Mobil

Vodafone’da İstenmeyen Numaraları Engelleme

Vodafone numara engelleme ile istemediğiniz aramalara ve çağrılara son verebilirsiniz. Rahatsız olduğunuz numaraları vereceğimiz yöntemleri uygulayarak kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz.

Vodafone numara engelleme konusunda farklı yöntemlere detaylı bir şekilde yanıt vereceğiz. Ülkemizin en popüler operatörlerinden bir tanesi olan Vodafone, uygun tarifeleri ile de geniş bir yelpazeye hitap etmeyi başarıyor. Çekim kalitesi oldukça yüksek ve tarifelerin uygun fiyatlı olması da bu operatörü daha çok kurumsal ve öğrenci hattı olarak karşımıza çıkartıyor.

Vodafone Numara Engelleme

Öğrencilere yönelik kampanyalar ile birlikte firmalara yönelik çalışmaları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor ve bu konuda da fazlasıyla iyi olduğunu hatırlatmak isteriz. Her geçen gün kendini biraz daha geliştiren ve baz istasyonu sayısını arttıran bu operatörü sizlere de tavsiye ediyoruz. Şimdi dilerseniz ana konudan daha fazla uzaklaşmadan vodafone numara engellemeye hep birlikte göz atalım.

Android telefon kullanıcıları için vodafone numara engelleme;

  • Telefonun “Arama” bölümüne giriş yapın.
  • Arama bölümünden “Arama Ayarları” menüsüne giriş yapın.
  • “Numaraları engelle” seçeneğini kullanarak istediğiniz numaraları girerek engelleme işlemini sağlayabilirsiniz.

blank

iPhone kullanıcıları için Vodafone Numara engelleme;

  • Telefonun “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Telefon > Engellenen Kişiler > Yeni Ekle seçeneğini kullanarak istemediğiniz numaraları engellersiniz.

Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Özel numara ya da gizli numara olarak tabir ettiğimiz çağrıları engellemek isterseniz eğer sizler de Vodafone’nin sunduğu abonelik hizmetinden faydalanabilirsiniz. Gızlı Ac yazıp 7046’ya sms gönderdiğiniz takdirde sizler de bu hizmeti aktif hale getirebiliyorsunuz. 7046’yı arayarak da işlem yapabilirsiniz ve aynı şekilde Vodafone çağrı merkezi ekibine ulaşarak da taleplerinizi dile getirebiliyorsunuz.

Saniyeler içerisinde sizler de aboneliği aktif hale getirebilecek ve daha rahat nefes alacaksınız. Gecenin bir yarısı gelen aramalardan kurtulmak istiyorsanız eğer bu hizmetten faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Dilediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

blank

Vodafone Numara Engelleme Sık Sorulan Sorular

1. Vodafone’da Numara Engelleme Neden Yapılır?

Rahatsız edilmek istemeyebilirsiniz ve sizi sık sık arayan ya da gecenin bir yarısı çağrı atarak tedirgin eden kimselerden uzak durmak ve onları engellemek isterseniz eğer bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Bir numaranın, operatör desteği ile birlikte engellenmesi durumu olarak tanımlama yapabiliriz.

Sizler de dilediğiniz numarayı engelleyebilir ve o numaradan herhangi bir şekilde çağrı almıyorsunuz. Kişi sizleri aramak istediğinde bir uyarı ile karşı karşıya geliyor ve aramaya izin verilmiyor. Vodafone, an itibarıyla tek bir numarayı engelleme hizmeti sunmuyor ve bu servisten faydalanmak istediğinizde gizli numaralardan gelen çağrıyı engelleyebiliyorsunuz. Bunun dışında alternatif bir hizmet söz konusu değildir. Akıllı cihaz kullanıyorsanız eğer cihazlarınızın özelliğinden faydalanabilir ve numara engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2. Engelleme ile Birlikte Karşı Tarafa Bildirim Gidiyor mu?

Numarasını engellediğiniz kişi herhangi bir şekilde bildirim almayacaktır ancak arama yaptığında hattınız sürekli meşgule düşecek ve kişi de engellendiğini anlayacaktır. İlgili numara arama yapamıyor ancak dilerse sms gönderebilir ve bunu engellemek için de yine akıllı cihazlarınızdan yardım alabilirsiniz. Sms ayarları bölümünden engelleme işlemlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyor ve dilediğiniz numarayı mesaj atmaya kapatabiliyorsunuz.

Rahatsız edenlerin sayısı çok fazla ise ve bu durum gündelik hayatlarınızı etkiliyorsa, bu hizmet ile birlikte sizler de rahat bir nefes alacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz diye düşünüyoruz.

Bu konuda en verimli ve en geniş yelpazeye sahip olan operatör kesinlikle Turkcell’dir ve arama engelleme hizmetinin yanı sıra sms engelleme hizmeti sunduğunu da hatırlatmak isteriz. Vodafone henüz bu konuda harekete geçmiş değil ve kullanıcıların taleplerine rağmen herhangi bir hizmet sunulmuyor.

Vodafone numara engelleme işlemini akıllı cihazlarınız yardımı ile yerine getirebiliyorsunuz ve cihazınız bu tür bir hizmet sağlıyorsa sizler de ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Engellediğiniz numara sizleri rahatsız edemeyecek ve sms engeli ile birlikte mesaj atma hakkını da kaybedecektir. Sms gönderilse bile bu durum sizlere herhangi bir şekilde bildirilmiyor ve bildirim de almıyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu