Oyun

Unity Oyunlarını Google Tarayıcı Üzerinden Açma

Oyun geliştirme konusunda her geçen gün yeni yazılımlar geliştiriliyor. Bu noktada son döneme oyun geliştirmek için daha çok yeni nesil oyun motorları kullanılıyor. Oyunun kodlarından grafik menülerine kadar oyun geliştirmek için kullanılan sistemlerin başında gelen oyun motorları sayesinde geliştiriciler tek bir program üzerinden oyun geliştirme konusunda birçok işlemi yapabiliyor. İşte bu oyun motorları arasında en çok tercih edilenlerinden biri ise Unity oyun motoru.

Hem mobil hem de PC platformları için oyun geliştirme konusunda kullanılan Unity oyun motoru sayesinde tarayıcı üzerinden de çalışan birçok 3 boyun geliştirilebiliyor. Hatta son dönemde birçok oyun sitesinin de Unity ile geliştirilmiş oyunları kullanıcılara sunduğunu da belirtelim. Son dönemin en popüler tarayıcılarından biri olan Google üzerinden de Unity ile geliştirilen oyunları oynamak ve bu oyunları denemek için de belli başlı ayarları yapmanız gerekiyor. Zira Unity ile geliştirilen oyunları Google tarayıcı üzerinden açmak için ise öncelikle belli başlı eklentilere de sahip olmanız gerekiyor. Tüm bu eklentileri nasıl kullanırız ve bu eklentileri tarayıcımıza nasıl yükleriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu işlem için öncelikler Unity tarafından yayınlanan web eklentisini resmi site üzerinden indirmemiz gerekiyor. Web tarayıcı üzerinden söz konusu eklentiyi indirmek için ise tarayıcımızdan “ https://unity3d.com/webplayer” adresine girmemiz gerekiyor. Söz konusu adres aslında Unity eklentisinin de yükleneceği sayfa.

Unity

  • Bu sayfaya girdikten sonra “Download” kısmından eklentiyi indirmeniz gerekiyor. Daha sonra eklentiyi kurup son olarak ise Google üzerinden söz konusu eklentiyi etkinleştirmeniz gerekiyor. Unity eklentisini etkinleştirme işleminden hemen sonra artık tarayıcı üzerinden Unity oyunlarını oynamanız mümkün hale gelmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu