Mobil

LG Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanıcıları 7 den 70 e uzandığı için birçok kullanıcının telefondan beklentisi farklılaşabiliyor. Kimi çok iyi bir kamera isterken kimi kullanıcılar ise telefonuyla görüntülü görüşme yapmak istiyor. Bu yazımızda sizlere LG marka akıllı telefonlardan Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır? Konusuna değineceğiz.

Öncelikle artık görüntü görüşme özelliğinin şebeke üzerinden yapılması %99 olarak sadece Samsung modellerinden Samsung modellerine yapıldığını söyleyelim. LG cep telefonunda görüntülü görüşme nasıl yapılır konusuna gelince sizlere en çok kullanılan görüntülü görüşme uygulamalarından bahsedeceğiz

1-Tango Uygulaması

Görüntülü görüşme yapmak istemenizin yanı sıra Tango uygulamasında sesli ve yazı olarak mesajlar gönderebilir, görüntüler paylaşabilirsiniz.

Tango ile Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

LG telefonunuza Google Play Store üzerinden “Tango” uygulamasını indirin.

Karşı taraftaki telefonda da aynı uygulamanın yüklü olması gerekmektedir.

Sonrasında arama yapmak istediğiniz kişinin üzerine gelerek Görüntülü Ara butonuna basınız. Karşı taraf teklifi kabul ederse görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

2-Skype Uygulaması

Skype için bir zamanların MSN uygulaması diyebiliriz. Hesap oluşturursunuz ve karşı tarafın nickini kendi hesabınıza eklersiniz. Karşı taraf kabul ettiği zaman ister görüntülü ister sesli isterseniz de yazılı olarak mesaj gönderebilirsiniz.

Yine karşımızdaki telefonda Skype uygulaması yüklü olmalıdır. Daha sonrasında görüntülü arama yapmak istediğiniz kişinin Skype nickini kendi hesabınıza eklemeniz gerekmektedir.

Profilin içine girip sağ üst taraftaki video ikonuna tıkladığınızda karşı taraf kabul ederse görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

3- Google Hangouts

Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda çalışan Google Hangouts uygulamasının diğerlerine göre farkı 10 kişiye kadar video konferans yapabiliyor olmanız. Yine başka bir farkı ise Google+ veya Youtube platformları üzerinden canlı olarak video paylaşımları yapabilirsiniz.

Google hesabınız ile giriş yapıp Hangouts uygulamasını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Skype ile konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu