Mobil

Xiaomi Mi Note 10 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Akıllı telefon dünyasını farklı bir boyuta taşıyan ve piyasaya sürdüğü cihazlar ile de beklentilere daha profesyonel bir şekilde yanıt veren bir markayı konuşacağız. Xiaomi mi note 10 ekran görüntüsü alma ana başlığı altında cihaza da yer vereceğiz. Xiaomi, bu konuda gerçekten başarılı işlere imza atıyor ve fiyat performans konusunda tatmin edici telefonlar ile birlikte piyasadaki hakimiyetini de kusursuz bir şekilde sürdürüyor.

Mi note 10, tercih edebileceğiniz modellerden biri ve biz de bu cihazı konuşacağız. Ekran görüntüsü nasıl alınır ve bunun için ne yapmanız gerekiyor? Dilerseniz bir alt başlıkta alternatiflere hep birlikte göz atalım ve sorularınıza da yanıt vermeye çalışalım.

Ses Kısma-Güç Tuşu Yardımıyla Ekran Görüntüsü Alma

Android işletim sistemine sahip cihazların büyük bir kısmında bu yöntem ile ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Mi note 10 pro için de aynı durum geçerlidir. Ekran görüntüsü almak istediğiniz bölümde iken sizler de ses kısma ve güç tuşuna birlikte basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. saniyeler içerisinde bir flaş sesi duyacaksınız ve bu da görüntünün sorunsuz bir şekilde kayıt altına alındığı anlamına geliyor.

xiaomi-mi-note-10-pro-ekran-goruntusu-alma

En kolay yöntemlerden biri ve az önce de ifade ettiğimiz gibi android işletim sistemine sahip cihazların büyük bir kısmında da bu şekilde işlem yapabilirsiniz. bu yöntem hoşunuza gitmediyse gelin hep birlikte bir diğer alternatife göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmış olalım.

Kısayol ile Xiaomi Mi Note 10 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Kolay erişim menüsü, android işletim sistemine sahip cihazlarda çoğu zaman hayat kurtarıyor ve aslında zaman kazandırıyor da diyebiliriz. Ekranı yukarıdan aşağıya doğru parmağınızla hafif kaydırın ve kısayol menüsüne ulaşacaksınız. Burada ekran görüntüsü almanız için bir buton yer alıyor.

Bu butona bir kez tıkladığınız takdirde bulunduğunuz ekranın görüntüsü saniyeler içerisinde alınacaktır. Aslında diğer yönteme kıyasla daha zahmetsiz ancak çok bilinen bir yöntem değil. Dilerseniz hemen şimdi deneyebilir ve sizler de test edebilirsiniz. alınan ekran görüntüsü cihazlarınızın galeri bölümüne kaydedilecek ve dilediğiniz zaman bu bölümden de erişim sağlayabilirsiniz.

Sesli Asistan ile Xiaomi Mi Note 10 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Yalnızca ekran görüntüsü almak için değil, cihazlarınızdaki birçok menüye daha hızlı ve daha kolay bir şekilde erişim sağlamak için de sesli asistanı kullanabilirsiniz. Google asistanı açarak ekran görüntüsü al demeniz yeterlidir. Bulunduğunuz ekranın görüntüsü saniyeler içerisinde alınır ve yine galeri bölümüne kayıt edilir. Kayıt yerini değiştirebiliyorsunuz ve dilerseniz farklı bir kayıt yeri de belirleyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir ayarlama ya da değişiklik yapmadıysanız eğer muhtemelen kayıt yeri de galeri bölümü olarak belirlenecektir.

Sizler de mi note 10 pro cihazlarınızı kullanarak ekran görüntüsü almak isterseniz eğer bahsi geçen yöntemleri kullanabilirsiniz. Çok sayıda alternatif var ve her biri aynı işlevi görüyor.

Ayrıca bakınız: Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran görüntüsü alma

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu