Sosyal Medya

Telegram’da Grup Oluşturma, Yönetme ve Ayrılma

Telegram’da grup oluşturma yöntemlerini sizler için hazırladık. Telegram grup hakkında tüm bilgiler bu yazıda sizleri bekliyor.

Son dönemin en çok tercih edilen iletişim uygulamalarından biri olan Telegram’da bir tek tık ile grup toplantısı yapabilir ya da görüntülü konuşma başlatabilirsiniz.

Bunun yanı sıra dosya alış verişlerinizi de yine ücretsiz olarak ve saniyeler içerisinde yerine getirebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığının yanı sıra işlevsellik de bir adım öne çıkıyor ve Telegram’ın son dönemde büyük bir gelişme kaydettiğini de yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Telegram Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu uygulamaya dair merak edilenleri yanıtlamaya çalışalım. Öncelikli olarak grup oluşturma işleminden söz edeceğiz ve sizler de bu adımları takip ederek telegram grubu oluşturabileceksiniz.

  • Telegram uygulamasını açarak başlayalım.
  • Ekranın sağ üst kısmında kare simgesi yer alıyor ve tıklayarak devam edelim.
  • Yeni grup seçeneğini seçelim ve eklemek istediğiniz kişileri ekleyin.
  • Süreç tamamlandıktan sonra onay vermeniz yeterli olacaktır. Eğer dilerseniz bu gruba bir isim verebilir ve verdiğiniz ismi de dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

telegramda-grup-olusturma-yonetme-ve-ayrilma

Telegram Grubu yönetmek için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Grup başlığını seçin ve ana yönetim menüsüne erişim sağlamak için grubu yönet butonuna basın.
  • Ayrılmak için ise sağ üst köşede yer alan menü simgesine tıklayın ve gruptan ayrıl butonuna basın.
  • Bu adımları eksiksiz takip ettiğiniz takdirde gruptan ayrılmış olacaksınız.

Telegram kullanımı bu kadar basit ve az önce de dile getirdiğimiz gibi Whatsapp ile yarışacak seviyede ve Skype ile de büyük bir rekabet içerisinde olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Henüz download etmediyseniz sizler de resmi site aracılığı ile ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son dönemde ve özellikle pandemi sürecinde bir adım daha öne çıktı ve firmaların büyük bir kısmı da bu uygulama aracılığı ile online toplantı düzenledi. Eğitimler de yine bu uygulama aracılığı ile veriliyor ve kısa süre içerisinde daha fazla üyeye ulaşmak mümkün hale geliyor.

Telegram Grupları Hakkında

Hali hazırda birçok firma, Telegram grubu oluşturmuş durumda ve müşterilerini de yine bu gruplara davet ediyorlar. Reklam çalışmaları ile birlikte duyuru konusunda da yine bu gruplar tercih ediliyor ve sizler de dilediğiniz an bu gruplara katılım sağlayarak firmalar hakkında daha fazla bilgi edinebiliyorsunuz.

Telegram kullanımı bir hayli kolay ve sizinle birlikte çok sayıda insan da bu gruplarda yerini almış durumda. Henüz inceleme şansınız olmadıysa indirebilir ve kurulum sonrası sizler de Telegram’ı daha detaylı bir şekilde inceleme şansı elde edebilirsiniz. İşlevsel olması nedeniyle birçok firma ve online adres bu sosyal mecrayı tercih ediyor ve zaten incelemelerinizi yaptığınızda son dönemde ne kadar popüler ve tercih edilir olduğunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Telegram, tamamen ücretsiz hizmet alabileceğiniz iletişim ve sohbet uygulamalarından bir tanesidir. Sizler de indirebilir ve kendinize ait bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu hesap ile birlikte farklı gruplara katılım sağlayabilir ve sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Whatsapp ve skype ile birlikte en çok işinize yarayacak uygulamalardan bir tanesi ve emin olun sizleri de tatmin etmeyi başaracak ve taleplerinize daha profesyonel bir şekilde yanıt verecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu