Sosyal Medya

Telegram’da Profil Fotoğrafını Gizleme

Gizlilik, Telegram için en önemli ayrıntıların başında geliyor. Veri güvenliği sayesinde kısa bir süre önce çok daha popüler bir uygulamaya dönüştüğünü de bir kez daha ifade etmek isteriz. Telegram’da profil fotoğrafını gizleme başlığı altında bazı detaylara yer veriyor olacağız.

Whatsapp’ın gizlilik konusunda yaptığı hata ile birlikte Telegram kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Üstelik grup kurma özelliği ile birlikte kalabalık toplulukları da aynı çatı altında buluşturmaya devam ediyor. Daha işlevsel bir uygulama olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Henüz bir Telegram hesabına sahip değilseniz sizler de yerinizi alabilir ve bir an önce katılım sağlayabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve ara yüz desteği ile birlikte eminiz ki sizlerin de ilgisini çekecek ve daha da önemlisi taleplerinize yanıt veriyor olacaktır.

Telegram grupları kurumlar için de artı bir detay taşıyor ve bilgi akışını da yine bu gruplar aracılığı ile daha hızlı ve daha güvenli seviyeye taşıyorlar. Sizler de incelemelerinizi yaptığınız takdirde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve bizlere hak veriyor olacaksınız.

telegramda-profi…ografini-gizleme

Telegram Profil Fotoğrafını Gizleme Nasıl Yapılır?

  • Telegram uygulamasını açalım ve hemen ardından ayarlar butonuna tıklayalım.
  • Gizlilik ve güvenlik seçeneği ile devam edebilirsiniz.
  • Profil fotoğrafına dokunun.
  • Kimler görebilir sorusu sorulacak ve bu soruya kişilerim yanıtını vermeniz gerekiyor.
  • Bu sayede sizler de sadece telegram hesabınızda kayıtlı olan kişilere profil fotoğrafınızı göstermiş olacaksınız. Arkadaş listenizde olmayan kimseler fotoğrafınızı herhangi bir şekilde göremeyecektir.
  • Asla paylaşma seçeneğinden de bahsetmek istiyoruz. Eğer bu seçeneği işaretlerseniz sizler de profil fotoğrafınızı görmesini istemediğiniz kişileri tek tek seçebiliyor olacaksınız. Bu sayede belirli kişiler ile paylaşım yapabiliyorsunuz. Mesela bu özellik whatsapp’ta yok ve yazımızın başında Telegram’ın neden daha işlevsel olduğunu dile getirmiştik. Aslında bu detay da bu gerçeği daha net bir şekilde gözler önüne seriyor diye düşünüyoruz.

Telegram Grupları

Telegram’ı bir adım daha öne taşıyan ve whatsApp’ın önüne geçiren en önemli özelliklerden bir tanesi diyebiliriz. Binlerce insanı tek bir grupta toplayabiliyor ve sohbet edebiliyorsunuz. Ya da dilerseniz katılımcıların sesini kapatabiliyor ve yönetici olarak sadece sizler konuşuyorsunuz. Kalabalık gruplar için en ideal uygulamalardan bir tanesidir. Bu arada telegram kullanımının tamamen ücretsiz olduğunu da bir kez daha dile getirmek isteriz.

Telegram, metin destekli sohbet unsurunun yanı sıra aynı zamanda sesli ve görüntülü sohbet için de en ideal uygulamalardan bir tanesidir. Hemen şimdi download edebilir ve sizler de kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu arada cep telefonlarınızda olduğu gibi pc mobil uyumu ile aynı anda farklı cihazlarda da sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Whatsapp’ın açıklarını ve eksiklerini doğru değerlendirdiği ve kullandığı takdirde Telegram’ın bu sektörün zirvesinde yer alacağını düşünüyoruz.

Kullanıcı yorumlarını incelerseniz eğer ne demek istediğimizi ve neden bu uygulamayı tavsiye ettiğimizi sizler de çok daha iyi anlıyor ve bizlere hak veriyor olacaksınız. Her geçen gün yeni bir güncelleme ile eksiklerini kapatıyor ve üye taleplerine de doğrudan yanıt vermeyi başarıyor. Telegram, ücretsiz sohbet uygulaması olarak adım attığı bu sektörde başarılı işlere imza atmaya devam ediyor ve kullanıcı sayısını da her geçen gün biraza daha arttırıyor. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de hesaplarınızı oluşturabilir ve bu ailedeki yerinizi alabilirsiniz. Ara yüz bakımından da bir adım öne çıkıyor ve taleplerinize doğrudan yanıt veriyor.

Telegram’da Grup Oluşturma, Yönetme ve Ayrılma Nasıl Yapılır?

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu