Sosyal Medya

Instagram’da Beğeni Yapamıyorum!

Instagram kullanıcılarının sorunlarından biri olan instagram’da beğeni yapamıyorum problemi ile karşınızdayız. Birçok farklı nedeni olabilir ve bu nedenler üzerinde durmaya çalışcağız. Gelin hep birlikte neler yapabileceğinize ve bu sorunun farklı kaynaklarına hep birlikte göz atalım ve çözüm üretmeye çalışalım.

Hesabınız Engellenmiş Olabilir mi?

Instagram, hatalı kullanım ya da kural dışı kullanım tespit ettiğinde uyarı amaçlı hesap engelleme işlemi yapabiliyor. Çok sık beğeni ya da yorum yapmış olmanız ya da kuralları ihlal etmiş olabilirsiniz. Geçici hesap engelleme gibi durumlarda hesaplarınıza giriş yapabiliyorsunuz ve bu konuda herhangi bir sorun yaşamazsınız ancak beğeni yapamıyorsunuz.

Öncelikli olarak hesaplarınızın aktif olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Bu sorun genellikle 24 saat devam ediyor ve bu süre sonlandıktan sonra hesaplarınız kendiliğinden aktif ediliyor. Az önce de ifade ettiğimizde engelleme durumunda hesaplarınıza giriş yaparken sıkıntı yaşamazsınız ve aynı şekilde farklı hesaplardaki fotoğrafları da sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz ancak beğeni yapmanıza izin verilmeyecektir.

Beklemek dışında farklı bir şey yapamıyorsunuz ve ne yazık ki bunun bir çözümü bulunmuyor. 24 saat bekledikten sonra otomatik olarak hesap aktif edilecek ve sizler de kaldığınız yerden beğeni atmaya devam edeceksiniz. Endişe edilecek bir durum değildir ve günümüzde birçok instagram kullanıcısı bu sorunu yaşamaya devam ediyor. Peki ama hesaplarınız neden engellenmiş olabilir ya da bunun geçerli bir nedeni var mı? Gelin bu soruya da hep birlikte yanıt arayalım.

Hesabım Neden Engellenmiş Olabilir?

Gün içerisinde aşırı fotoğraf beğenmiş olabilir misiniz? Ya da bir fotoğrafa izin verilenin dışında fazla sayıda yorum yapmış olmanız da instagram’ın gözünden kaçmıyor ve geçici olarak hesap kısıtlıyorlar. Bu sorunu yaşayan binlerce ve hatta daha fazla kullanıcı var ve şikayet konuları da genellikle bu şekilde karşımıza çıkıyor.

Fotoğraf beğenirken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz aksi takdirde engel durumu ile karşı karşıya gelebiliyorsunuz. Art arda beğeni atmak da çok sağlıklı değil ve instagram yetkilileri bu durumda devreye girerek hesaplarınızı incelemeye alıyorlar. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak adına biraz daha dikkatli olmanızı rica ediyor ve aynı zamanda tavsiyede bulunuyoruz.

instagramda-begeni-yapamiyorum

İnternet Bağlantısı Sorunu

Yenileme sembolünü çok sık görüyorsanız eğer internet bağlantınız ile ilgili bir sorun da olabilir. Bağlantınızı güncelleyin ya da değiştirin. Buna rağmen sorun devam ediyorsa yukarıda bahsettiğimiz olayın gerçekliğine emin olabilirsiniz. İnternet bağlantısının yavaş olması ya da instagram alt yapı çalışmalarının devam ediyor olması da zaman zaman bu sorunu gün yüzüne taşıyor ve kullanıcıları sıkıntıya sokabiliyor.

İnternet bağlantınızı kontrol edin ve bir süre bekleyin. Buna rağmen sorun devam ediyorsa zaten 24 saat kuralı geçerlidir. Endişe etmenizi gerektirecek büyük bir sorun değil ve bunu zaman zaman yaşamanız mümkündür.

Instagram kullanıcılarının yaşadığı bu soruna nasıl çözüm üretebileceğinizi anlattık. 24 saat sonunda sorun devam ediyorsa eğer mail atabilirsiniz ancak böyle bir şeyin olabilme ihtimali pek yok. Kısıtlamalar bazen daha erken sürede kaldırılıyor ve yeniden fotoğraf beğenebiliyorsunuz.

Sizler de Instagram’da beğeni yapamıyorum sorunu ile karşı karşıya geldiğinizde yazımızda yer alan detayları göz önünde bulundurabilirsiniz. Uzun uzadıya devam edecek ya da hesaplarınızı tamamen esir alacak bir durum olmadığını kısa bir süre içerisinde fark etmiş olacaksınız. Engelleme yaşamamak adına beğenilerinizde daha dikkatli olmanız yeterlidir ve farklı bir unsur karşınıza çıkmıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu