Mobil

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta çevrimiçi kapatma özelliğini aktif etmek için yapmanız gereken “Whatsapp gizlilik ayarlarını” kullanarak çevrimiçi olduğunuzu artık kimse göremeyecek. Şimdi whatsapp çevrimiçi görünme kapatma veya Whatsapp çevrimdışı görünme özelliğini nasıl aktif edeceğinizi anlatarak, karşı tarafın sizden bir cevap beklemesi bir nebze olsun engellemiş olacağız.

WhatsApp çevrimdışı olma belli bir döneme kadar okundu bilgisi ve son giriş zamanını gösterme gibi özelliklerini kullanıcının kararına bırakmıyordu. Bu çoğu kullanıcı için aranan bir özellik olurken bazı kullanıcılar tarafından ciddi bir problem haline gelebiliyordu. İnsanların sabırsızlığı ve mesajlarına bir an önce cevap bekleme isteği, Whatsapp çevrimiçi kapatma özelliğine olanak sağladı.

blank

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma

Whatsapp, gizlilik konusunda yaptığı geliştirmeler sayesinde iletişim aracı olarak popülerliğini korumaya devam etmektedir. Kurumsal olarak da hizmet vermeye hazırlanan Whatsapp, kullanışlı özelliklerini de her geçen gün kullanıma açmaktadır.

• WhatsApp çevrimiçi gizleme için yapmanız gereken, ilk olarak Whatsapp’ın “Ayarlar” bölümünden ilgili yere ulaşmamız gerekmektedir.

• “Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Durum” adımlarını izleyerek “Sadece Şu Kişilerle Paylaş” seçeneği aktifleştirerek herhangi bir kişi seçimi yapmadan kaydediyoruz. Bu sayede durum bilgisi kimse ile paylaşılmayacak ve sizler de rahatlıkla sohbet edebileceksiniz.

blank

Whatsapp çevrimiçi bilgisini belli kişilerle paylaşmak istemiyorsanız bunun için de yine aynı adımları izleyebilirsiniz. “Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş” seçeneğini aktifleştirerek durum bilgisini paylaşmak istemediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Bu sayede bu bilgiyi sadece seçmiş olduğunuz kişilerden gizlemeniz mümkün olacaktır. Buna benzer ayarlar yaparak profil fotoğrafınızı, son görülme zamanınızı ve konum bilginizi de kısıtlayabilirsiniz. Hatta Whatsapp uygulamasını ilk yüklediğinizde yapmanız gereken ilk ayarlar bunlar olmalı!

WhatsApp çevrimiçi kapatma işlemleri hakkında görüş ve önerilerinizi aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. WhatsApp, kişiler arası iletişim için son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Fakat içinde barındırdığı mesajın okunduğu bilgisi, en son giriş zamanı ve çevrimiçi durumunu gösterme gibi özellikler, bazen kullanıcıları zor durumda bırakabilmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

5 Yorum

  1. whatsapp son görülme kapatma cok basit ayarlar>gizlilik>okundu bilgisi kapatma

  2. Çevrimiçi olma asla kapanmıyor durumdan sıfır kişi seçtim başka telefondan kontrol ettim hep çevrimiçi.. Bu özellik whatsappın bir açığı..

  3. Watsap in açığı fln değil çünkü adam yazmış durumu gizle diye durumu gizliyo bende denedim çevrim içi görünümü gitmedi ama durumlar kapandı yani bizi mal yerine koyuyorlar böle bı çevrim içi kalkmıyor watsap ta böle bişe yok

  4. Son görülme kapatılabiliyor ama çevrim içi olduğunu karşı taraf görebiliyor. Bunun ayarı yok. Bu yazıda yanlış bilgi verilmiş sadece durumunu istemediğin kişiden gizleyebiliyorsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu