Sosyal Medya

Instagram İşletme Profili Nedir?

Dijital dünyanın devlerinden bir tanesi olan Instagram, yeni dönemde Instagram işletme profili ayrıcalığı ile de adından daha uzun yıllar söz ettirecek gibi görünüyor. Kişisel profilin yanı sıra işletmelere özel olarak hazırlanmış istatistik bazlı profiller ile birlikte markalar kısa sürede daha güçlü hale gelebiliyor ve aynı zamanda reklam desteği de söz konusudur.

İşletme hesabı ile birlikte dilediğiniz an sponsorlu reklam verebilir ve hedef kitlenizin yanı sıra daha kalabalık bir gruba ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kişisel profillerde bu tür bir özellik söz konusu değil ancak işletme profili ile birlikte dilediğiniz gönderiyi ön plana taşıyabiliyor ve reklam çalışmaları ile birlikte geniş kitlelere ulaşma fırsatı elde ediyorsunuz.

İşletme Profili Neler Vaad Ediyor?

Instagram işletme profili nedir? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdikten sonra dilerseniz bu profil türünün ne tür avantajlar sağladığına da hep birlikte göz atalım.

  • İşletme hesabı sahibi iseniz eğer sizler de belli bir ücret ya da paket karşılığında dilediğiniz gönderiyi ne taşıyabilir ve sponsorlu reklam verebilirsiniz.
  • Sayfanıza özel iletişime geç butonu yer alıyor ve vereceğiniz bilgiler doğrultusunda kişiler ya da müşterileriniz sizlere e-mail ya da cep telefonu yolu ile daha kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Reel dünyadaki markanızı online dünyaya daha kurumsal bir kimlik ile taşıma hakkı elde ediyorsunuz.
  • Harita özelliği ile birlikte kişiler yol tarifi alabiliyor ve adreslerinize ulaşabiliyor.
  • En önemli detay ise erişim istatistiklerine ulaşabiliyor ve dilediğiniz an bu verileri görüntüleyebiliyor olmanızdır.

blank

Instagram İşletme Profili Nasıl Oluşturulur?

  • Profillerinize giriş yaptıktan sonra ‘’Ayarlar’’ butonuna tıklayın. Ayarlar üzerinden “İşletme profiline geç” seçeneğini kullanarak devam edin.
  • Karşınıza çıkan sayfa ile birlikte Facebook sayfa eşleştirmesi yapmanız gerekiyor ve bu sayede her iki mecrayı da yönetme ve kullanma şansına sahip oluyorsunuz.
  • Önemli bir detaydan bahsetmek gerekiyor ve eğer Facebook sayfanız yoksa ne yazık ki işletme hesabı açamıyorsunuz.
  • Bağlantı sağlandıktan sonra işletme profiliniz aktif hale gelecektir. Ve dilerseniz işletme profilinizi “İşletme profilini ayarla” butonu ile birlikte düzenleyebilir ve eksik olan bilgilerinizi de yine bu menü aracılığı ile daha sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İşletme profilinizi oluşturduktan sonra bu profil üzerinden yapacağınız paylaşımların Facebook sayfanızda da aynı anda paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu seçeneği deaktif hale getirebilir ve iki farklı mecrayı ayrı ayrı yönetebilirsiniz.

İşletme profili yalnızca markalar için değil, web sitesi sahipleri için de önemli bir yere sahiptir. E-ticaret sektörüne adım atmayı planlıyor ve ürünlerinizi online dünyada daha bilinir hale getirmek istiyorsanız eğer bu profil türü sizler için de çok daha avantajlı ve sağlıklı bir tercih olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu