Mobil

WhatsApp’ta Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf ve Video Gönderme

Akıllı telefonlarınızı kullanarak göndereceğiniz fotoğraf ve videolarda sizler de whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. WhatsApp’ta kalite kaybı olmadan fotoğraf ve video gönderme işlemi gayet basit ve tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu seçeneklere hep birlikte göz atalım ve hangi adımları izlemeniz gerektiğini birlikte görelim.

Google Drive Aracılığı ile:

Bulut depolama sitelerini ve uygulamalarını kullanarak sizler de yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları daha kusursuz bir şekilde gönderebilir ve aktarımda bulunabilirsiniz. Cep telefonlarınızdan drive uygulamasına giriş yapın ve sağ alt kısımda yer alan artı butonuna tıklayın. Devamında yükle butonuna basın ve galeriden fotoğraf ya da video seçimi yapın.

blank

Sonrasında uygulama ana sayfasına geçiş yapalım ve ilgili görüntünün sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayarak bağlantıyı al butonuna basalım. Son olarak whatsapp’a giderek ilgili görüntüyü arkadaşınıza ya da arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Google Drive, çok sayıda kullanıcının tercih ettiği alternatiflerden bir tanesidir ve bu alternatif ile birlikte sizler de çözünürlük konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Her ne karda işlem süresi uzun gibi görünse de tam aksine dakikalar içerisinde sizler de gönderimi sorunsuz bir şekilde sağlamış olacaksınız.

WhatsApp Üzerinden:

Whatsapp uygulamasına girelim ve gönderim yapmak istediğiniz arkadaşınızın sohbet penceresini açalım. Ataç simgesine tıklayınız ve diğer belgelere göz atın butonu ile birlikte devam ediniz. Gönderim yapmak istediğiniz görüntüler burada listelenecektir. Tek tık ile seçimlerinizi yapabilir ve gönderimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Burada yaptığınız şey ise ilgili dosyayı belge olarak göndermek olacaktır. Bu sayede sizler de daha yüksek çözünürlüğe sahip video ya da fotoğraflarınızda herhangi bir şekilde kayıp yaşamayacaksınız. Google Drive ile birlikte yine en çok tercih edilen yöntemlerden bir diğer olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Henüz bu yöntemi denemediyseniz eğer sizler de hemen şimdi gönderim yapabilir ve en azından fikir sahibi olabilirsiniz. Ne karda kolay olduğunu ve aynı zamanda fayda sağladığını yine kendi gözleriniz ile görmüş olacaksınız.

Whatsapp Çözünürlük Arttırma

Bu şekilde bir arama yaptığınızda karşınıza çok sayıda uygulama çıkacaktır. Bu uygulamalar herhangi bir şekilde fayda sağlamıyor ve zararlı yazılımlar olduğunu da bir kez daha ifade etmek isteriz. Ücretsiz uygulamaların yanı sıra ücretli uygulamalar da mevcut ancak bilgilerinize izinsiz erişim sağlamak adına yaratılan programlardır ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Bu işlem için herhangi bir program ya da uygulamaya ihtiyacınızın olmadığını bir kez daha dile getirmek isteriz. Google Drive ve belge yöntemi en çok tercih edilen yöntemlerdir ve sonuç elde edeceğinizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Whatsapp, an itibarıyla en çok kullanılan sohbet uygulamalarından bir tanesidir ve hızlı iletişim kurmak adına milyonlarca insanın da bu uygulamayı tercih ettiğini bir kez daha ifade etmek isteriz. Henüz whatsapp kullanıcısı değilseniz sizler de mağazalardan ücretsiz olarak download edebilir ve kullanmaya bir an önce başlayabilirsiniz. Whatsap uygulaması ile birlikte hem sohbet edebilecek hem de arkadaşlarınıza dosya aktarımında bulunacaksınız. Üstelik tüm bunları hiçbir ücret ödemeden yerine getirebiliyorsunuz ve bunun yanı sıra internet bağlantınızın olması yeterli olacaktır. Son olarak görüntülü ve sesli arama özellikleri ile birlikte kendi sınıfının en işlevsel uygulamalarından biri olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu