Mobil

iPhone Ram Temizleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi telefonların yavaşlama sorunları. Zira hangi marka olursa olsun, hangi işletim sistemi kullanılıyorsa kullanılsın uzun süreli kullanımla beraber akıllı telefonlarda da yavaşlama sorununun da yaşandığını da biliyoruz. Android işletim sisteminde yaşanan yavaşlama sorunlarını çözmek için kullanıcıların doğrudan ön bellek temizleme işlemi yapması da mümkün.

Bunun dışında genel olarak Ram temizleme işlemi de yapılarak telefonun hızlandırılması da sağlanabiliyor. Bu işlem Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone akıllı telefonlarında ise biraz daha farklı bir işleyişe sahip. Daha doğrusu iPhone serisi akıllı telefonlarda Ram temizleme özeliğinin çok fazla bilinmediğini de söylemek gerekiyor. iPhone telefonlarda Ram temizleme işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

iPhone Ram Temizleme;

Bu işlem için öncelikle iPhone akıllı telefonunuzda açık olan tüm uygulamaları kapatmanız gerekiyor. Uygulamaları kapattıktan sonra ise ana ekrana gelmeniz gerekli. Ardından ise yapmanız gereken ise güç tuşuna bir süre basılı tutmak. Güç tuşuna basılı tutmanız durumunda ise kapatma menüsü karşınıza gelecektir.

iPhone-Ram-Temizleme

Kapatma menüsü karşınıza geldikten sonra ise doğrudan kapatma seçeneğini seçmemeniz gerekiyor. Bu noktada yapmanız gereken karşınıza gelen kapatma menüsüne bir süre basılı tutmak. Bu işlemle beraber Ram menüsü açılacaktır. Ram menüsü açıldıktan sonra ise buradan Ram temizleme işlemini de gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Ram temizleme işleminden sonra telefonda donma ve benzeri sorunların da büyük oranda giderildiğini de söylemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu