Mobil

Telefonda Kayıtlı WiFi Şifresini Öğrenme

Telefonda kayıtlı Wifi şifresini öğrenmeyi vereceğimiz uygulamayı telefona kurarak başarabilirsiniz. Wifi şifresini görmek isteyip de aradığınızı bulamamak bazen sinir bozucu bir hal alabilir.

Akıllı telefonlar bağlandıkları kablosuz ağları hafızalarına atarak depolarlar. Evde, misafirlikte veya iş yerinde fark etmeksizin daha önceden bağlanılan kablosuz ağlar kayıt edilir. Tekrar o ağa bağlanılmak istenildiği zaman şifre yazılmasına gerek yoktur. Peki telefonda kayıtlı wifi şifresini öğrenme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar:

Telefondaki WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Android cihazlara WiFi şifresini öğrenmenin birçok yolu vardır. Ancak bazılarında cihaza root yetkisinin verilmesi gerekir. Root, android cihaz üzerinde cihaz sahibinin yetkilendirilmesi anlamına yani cihazdaki yönetici anlamına gelir. Root yetkisi olmadan telefon üzerinde hiçbir değişiklik yapılamaz.

Uygulama ile WiFi Şifresini Öğrenme

Android cihazlardan WiFi şifresini öğrenmek için çeşitli uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar arasında oldukça popüler olan Wifi Key Recovery uygulamasını kullanarak şifreyi öğrenebilirsiniz. Ancak bu tür uygulamaların root yetkisi istediğini unutmayın. Wifi Key Recovery uygulaması ile WiFi şifresini öğrenmek için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Uygulamayı yükleyin ve açın.
 • Açarken root yetkilendirmesine izin verin.
 • Root yetkilendirmesinden sonra karşınıza direk olarak bütün WiFi şifreleri çıkacaktır.

Ağ adından güvenlik seviyesine kadar bağlanılan ağ ile ilgili bütün bilgiler detaylı olarak size sunulur. Uygulama üzerinden arama fonksiyonunu kullanarak da ağ adını aratabilir ve şifresini görebilirsiniz. Uygulama ile WiFi şifresini öğrenmek çok kolay ve zaman almayan bir işlemdir.

Root’lu Telefonlarda WiFi Şifresini Öğrenme

Root’lu android telefonlarda WiFi şifresini öğrenmek oldukça basit bir işlemdir. WiFi şifresini öğrenmek için yapmanız gerekenler:

 • Öncelikle ES File Explorer uygulamasını Android cihazınıza indirin. Tam yetkiye izin verin ve uygulamayı açın.
 • Uygulama açıldığında ekrana gelen Yerel veya Sistem Klasörü adlı klasörü açın.
 • Buradan cihaz klasörüne gelerek veri (data) yazan kısmı seçin.
 • İçerisinden Misc isimli klasörü bulun ve üzerine tıklayarak açın.
 • Sonraki adımda karşınıza çıkan WiFi yazan alana dokunun.
 • En son “wpa_supplicant.conf” adlı klasörü seçin ve açın. Metin belgesi olan klasör içerisinde Android telefona bağlı olan bütün WiFi şifrelerini görebilirsiniz.

blank

 

Root’suz Telefonlarda WiFi Şifresini Öğrenme

Android cihazlar üzerinde root yetkisi olmadan da WiFi şifresi öğrenilebilir. Bunun için iki yöntem vardır. Birinci yöntemde herhangi bir android cihazdan dosya yöneticisi uygulaması ile WiFi şifrenizi öğrenmek mümkündür. İkinci yöntem ise biraz karışıktır ama WiFi şifresini öğrenmek için kesin bir yoldur. İşte o yöntemde uygulanması gereken adımlar:

 • Android cihazınız üzerinden geliştirici seçeneklerini açın.
 • Geliştirici seçeneklerinden Android/USb hata ayıklama kısmını tıklayarak açın.
 • Buradan ABD sürücülerini indirin ve yükleme işlemini yapın.
 • Bundan sonraki aşamada platform araçlarını indirmeniz gerekiyor. Platform araçlarını http://forum.xda-developers.com adresinden bulabilirsiniz. Ayrıca fast boot dosyalarına da bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • İndirilen platform araçları klasörünü açın. Klasöre tıklayarak Komut Penceresi Aç seçeneğine tıklayın.
 • Bu aşamada işlemlerinizin doğru ilerleyip ilerlemediğini öğrenmek için ufak bir test yapın. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Komut satırına adb services yazın. Liste içerisinde cihazınız görünür bir durumda ise diğer adıma geçebilirsiniz.

Sonraki adımda adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:/wpa_supplicant.conf komutunu yazın. Bu komut ile telefon içerisindeki dosyalar bilgisayarın yerel diskine aktarılır. Aktarma işleminden sonra WiFi şifresini görebilirsiniz.

Wi-Fi Nedir?

WiFi, Wireless Fidelity’nin kısaltması olup kablosuz bağlantı anlamına gelmektedir. WiFi sinyal alanıdır ve alanlar sayesinde tablet, telefon, akıllı saat, oyun konsolu gibi cihazlardan internet erişim sağlayabilirsiniz. WiFi çift taraflı olarak çalışabilir. Yani telefondan modeme, modemden telefona veri aktarımı sağlar. Veri akışı aynı anda olmazsa internete erişim sağlanamaz. WiFi kavramını iki cihazın aralarında kablo olmadan iletişim kurması olarak da tanımlayabiliriz.

Telefondaki Wifi şifresini öğrenme yollarından bahsettik, sorunun çözümünde umarım yardımcı olmuşuzdur. Şifre öğrenme konusundan soru ve görüşlerinizi aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir Yorum

 1. Wps ile bağlı bulunduğum ağın şifresini öğrenmek için geçerli olmayan bur yontem.
  Acaba daha işe yarar bi yöntemden bahsedermisiniz bu yontemi herkes bilir. Ben daha pro bisey bekliyordum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu