Sosyal Medya

Telegram Grup Mesajlarını Yavaşlatma

Pandemi döneminde kullanıcıların yoğu bir şekilde tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi de Telegram olarak karşımıza çıkıyor. Telegram grup mesajlarını yavaşlatma başlığı altında merak ettiğiniz sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Grup ne kadar kalabalık olursa mesajların akışı da bir o kadar hızlı oluyor ve bu da mesajları takip etmenizi zorlaştırıyor.

Peki bu konuda ne yapmak gerekiyor? Az sonra bu sorunun yanıtını vermiş olacağız. Fakat dilerseniz öncelikli olarak uygulama hakkında konuşalım ve insanların neden bu uygulamayı bu kadar yoğun tercih ettiklerini anlatalım.

Telegram, anlık sohbet edebileceğiniz, gruplara katılıp firmalar hakkında güncel bilgi toplayabileceğiniz ve sosyal arkadaşlar edinebileceğiniz bir sohbet uygulaması. Bunun yanı sıra dosya aktarımını da hem daha hızlı hem de daha güvenilir bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Whatsapp’ın gizlilik ihlali sorunu sonrası insanların büyük bir kısmı Telegram’ı tercih etmeye başladı ve bu konuda ne kadar haklı olduklarını da net bir şekilde görebiliyoruz. Henüz bir Telegram hesabınız yoksa eğer sizler de hiç tereddüt etmeden bu uygulamayı indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanmaya başladığınız andan itibaren ne kadar işlevsel ve kullanışlı olduğunu sizler de kendi gözleriniz ile görmüş olacaksınız.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden asıl başlığımıza geçelim ve Telegram mesajlarını nasıl yavaşlatabileceğinizi hep birlikte incelemiş olalım.

Telegram Grup Mesajlarını Yavaşlatma Nasıl Yapılır?

  • Sohbet penceresinin üst kısmında bulunan grup adına veya sohbet simgesine dokunun.
  • Hemen ardından düzenle butonuna basın.
  • İzinler menüsüne geçiş yapalım.
  • En alt kısımda yer alan yavaş mod butonuna tıklayalım.
  • Yavaş mod kaydırıcı butonu aracılığı ile sizler de her üyeyi beklemesini istediğiniz zaman aralığına getirebiliyorsunuz. 10 saniye ila 1 saat gibi aralıklar mevcut ve ayarlamalarınızı da bu şekilde yapabilirsiniz.

telegram-grup-mesajlarini-yavaslatma-islemi

Mesajlar Neden Hızlı akıyor?

Telegram’ın en büyük özelliklerinden bir tanesi de binlerce insanın yer aldığı grupları barındırıyor olmasıdır. Mesela en büyük rakibi Whatsapp’ta bu tür bir özellik ne yazık ki mevcut değil.

Telegram’ı tercih edilir ve daha da önemlisi kullanışlı hale getiren en önemli özelliklerden bir tanesi de kesinlikle budur. Sizler de gruplara katılım sağlayabilir ve binlerce insan ile aynı anda sohbete başlayabilirsiniz.

Binlerce insanın aynı anda yazığını düşünün. Sizce de mesajların hızlı akması gayet normal bir durum değil mi? Fakat az önce de dile getirdiğimiz gibi bu mesajları dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz ve akışı kontrol altına alabiliyorsunuz. Bu sayede mesajları takip etmek çok daha kolay bir hal alacaktır.

Telegram Grupları Hakkında

Bireysel grupların yanı sıra dizi ve film siteleri ve markaların kendilerine ait olan gruplar da Telegram bünyesinde aktif olarak yer almaya devam ediyor. Bu gruplara sizler de katılım sağlayabilir ve grup içerisindeki sohbetlere tanıklık edebilir ve ortak olabilirsiniz.

Telegram’ı eğlenceli hale getiren en önemli detaylardan bir tanesi kesinlikle budur ve bu detay sayesinde sizler de taleplerinize doğrudan yanıt alıyor olacaksınız.

Dilediğiniz gruba “Join” butonu ile birlikte katılabiliyor ve sohbet etmenin yanı sıra dosya aktarımında da bulunabiliyorsunuz. An itibarıyla büyük markalar da kendi gruplarını oluşturmuş durumda ve dilediğiniz an bu gruplar aracılığı ile sohbete dahil olabiliyorsunuz.

Çok sayıda Telegram grubu var ve her biri sizler için kapılarını aralamış durumda. Yerinizi aldığınız andan itibaren uygulamanın ne kadar eğlenceli olduğunu sizler de kendi gözleriniz ile görmüş olacaksınız. Telegram grup mesajlarını yavaşlatma işlemi sayesinde daha kontrollü ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu