Mobil

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Yeni dönemde çok daha ilgi çeken ve yine çok daha fazla tercih edilen markalardan biri olan Xiaomi, uygun fiyatı ve bu fiyatlara karşılık sergilediği üst düzey performans ile de taleplere yanıt vermeyi başarıyor. Bu yazımızda Xiaomi redmi note 9 pro ekran görüntüsü alma işleminden söz edeceğiz.

Xiaomi marka cihaz sahibi iseniz eğer muhtemelen az sonra bahsedeceğimiz yöntemler farklı cihazlarda da işe yarayacaktır. Android sistemine bağlı cihazlarda bu konu aynı şekilde işlenmiş durumda. Dilerseniz alt başlıklara geçiş yapalım ve nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi de yine hep birlikte inceleyelim.

Ses Kısma ve Güç Düğmesi ile Ekran Görüntüsü Alma

Cihazlarınızın ayarlarını değiştirmediyseniz eğer her android telefonda olduğu gibi bu modelde de ses kısma ve güç tuşuna aynı anda bastığınız takdirde sizler de ekran görüntüsü alabileceksiniz. Kaydetmek istediğiniz görüntüye gelin ve bu noktada ses kısma tuşu ile birlikte güç tuşuna aynı anda basın. Saniyeler içerisinde flaş sesi duyacaksınız ve bu ses de ekran görüntüsü alma işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğine işaret ediyor.

Az önce de dile getirdiğimiz gibi farklı modellerde de bu yöntem işe yarayacaktır ve android cihaz sahibi iseniz eğer sizler de kolayca uygulayabilirsiniz. Bu yöntem hoşunuza gitmediyse ya da pratik gelmiyorsa eğer bir diğer yöntemi deneyebilirsiniz. Dilerseniz o yönteme de yine hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini ortadan kaldırmış olalım.

xiaomi-redmi-note-9-pro-ekran-goruntusu-alma

Kısayol Çubuğu

Telefonlarınızın ekranını üst kısımdan hafif bir şekilde aşağıya doğru kaydırın ve kısayol bildirim çubuğuna ulaşacaksınız. Burada screenshot butonu yer alıyor. Bu simgeyi kullanarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz ve diğer yönteme kıyasla biraz daha kolay olduğunu düşünüyoruz.

Ekran görüntüsü alacağınız noktada bu butona basmanız yeterli olacaktır ve yine saniyeler içerisinde bir flaş sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü alındı ve galeri bölümüne kaydedildi. Eğer ayarlarda bir değişiklik yapmadıysanız kayıt yeri olarak galeriniz seçilecektir ancak dilerseniz kayıt yerini farklı bir alan ile de değiştirebiliyorsunuz.

Sesli Asistan

Google asistan, cihaz kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor ve ekran görüntüsü almak istediğinizde de sizleri yalnız bırakmıyor. Google asistan’ı aktif hale getirdikten sonra ekran görüntüsü al diyerek sizler de bulunduğunu ekranın ve anın görüntüsünü alabilirsiniz. Yine bu işlemin tamamlandığını anlamak için flaş sesini beklemeniz gerekiyor.

Kaydedilen görüntüye daha hızlı bir şekilde erişim sağlamak için galerinizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bazıları için Google asistan ile işlem yamak çok daha kolay ve sizler de dilerseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yine diğer yöntemler de fayda sağlayacak ve tercihlerinizi değiştirmek istediğinizde en azından aklınızın bir köşesinde yer edinecektir. Bu yöntemler sayesinde sizler de anlık görüntü elde edebilir ve saklayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Xiaomi Mi Note 10 Pro ekran görüntüsü alma

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu