Sinema

The Walking Dead 8.sezon ne zaman başlayacak?

Büyük bir izleyici kitlesine sahip Yürüyen Ölüler dizisinden sevindirici bir haber geldi. Yedinci sezonu da 23 Ekim 2016 Pazar akşamı izleyici ile buluştu. Dizide Deadline’ın yaptığı habere göre 8. Sezon hazırlıkları yapılmaya başlandı. 2017 yılı sonlarında yayınlanacak olan 8. Sezon, 1. Bölümü ile dizinin 100. Bölümü yayınlanmış olacak. The Walking Dead 8. Sezon ne zaman başlayacak diye düşünen izleyicilerin sorularına cevap veren Deadline yeni sezonda kadroya yeni oyuncular da katılacağının müjdesini verdi.

The Walking Dead Konusu

Dizide geçirdiği bir trafik kazası sonrası girdiği komadan beklenmedik bir şekilde uyanan ve dünyaya zombileri andıran etobur aylakların egemen olduğunu anlayan bir şerif yardımcısının (Rick Grimes) hikayesi anlatılıyor. Grimes, hastaneden ayrılarak ailesini ve sevdiklerini bulmak için yollara koyulur ve bu süreçte yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilen, kendisi gibi yaşam savaşı veren başka insanlarla karşılaşır. Yola birlikte devam eden bu grup birçok macera atlatarak hedeflerine ulaşmaya çalışırlar.

The Walking Dead pilot bölümü 31 Ekim 2010 tarihinde ABD’nin AMC isimli kanalında yayınlanmıştır. Dizi yayınlandığı süre boyuncu hep olumlu eleştiriler almış ve En İyi Televizyon Dizisi alanında bir Altın Küre ödülü bir de Writers Guild of America ödülüne aday gösterilmiştir. Dizi ayrıca kablolu yayınlarda gösterilen televizyon dizileri arasında büyük bir rekor kırmış ve 3. Sezon prömiyeri 10.9 milyon kişi tarafından izlenerek tarihte en çok izlenen kablo drama dizisi olmayı başarmıştır.

the-walking-dead-8-sezon-ne-zaman

The Walking Dead 7. Sezonda Neler olmuştu

Dizinin yedinci sezonu Negan’ın Abraham’ ın kafasını parçalamasıyla başlamış ardından Negan Rick’i karavanına sürükleyip 6. Sezon finalinde adamlarının zincirle astığı adamın yanına koymuştu. Bu sırada Rick’e oyun oynayan Negan yaşanan arbede sonrası Rick’i elinden kaçırır ve Rick karavanın üstüne çıkar. Bu sırada görülen flashback sahnesinde Glenn’in de öldüğü gösterilmişti.

Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Peter Hale, Laurie Holden, Jeffrey DeMunn, Steven Yeun gibi oyuncuları bünyesinde barındıran dizi doğaüstü olayları anlatan, başarılı görsel efektleri ve makyajlarıyla büyük bir keyif seyri sağlıyor.

The Walking Dead 8. Sezon Ne Zaman?

Dizinin yapımcılarından Frank Darabont tarafından yapılan açıklamalara göre dizi yine ekim- kasım aylarında yayın yapacak ve 2017-2018 sezonunda kadroya katılan yeni isimler ile daha da güzel olacak. Frank Darabont, korku dizisi alanında ilklere imza atan The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) dizisinin 8. Sezon yayın tarihinin tam olarak netleşmediğini ama AMC kanalı ile yaptıkları görüşmelerde dizinin ilk yayınlanma tarihleri ile aynı dönemlere denk getirmek istediklerini ifade etti. 31 Ekim 2010 tarihinde ilk bölümü yayınlanan The Walking Dead 8. Sezonun da 31 Ekim 2017 tarihinde yayınlanması bekleniyor. Konu ile ilgili henüz kanalın bir açıklaması yok.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

2 Yorum

  1. Daha Rick karakterinin ilk bölümde çatışma sonucu komaya girdiğini bilmiyorsunuz bir de yorum bekliyorsunuz tebrik ederim !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu