Oyun

100 Milyon Kişi ‘’Top Eleven’’ Oynuyor!

100 Milyon Kişi ‘’Top Eleven’’  Oynuyor!

İlk tanıtıldığı günden bu yana tam 5 sene geçen dünyaca ünlü futbol menajerlik oyunu ‘’Top Eleven’’ 5. Doğum gününü kutluyor. 11 Mayıs 2015 itibari ile yapılan araştırmalar sonucunda 100 milyon kişi ‘’ Top Eleven’’ oynuyor olarak saptanmış.

Nordeus firması bu oyunu mobil cihazlar için tasarlarken acaba hiç bu kadar popüler olacağını düşünmüş müydü bilinmez ancak bir gerçek var ki, Top Eleven dünya üzerinde oynanan en popüler menajerlik oyunu. Firma bu unvanı da 100 milyonuncu kullanıcısını tescilleyerek alıyor. Ancak oyunun serisinin bu kadar büyük bir kitlede popüler olmasının sebebi çoğunlukla, Chealsea teknik direktörü Jose Morinho ile de eşleştiriliyor.

top eleven 1

Oyunun amacını kısaca açıklayacak olursak; oyun mobil ağlar üzerinden oynanan bir oyun. Çevrim içi olarak, arkadaşlarınız ile kupa müsabakaları düzenleyebilir ve bu teklifi diğer ligteki insanlara da yapabilirsiniz. Kendinize ait futbol takımınızı ve kulübünüzü her geçen gün geliştirebilme imkanınız da bulunuyor. Yani aslında son derece çekişmeli ve rekabete dayalı bir oyun. Bu yüzden, başarısına şaşmamak gerek.

Bu oyun ilk olarak 2010 yılında tanıtılarak bizlerin beğenisine sunuldu ve o gün bugündür neredeyse her gün artan oyuncu kitlesi ile başarıdan başarıya ulaşmaya devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca Top Eleven’ ın 5. doğum gününün şerefine Nordeus firması, tüm oyuncularını çeşitli ödüllere boğacak.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu