Oyun

Pubg Mobil’de Donma ve Kasma Sorunu

Mobil dünyanın ve yeni dönemin en popüler oyunları arasında gösterilen Pubg, her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmayı başarıyor. Bu yazımızda Pubg mobil’de donma ve kasma sorunu nasıl giderilir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Bu sayede sizler de oyunu sorunsuz bir şekilde oynama şansı elde edecek ve daha da önemlisi oyundan keyif alacaksınız. Donma sorunu ile birlikte nişan almakta sorun yaşıyor ve düşmanlarınıza karşı daha zayıf bir görüntü sergiliyorsunuz. Oyunun amacından sapmak oyunu da daha keyifsiz ve sıkıntılı bir hale getiriyor. Bu sorunu çözümlemek çok da zor değil ve dilerseniz neler yapabileceğinize hep birlikte göz atalım.

Pubg Mobil Donma ve Kasma Sorunu

1. Pubg Mobile’yi detaylı bir şekilde incelediğimizde yüksek grafik değerlerine sahip olduğunu görebiliyoruz. Değerlerin yüksek olması demek güçlü bir cihaza sahip olmanız gerekliliğini de ortaya koyuyor. Amiral diye tabir ettiğimiz telefonlara sahip değilseniz eğer yapmanız gereken şey grafik ayarlarını düşürmek olacaktır. Bu durum görüntü ve oyun kalitesini de etkileyecek ancak en azından takılma ve donma sorunlarından bir nebze de olsa uzaklaşmış olacaksınız.

blank

2. Grafik ayarları ile birlikte kare oranını da düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Grafik ayarlarını düşürdüğünüz takdirde herhangi bir sonuç elde edemiyorsanız kare oranını düşürerek de bir deneme yapabilirsiniz. Muhtemelen fayda sağlayacak ve kısa süre içerisinde sonuç elde edeceksiniz.

3. Donma sorununu ortadan kaldırmak için yapmanız gereken bir diğer şey ise telefonunuzda aktif olarak çalışan diğer uygulamaları kapatmak olacaktır. Cihazınızda arka planda çalışan çok sayıda uygulama olabilir ve bu uygulamalar oyuna da olumsuz etki ediyor. Kapatıldığı takdirde donma sorunu bir nebze de olsa azalacak ve oyunu daha kaliteli bir şekilde oynamaya başlayacaksınız.

4. Bağlantı sorunları da donma problemini beraberinde getiriyor ve bu sorunu çözümlemek adına da yapabileceğiniz birtakım detaylar var. Eğer cihazınız destekliyorsa 5 GHz bandında wifi bağlantısını tavsiye ediyoruz. Sinyal oluşumunu azaltarak sizler de donma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Pubg oyuncularının en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi donma sorunudur ve bu sorunun altında yatan en önemli neden de bağlantı sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Tavsiyemizi uyguladığınız takdirde emin olun bu sorundan uzaklaşmış olacaksınız.

5. Modeme yakınlık da donma sorununu ortadan kaldıracaktır ve 5ghz bandını tercih ettiğinizde bu detaya da ekstra önem vermeniz gerekiyor. Bu bantta uzak mesafe ne yazık ki fayda sağlamıyor ve modemlerinize olabildiğince yakın durmanız gerekiyor.

6. Oyun esnasında download olup olmadığını da kontrol edin. Bildiğiniz gibi mobil cihazlarınız zaman zaman otomatik olarak güncelleme yapıyor ve bunun bildirimini de almıyorsunuz. Güncellemelerin ve download işleminin olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz ve hatta otomatik güncellemeleri de devre dışı bırakarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Pubg oyuncuları, yukarıda bahsi geçen birçok detay hakkında fikir ve bilgi sahibi ancak eminiz ki oyuna yeni adım atan kullanıcıların bu detaylardan haberi yok. Sizler de bahsi geçen adımları uygulayarak sorunsuz bir oyun deneyimine imza atabilir ve daha keyifli bir süreç elde edebilirsiniz. Pubg, kısa süre içerisinde geniş bir kitleye ulaşmayı başardı ve bu kitle her geçen gün biraz daha büyüyor.

Sizler de oyun dünyasında iseniz ve bu oyunu daha kaliteli bir biçimde oynamak istiyorsanız yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve yerine getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu