İnternet

Skype ile Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Skype, msn teknolojisini kusursuz bir şekilde kullanan ve aslında yeni nesil msn konsepti ile anılan bir uygulama. Elbette üzerine çok daha fazlası eklenerek bu konuma gelindi ve şu an için alanında tek demek sanıyoruz ki abartılı bir söylem olmaz. Skype konferans görüşmesi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek adına buradayız ancak dilerseniz öncelikli olarak bu uygulama hakkında konuşalım ve yakından tanımanıza yardımcı olalım.

Sohbet etmek, dosya alış verişi yapmak ve görüntülü konuşmanın yanı sıra selsi görüşmeler yapmanıza da fırsat veren işlevsel bir uygulamadan söz ediyoruz. Ücretsiz download edebilir ve hem bilgisayarlarınızda hem de cep telefonlarınızda bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Beklentilerinize birçok konuda yanıt vereceğini düşünüyoruz ve zaten kullanıcı yorumlarına bakıldığında da bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Dilerseniz ana konumuza dönelim ve nasıl toplantı yapabileceğinize de yine hep birlikte göz atalım.

skype-ile-konferans-gorusmesi-nasil-yapilir

Uzman Görüşü: Skype ile Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

 • Skype uygulamasını açtıktan sonra kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girip hesaplarınıza ulaşabilirsiniz.
 • Hemen ardından sol üst köşede yer alan toplantı simgesine dokunun ve toplantıyı başlatın.
 • İnsanları bu toplantıya davet edebilmeniz için uygulama sizlere hazır bir link gönderiyor ve bu linki arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Tıkladıkları anda doğrudan toplantıya katılım sağlayacak ve sorunsuz bir erişim durumu ortaya çıkacaktır.
 • Tebrikler! Yapmanız gerekenler bu şekilde ve bunun dışında ekstra bir şey karşınıza çıkmıyor.

Arama Başlat

 • Arama başlat seçeneğini kullanarak da bir toplantı başlatabiliyorsunuz ev yukarıdaki yöntemi kullanmak istemediğinizde bu yöntem fazlasıyla işinize yarayacaktır diye üşünüyoruz.
 • Skype uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan kalem simgesine dokunun.
 • Açılan ekran ile birlikte toplantı butonuna tıklayın.
 • Aramayı başlat diyerek sizler de konferans başlatabilirsiniz.

Skype Konferans Ne gibi Artılar Sunuyor?

 • Şu an için en uygun araçlardan biri ve pandemi döneminde birçok kurumun bu uygulama ile birlikte toplantılar düzenlediğini ve fikir alış verişi yatığını da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.
 • Tam 250 kişilik toplantı yapabiliyorsunuz ve bu şu an için muazzam bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Sizinle birlikte 249 kişi daha davet edebilir ve internet bağlantınıza göre kaliteli bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tamamen ücretsiz ve herhangi bir şekilde ödeme yapmanızı gerektirecek bir durum ile karşı karşıya gelmiyorsunuz. Bu da en önemli ayrıntılardan bir tanesidir.
 • Toplantılarınızı kaydedebiliyor ve dilediğiniz an yeniden izleyebiliyorsunuz.
 • Oturum açmanıza gerek kalmadan gizli hesap üzerinden ziyaretçi olarak da konuşmalara dahil olabiliyor ve takip edebiliyorsunuz.
 • Kayıt süresi olarak 30 günlük bir süre belirlenmiş durumda ve 30 gün boyunca bu görüşmeler isteğe bağlı olarak hafızaya alınıyor. 30 günün sonunda ise kayıtlarınız otomatik olarak silinecektir.

Skype, an itibarıyla en popüler uygulamalardan biri ve ortaya koyduğu çalışmalar ile de bunu fazlasıyla hak ediyor. Ücretsiz olmasının yanı sıra işlevsel bir uygulama olması da yine bu ismi bir adım öne taşıyan unsurlardan bir tanesidir. Kalabalık bir toplantı gerçekleştirmek isterseniz eğer sizler de uygulamayı bilgisayarlarınıza ya da cep telefonlarınıza download edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kişisel verilerin korunması konusunda da bir adım önde ve gizliliğe fazlasıyla önem veriyorlar. Kalabalık toplantıların yanı sıra dosya alış verişi ve online eğitim gibi konularda da tercih edilen en önemli adreslerden biri olmaya devam ediyor.

Ayrıca bakınız: Google Duo görüntülü görüşme

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu