MobilYazılım

Google Duo İle Görüşme Nasıl Yapılır?

İletişim teknolojileri Google Duo görüntülü görüşme ile her geçen gün  daha da gelişmeye başladı. Özellikle son dönemde sosyal medya adı verilen uygulamaların kullanılmasıyla beraber iletişim alanında büyük değişimlerde yaşanmaya başladı. Kısa süre içerisinde iletişim kurma bunun yanında ücretsiz mesajlaşma gibi birçok ayrıcalıklı hizmeti kullanıcılara sunan sosyal medya sayesinde iletişim teknolojilerinin daha önce olmadığı kadar geliştiğini de söylemek mümkün.

Tabi hal böyle olunca sürekli olarak yeni sosyal medya uygulamalarıyla da karşılaşır olduk. Bunun aynında artık daha çok ücretsiz iletişim için kullanılacak olan uygulamaların ön plana çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. İşte bu alanda ortaya çıkan son uygulamalardan birisi de Google Duo. İnternet denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Google tarafından geliştirilen uygulama ile beraber kullanıcılara ücretsiz olarak görüntülü görüşme desteği verildi.

Kullanıcıların tamamen ücretsiz olarak görüntülü görüşmesine olanak veren yeni uygulamanın yayınlanmasıyla beraber ise kullanıcılar söz konusu uygulamanın nasıl kullanacağı da merak etmeye başladı. Google’ın bu konuda yayınladığı rehbere bakacak olursak ise Google Duo ile görüntülü görüşme yapmak oldukça basit. Uygulama üzerinden bu basit yöntemleri kullanarak nasıl görüntülü görüşme yapabileceğimize bakalım.

google-duo

Google Duo Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Bu noktada Google Duo uygulamasının rehberiniz ile doğrudan bağlantılı olarak çalıştığını da belirtelim. Yani siz uygulamayı yüklediğinizde uygulama otomatik olarak rehberinizdeki tüm kişileri uygulamaya ekliyor. Görüntülü görüşmeyi yapmak için ise yapmanız gereken rehberinizde görüntülenen kişilerin üzerine gelerek bu kişilerin resimlerine tıklamak. Resimlerin üzerine tıkladığınız zaman doğrudan uygulama tıkladığınız kişiye görüntülü görüşme isteği gönderiyor. Görüntülü görüşme isteği gönderildiğinde ise karşı tarafın görüntülü görüşmeyi kabul etmesiyle beraber Google Duo görüntülü görüşme kullanımı da başlamış oluyor. Bunun için ekstra her hangi bir işlem yapmanıza da gerek yok.

Ayrıca bakınız: LG görüntülü arama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu