Oyun

PUBG Mobile’de Arkadaş Ekleme Nasıl yapılır?

PUBG mobile arkadaş bulma, PUBG mobile uygulamasının oyuncularına sunduğu oyun içi bir uygulamadır. PUBG mobile uygulamasında arkadaş eklemek istiyorsanız şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

– Telefonunuza daha önce indirmiş olduğunuz PUBG mobile oyununa tıklayarak giriş yapınız.

– PUBG mobile uygulamasını açıldıktan sonra PUBG mobile ana sayfasının sol tarafında bulunan insan portresine tıklayınız.

– Gelen ekranda en altta bulunan ekle butonuna tıklayınız.

– Daha sonra gelen ekranda eklemek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını veya oyun için verilen numarasını girerek aratınız.

– Gelen ekranda insan portresi üzerinde artı işareti olan butona tıklayınız.

Pubg Mobile App

Pubg mobile uygulaması bir savaş ve strateji oyunu uygulamasıdır. Steam üzerinden yani bilgisayar oyun sistemi üzerinden oynanan PUBG oyununun, mobil oynanması için geliştirilen sürümüdür. PUBG oyunu bilgisayar ile oynanması halinde ücretli bir uygulama iken PUBG mobile seçeneğini tercih ettiğinizde ücretsiz oynama imkanına sahip olabilirsiniz. PUBG mobile uygulaması tıpkı PUBG bilgisayar versiyonunda olduğu gibi oyuncularına tek başına ya da arkadaşları ile oyun oynama imkanı sunmaktadır.

Pubg Mobile Nasıl İndirilir?

Pubg mobile telefona nasıl indirilir sorusuna cevep arıyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store mağazasına , iOS işletim sistemi kullanıyorsanız Apple App Store mağazasına giriş yapınız.
  • Mağazalarda arama çubuğuna PUBG mobile yazınız.
  • Gelen arama sonuçlarında PUBG mobile resmi uygulamasına gelip indir butonuna tıklayınız.
  • iOS işletim sistemi kullanıyorsanız iCloud hesabınızın şifresini girerek veya parmak izinizi kullanarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız indir butonuna tıkladıktan sonra indirme işlemi  kendi kendine gerçekleşecektir.

blank

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG mobile oynama için ilk yapmanız gereken PUBG mobile oyununu iOS Apple Store ve ya Google Play Store mağazalarından indirmek olacaktır. Daha sonra indirdiğiniz PUBG mobile oyununa tıklayıp Twitter üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi; Facebook, Game Center ve Guest hesaplarınız ile de giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra oyun karakterinizi oluşturmanız gerekecektir. Oyun karakterinizi oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra oyun modlarından birini seçip oyun aratmanız gerekecektir. Oyuna başladıktan sonra telefon ekranının sol tarafı ile gideceğiniz yeri ve yönü, ekranın sağ tarafı ile de silahı kontrol edebilirsiniz. Ekranın sağ ve sol tarafındaki ateş etme tuşu ile rakibinize ateş edebilirsiniz.

PUBG’de Arkadaş Ekleme PC

PUBG arkadaş bulma bilgisayar ile yapmak istiyorsak, ilk başta Steam üzerinden mi yoksa Tencent Gaming Buddy uygulaması üzerinden mi  oynuyorsunuz sorularına cevap vermeniz gerekmektedir. Steam üzerinden PUBG oynuyorsanız, Steam sistemi üzerinden arkadaşınızı ekleyebilirsiniz. Steam üzerinden arkadaşınızı eklemek için arkadaşınızın Steam kodunu veya Steam kullanıcı adını bilmeniz gerekmektedir. Yine Steam üzerinden oynadığınız PUBG oyununuza oyun içerisinden de arkadaşın takma adını girip arattıktan sonra ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy uygulaması ile PUBG mobile oyununu bilgisayar üzerinden kullanıyorsanız, PUBG Mobile’da  arkadaş eklemek için gerekli olan adımlar, Steam üzerinden ekleme adımlarıyla aynıdır. Tek fark oyuna girdiğiniz sistemin farklı olmasıdır.

PUBG Mobile Arkadaş Davet Etme

Pubg mobile arkadaşlarınıza oyun isteği atmak istiyorsanız, PUBG mobile uygulamasını açıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan insan portresine basmanız  gerekmektedir. Açılan ekranda daha önce eklediğiniz arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. PUBG mobile uygulaması sadece eklediğiniz ve ekli olduğunuz arkadaşlarınızı değil, PUBG mobile oyununu en son oynadığınız takım arkadaşlarınızı da davet etme imkanı sunmaktadır. Bu sayfada “Arkadaşlar” ekranı açıldıktan sonra “En Son” seçeneğine tıklayarak son oyun oynadığınız kişileri yeni oyuna davet edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu