Mobil

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom numara değiştirme işlemi nasıl yapılır? Türkiye’de bulunan operatörler arasında numara değişikliği yapma işlemi, farklı bir operatöre geçme durumu bilinen bir işlem olmakla beraber hattın kendi içerisinde de numara değişikliği artık yapılabilmektedir. Türk Telekom numara değişikliği sorusunun cevabı için aşağıda verilen adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom hattına sahip olan kişiler için yapılabilecek işlemlerden bir tanesi olarak numara değiştirme yapılabilmektedir. Numarasını her hangi bir sebepten dolayı değiştirmek isteyen kullanıcıların Türk Telekom üzerinden farklı bir numara alımı yaparak değiştirme imkanları bulunur.

Türk Telekom adı altında Türkiye’de hizmet vermekte olan bir telekomünikasyon şirketi olarak Avea’nın haklarını satın alan bu firma, aynı zamanda internet bağlantısı hizmeti de vermektedir. Firmanın telekomünikasyon bazında vermekte olduğu hizmet, bir çok avantajı beraberinde getirmekte ve kullanıcılarına pek çok kampanya ile destek olmaktadır.

Türk Telekom Numara Değiştirme

Türk Telekom hattını kullanan kişilerin numaralarını değiştirmek için online işlemler menüsü üzerinden işlem yapmaları gerekir. Bu işlemin yapılabilmesi adına öncelikle bir şifre alınması da gerekecektir. SMS üzerinden alınan şifre ile beraber online işlemler menüsü üzerinden TL yükleme, TL gönderme, paket değiştirebilme, numara değiştirebilme, kalan bakiyeyi öğrenebilme ve daha pek çok işlemi yapabilmek mümkün olur.

Numarasını değiştirmek isteyen Türk Telekom kullanıcısı için online işlemler menüsü kullanıcının işlem yapabilmesi adına açık bir şekilde tercih edilebilir. Türk Telekom şirketi tarafından açılan bu web sitesi ya da uygulaması üzerinden numara değiştirme işlemi yapılabilir.

blank

Türk Telekom hattı üzerinden numara değişikliğinin yapılabilmesi için sabit hatlarda minimum 20 TL limit olması gerekli. Bunun yanı sıra faturalı hatlarda da faturadan kesim yapılacağı şirket tarafından kullanıcı bilgisine sunularak online işlemler menüsüne giriş yapılır.

Hat işlemlerim kısmında yer alan ‘numara değişikliği’ menüsüne girilir. Yeni numara seçimine ilişkin kullanıcıya birçok alternatif seçenek sunulur. Bu seçenek üzerinden her hangi birini tercih eden kullanıcının “değiştir” butonuna basması halinde numara değişimi gerçekleşir. Bu değişimden sonra kullanıcının sabit hattında yer alan 20 TL bakiye kesimi ile faturasına yansıtılan 20 TL ek ödeme gerçekleşir.

 

blank

Türk Telekom İşlemleri

Türk Telekom firması tarafından verilen işlem seçenekleri gerek online işlemler menüsü üzerinden, gerekse de mağazalar üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcının bu işlemi kendisine yakın olan Türk Telekom mağazasından yapabilmesi de mümkün olur. Ancak burada eski sistem işleyişi yer almakla beraber mağaza tarafından yapılan işlemlerde yeni hat tanımı olacağından eski hattın mağazaya teslim edilmesi durumu söz konusu olmaktadır. Türk Telekom mağazaları üzerinden kullanılabilecek olan bir hat için aynı miktarda para verme durumu da söz konusu olmakta ve kullanıcıların bu ücreti karşılamadan hat değiştirmeleri mümkün olmamaktadır.

Türk Telekom Kampanyaları

Türk Telekom hat sahiplerinin belirli günler içerisinde geçerli olan bir çok kampanyadan yararlanabilmeleri mümkün olur. Cep telefonu, tablet, bilgisayar, araba gibi yüksek meblağlı çekilişlerin yanı sıra yükleme yapıldıktan sonra kullanıcılara belirli dönede geçerli internet hediyesi de Türk Telekom firması tarafından verilmektedir. Firma bünyesinde sunulan kampanya seçenekleri kullanıcıları faturalı ya da sabit hatlı olarak ayırmakta ve kampanyalara bu hatlara göre düzenlenmektedir. Faturalı hatlarda da fatura üzerinden Türk Telekom mağazasından yeni bir cep telefonu alabilmek ve taksitlerini faturaya yansıtabilmek mümkün olur. Türk Telekom bu konuda milyonlarca kullanıcısına eşit hizmet vermek için gerekli olan özveriyi gösterir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu