Ana sayfa İnternet Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma

Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma

0

Whatsapp’ta hep çevrim dışı görünme, whatsapp çevrimiçi görünme kapatma veya Whatsapp Çevrimdışı Görünme özelliğini nasıl aktif edeceğinizi anlatarak, karşı tarafın sizden bir cevap beklemesi bir nebze olsun engellemiş olacağız.

Whatsapp, kişiler arası iletişim için son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Fakat içinde barındırdığı mesajın okunduğu bilgisi, en son giriş zamanı ve çevrimiçi durumunu gösterme gibi özellikler, bazen kullanıcıları zor durumda bırakabilmektedir.

Whatsapp, belli bir döneme kadar okundu bilgisi ve son giriş zamanını gösterme gibi özelliklerini kullanıcının kararına bırakmıyordu. Bu çoğu kullanıcı için aranan bir özellik olurken bazı kullanıcılar tarafından ciddi bir problem haline gelebiliyordu. İnsanların sabırsızlığı ve mesajlarına bir an önce cevap bekleme isteği, Whatsapp’ın bu özelliklerinden dolayı kriz haline gelebiliyordu. Bunun farkına varan Whatsapp, bu tarz özelliklerin kullanıcılar tarafından isteğe bağlı olarak değiştirilmesine olanak sağladı ve yeni eklediği özellikler için de bunu devam ettiriyor.

Whatsapp Çevrim İçi Görünürlüğünü Gizleme

Whatsapp, gizlilik konusunda yaptığı geliştirmeler sayesinde iletişim aracı olarak popülerliğini korumaya devam etmektedir. Kurumsal olarak da hizmet vermeye hazırlanan Whatsapp, kullanışlı özelliklerini de her geçen gün kullanıma açmaktadır. Peki, rahatsız edilmeden nasıl bu uygulamayı kullanacağız? Bunun için Whatsapp’a çok basit birkaç adımı uygulamamız gerekiyor. İlk olarak Whatsapp’ın ayarlar bölümünden ilgili yere ulaşmamız gerekmektedir. Bunun için “Ayarlar” bölümüne gelerek “Hesap > Gizlilik > Durum” seçimini yapıyoruz. Bu kısım durum bilginizle ilgili gizliliğinizi ayarlamanızı sağlayan bölümdür. Burada yer alan 3 seçenekten “Sadece Şu Kişilerle Paylaş” seçeneği aktifleştirerek herhangi bir kişi seçimi yapmadan kaydediyoruz. Bu sayede durum bilgisi kimse ile paylaşılmayacak ve sizler de rahatlıkla sohbet edebileceksiniz.

Whatsapp çevrim içi bilgisini belli kişilerle paylaşmak istemiyorsanız bunun için de yine aynı adımları izleyebilirsiniz. “Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş” seçeneğini aktifleştirerek durum bilgisini paylaşmak istemediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Bu sayede bu bilgiyi sadece seçmiş olduğunuz kişilerden gizlemeniz mümkün olacaktır. Buna benzer ayarlar yaparak profil fotoğrafınızı, son görülme zamanınızı ve konum bilginizi de kısıtlayabilirsiniz. Hatta Whatsapp uygulamasını ilk yüklediğinizde yapmanız gereken ilk ayarlar bunlar olmalı!

Whatsapp son görülme kapatma işlemleri hakkında görüş ve önerilerinizi aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here