Mobil

Turkcell Numara Gizleme ve Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell numara gizleme, operatör sahiplerinin merak ettikleri sorulardan bir tanesidir. Gizli numara kodunu kullanarak sizler de bir kişiyi numaranızı gizleyerek arayabilirsiniz.

Türkiye’nin en kalabalık ailelerden bir tanesi olan Turkcell, baz istasyonu bakımından da bir hayli zengin ve en çok tercih edilen simlerden bir tanesi olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Turkcell hat sahibi iseniz eğer sizler de vereceğimiz kodu kullanarak numara gizleme işlemini saniyeler içerisinde yerine getirebilirsiniz.

Telefonlarınızı açmayan bir arkadaşınız ya da eski kız arkadaşınızı aramak için zaman zaman Turkcell’de gizli numaraya ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anlarda yapmanız gereken şey ise çok basit. Dilerseniz daha fazla vakit geçmeden bu hizmetten nasıl faydalanabileceğinize de hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Turkcell Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Numara Gizleme 1. Yöntem: Turkcell resmi internet sitesini kullanarak işlem yapmanız gerekiyor ve bu adrese giriş yaptıktan hemen sonra üst menüde yer alan hesabım butonuna tıklayınız. Hesabım sayfasına giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor ve ardından ilgili pencere açılacaktır.

  • Sayfaya giriş yaptıktan sonra ise ayarlarım menüsüne geçiş yapmanız gerekiyor.
  • Hemen sonrasında ise çağrı ayarlarım butonunu kullanacaksınız.
  • Burada “numara gizle” ve “Göster” seçenekleri yer alıyor.
  • Numaranızı gizlemek istiyorsanız eğer “Numara Gizle” seçeneğini aktif hale getireceksiniz ve süreci tamamlamış olacaksınız.

turkcell numara gizleme

Turkcell Numara Gizleme 2. Yöntem: Bir diğer yöntem ise birçoklarımızın uzun süredir tercih ettiği klişe ama faydalı bir yöntemdir. Arama yapmadan önce #31#’yi tuşlayıp hemen ilgili telefon numarasını yazın ve aramalarınızı bu şekilde yapın. Bu detay, ilgili aramaya özel olarak numaralarınızı gizliyor ve sonrasında numaranızı tekrar açık hale getirmek zorunda da kalmıyorsunuz.

Her arama için bunu yapmak durumundasınız, aksi takdirde numaranız karşı tarafa gösterilecektir. Az önce de bahsettiğimiz gibi o anki aramaya yönelik bir gizleme işlemidir ve sürekli olarak aktif kalmadığını da belirtmek gerekiyor.

Turkcell Numara Gizlemede Sık Sorulan Sorular

1. Turkcell Gizli Numarayı Yeniden Nasıl Açarım?

Eğer #31# yöntemini kullandıysanız, herhangi bir şekilde işlem yapmanıza gerek kalmıyor çünkü numaranız o an gizleniyor ve sonrasında yapacağınız aramalarda karşı tarafa gösteriliyor.

Turkcell hesabım adımlarını takip ederek bir gizleme işlemi yaptıysanız eğer yine aynı adımları takip ederek bu sefer “Numaramı göster” butonuna tıklamanız gerekecektir. İşlem süreci oldukça basit ve sizler de gizli numaradan arama yapmak istediğinizde bu süreci uygulayabilirsiniz.

Turkcell diğer operatörler gibi uzun süredir bu hizmeti sağlıyor ve bunun için herhangi bir şekilde ücret talep etmiyor.

2. Turkcell Numaramı Neden Gizlemeliyim?

Aradığınız kişi telefonlarınızı açmıyorsa ya da karşı tarafın numaranızı kaydetmesini istemiyorsanız eğer sizler de numara gizleme hizmeti alabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bunun için herhangi bir ücret ödemenize de gerek kalmıyor ve aslında en önemli detaylardan bir tanesi de budur.

3. Gizli Numarayı Nasıl Öğrenirim?

Gizli numaradan gelen aramanın numarasını normal şartlarda öğrenme imkanı yoktur. Tüm operatörler gizli numaraları üçüncü kişilerle paylaşmamaktadır ve bilgi vermezler. Ancak savcılığa şikayet etmeniz durumunda operatörlerden numaranın tespit edilmesini sağlarsınız.

Numara gizleme işlemi oldukça basit ve sizler de dilediğiniz an gizleme işlemini yapabilir ve çağrılarınızı da bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell operatör kullanıcıları için bu işlemin nasıl yerine getirileceğini anlatmaya çalıştık ancak #31# işleminin tüm operatörlerde geçerli olduğunu ve bunun cihaza bağlı bir hizmet olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Turkcell numara gizleme işleminde karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor ve bu yazımızda tüm seçenekleri sizlere sunmaya çalıştık. Dilediğiniz an işlem yapabilir ve gizli numara ayrıcalığından sizler de faydalanabilirsiniz. Bu işlemi çağrı merkezi aracılığı ile ya da farklı bir yolla yerine getirmeniz ise mümkün değildir.

Ayrıca bakınız: Vodafone numara gizleme

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu