalalama getiriyim yaa

 71. 9a geçtim sınıfta herkesin telefonu vardı sınıf değiştirdim gene herkesin telefonu var kuzenim benle yaşıt onunda telefonu var babama söylediğimde onun okulu uzak o yüzden telefonu var zamanı gelince alırız diyo zamanı gekdi MK

 72. Benimde vardı babam hatti kapattı napalım bizde iphone x i olanları seyredecez

 73. 450 tl birikmiş param var okul 2’ncisiyim 600 tl lik telefon bile almıyorlar sony nin en eski telefonlarından birisi vardı elimde onun d a yazılımsal olarak kullanım süresi doldu ne yapmalıyım.Biz o telefonu sana sağlam olarak verdik sen bozdun diyorlar benim bir suçum yok ki! geberirler mi alsalarya sınıf 1incisim ulann

  1. Annmle babam butun eski esyalarini bana yigdilar ama ne eski ne eski verdiler elime nokua 3310 tarzi bisey 2 3 gun sonra bozuldu elime bile surmedim anne acilmiyo dedim sen bizdun sen bozdun gicik gicik diyo biz sana saglam verdik sen bozdun eski telefonlar benkm ablama her yil yeni eski kiyafet giyoyorum bana yebi almiyorlar ben dedim ne olacak bu boyle ben hep eski kiyafetleri eski telefonlarimi kullancam dedim dogurmasaydiniz dedim beni sonra yeni telefon da aldilar yeni kiyafet de aldilar su an rahatim

   Yalniz bayagi uzin yazdim haaa

 74. Telefon nasıl bişey ki şu an hepinizin derdi olmuş. Biz telefona bakalim derken hayatin en onemli anlarını kaçiriyoruz…

 75. arkdaslar ben 2.inci sinıf ogrencisiyim bende samsung not 10 lite istedim ama bana 1 ay sonra alırız dediler sonra bende evi yaktım nokia 3310 kutusunun içine samsung note 10 starwars koymuşlar çok mutlu oldum bwnce sizde evinizi yakmayı deneyin

 76. Aile durumumu lan kime sorsalar ilçenin en zengini biziz ama bana telefon no 15 yaşındayım artık alın yaaa.

 77. Banada almıyorlar be dostlar. 3 yıl önce babam İPhone 7 alıp 5S’ini bana verdi. 3 sene iyi güzel kullandım ama artık yeni sürüm almıyor, bataryası gitmiyor, depolaması az daha bir sürü sorunu var. Yinede almıyor arkadaş. Şu an X kullanıyor 7’yi aileden başka birine verdi. Ben ise hala kötü, eskimiş 5S’i kullanıyorum. Değmez be bir de kardeşimde yok tekim, 3 senede bir şey istedik yine de olmadı. Cevabı hep klasik “Bakarız” oldu. En kötü bir İPhone 7 istedim ona da “Bakarız” dedi ama asla bakmadı 🙁

 78. Ailemin maddi durumu yok ama 8.sınıftayım hala telefon almadılar,ablamın var ama onu da babamgil almadı.Birisi hediye verdi.Peki ben nasıl aldıracağım yardım ederseniz.bn de aileme yük olmak istemiyorum,ama vakti de geldi

 79. babam her yıl alıyor sizin almıyor ama bizimki alıyor şua 17 yaşındayım ve her 10 yıldır telefonum değişiyor…. ZENGİNİZ OLM

 80. lise son sınıftayım ve hala bir telefonum yok.çıldırıcam gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum heralde ben ölünce almayı planlıyorlar…

 81. her yıl farklı telefonum oluyor her yıl demeyelim de biraz abarttım her ay değişik telefonum oluyor arkadaşlarım bile çok şaşırıyorlar olmayan çekinmesin isteyebilir övünmek gibi olmasın biraz zenginiz de…

 82. Benim bir telefonum vardı Lg C4 Babamın Eski Telefonu onu kullanıyordum . 8.sınıfa Geçince Lgs’de en az 400 puan alırsan sana telefon alırız dediler. Bende Başlarda Biraz Gayrettim ama olmayacağını anlayınca çalışmayı bıraktım. Bu mesajı yolladığım gün Telefonumu düşürdüm ve kırıldı. Ve şu anda Lgs’ye 20 gün var . Çalışsam bile olmayacak biliyorum. Ailem Yukarıda Çözümleri Kabul etmedi Ne yapmalıyım ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu