Mobil

Vodafone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcıları arama yaparken karşı tarafta numarasının görünmesini istemiyor olabilir. Vodafone numara gizlemek için arama yapılacak numara öncesi #31# kodunu kullanabilirsiniz. Ayrıca numara gizleme işlemi operatörler tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesidir ve an itibarıyla kusursuz bir şekilde işlediğini de belirtmek gerekiyor.

Vodafone numara gizleme sayesinde sizler de dilediğiniz zaman gizli numaraya geçiş yapabiliyor ve yine dilediğiniz zaman aboneliklerinizi iptal edebiliyorsunuz.

Vodafone Numara Gizleme

Vodafone numaranızı gizleyerek, çağrılarınıza yanıt vermeyen birileri olabilir ya da aranızın bozuk olduğu bir kişinin sesini duymak ancak kimliğinizi göstermemek de isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda klişe bir kombinasyon karşınıza çıkıyor ve aslında hepinizin bildiği bir yöntemden bahsetmiş olacağız.

Vodafone Numara Gizleme Kodu:

#31#’yi tuşladıktan sonra aramalarınızı yapabilirsiniz ve karşı taraf herhangi bir şekilde numaranızı görmeyecektir. Bu servisten faydalanmak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor ve tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Bu işlemi iptal etmek için ise *31# tuşlaması yapmanız gerekiyor ancak bazı cihazlar ek bir işlem gerektirmiyor ve kapatmak için de herhangi bir kombinasyona ihtiyacınızın olmayacağını belirtmek isteriz. Detaylı bilgi almak adına dilerseniz Vodafone çağrı merkezi çalışanları ile de görüşme yapabilirsiniz. Bireysel kullanıcılar bu hizmetten faydalanabiliyor ancak kurumsal hatlar için herhangi bir servis hizmeti karşımıza çıkmıyor. Turkcell, bu konuda daha kurumsal bir yapılanmaya sahip ve servis aboneliği ile birlikte daha geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

blank
vodafone numara gizleme

Vodafone Numara Gizleme Ücretli mi?

Bu servis için yalnızca Turkcell aboneleri ücret ödüyor ve diğer operatörlerde herhangi bir ücretlendirme durumu söz konusu değildir. Akıllı cihazlarınız desteklediği takdirde sizler de #31# ile birlikte numara gizleme işlemi yapabiliyorsunuz ve bu sayede karşı taraf arama durumunda numaranızı görüntüleyemiyor.

Eğer ki gizli numaraya kapalı bir hattı arıyorsanız ne yazık ki çağrınız düşmeyecek ve sizler de bununla ilgili bir bildirim alacaksınız. ‘’Hat sahibi gizli numaradan gelen aramaları kabul etmiyor’’ ve benzeri tarzda bir anons ile birlikte telefon kapanacaktır.

Vodafone Numara Gizleme Kapatma

Az önce de bahsettiğimiz gibi vodafone numara gizlemeyi açtıktan sonra kapatmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bazı cihazlarda *31# kombinasyonuna ihtiyaç duyulabilir ve bu şekilde gizli numara özelliğini kapatabilirsiniz. Yıllardır birçoklarımızın bu yöntemi kullandığını da çok iyi biliyoruz ancak Turkcell hat sahipleri için bu yelpaze çok daha geniş ve özellikle kurumsal hat sahipleri için daha fazla seçenek sunulduğunu da görebiliyoruz.

Ayrıca bakınız: Turkcell numara gizleme

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu