Mobil

Whatsapp Mesajları Kilit Ekranda Görünmesin

Sohbet uygulamalarının en popüleri olan bu uygulama ile birlikte sizler de anlık mesajlaşabiliyor ve insanlarla dilediğiniz gibi sohbet edebiliyorsunuz. Bu ücretsiz uygulama her geçen gün biraz daha geliştiriliyor ve yenileniyor. Whatsapp ile ilgili birçok özellik olduğunu da belirtmek gerekiyor ve bu özelliklerin bir tanesi olan Whatsapp bildirim kapatma özelliğini de dilerseniz sizinle paylaşalım…

Iphone Kullanıcıları İçin Whatsapp Mesajları Önizleme Kapatma;

Whatsapp mesajlarının ön izlemesi ile ilgili sorun yaşıyorsanız ve bu mesajları ön izleme şeklinde görmek istemiyorsanız sizler de şu adımları izleyebilirsiniz.

  • İlk olarak uygulamaya giriyor ve ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
  • Burada sizleri bildirimler ibaresi karşılıyor ve hemen bildirimler butonuna tıklıyoruz.
  • Hemen karşınıza ön izlemeyi göster butonu çıkıyor. Bu buton dokunulmadığı takdirde genellikle aktif olarak ayarlanıyor ve eğer ön izleme bildirimi almak istemiyorsanız bu göstergenin karşısındaki tik işaretini kaldırarak sizler de deaktif hale getirebilirsiniz ve bu sayede artık bildirim almazsınız. Eğer yeniden aktif etmek isterseniz de tik işaretini koymanız yeterli olacaktır.

Android Kullanıcıları İçin Whatsapp Mesajları Önizleme Kapatma;

  • Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.
  • Hemen akabinde ses bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Bu bölümden gerekli ayarlamaları yapabiliyorsunuz ve uygulamalar butonu ile birlikte Whatsapp bölümüne ulaşabilirsiniz. Bu bölümde ne yapmanız gerektiği detaylı bir şekilde yazıyor ve sadece whatsapp simgesini işaretlemeniz de yeterli olacaktır.

Eğer bu işlem herhangi bir şekilde sonuç vermediyse daha kolay olan bir işlem daha var. Whatsapp ayarlara girip açılır pencere bildirimlerini tıklıyorsunuz ve burada Whatsapp ile ilgili bildirim ayarlarını da daha kısa sürede yapabiliyorsunuz.

Whatsapp Önizleme Kapatılırsa Ne Olur?

Telefonda gezinirken ya da oyun oynarken sohbet penceresinin ekranın üzerinden belirmesi ile birlikte bazı telefonlarda uygulama kapanabiliyor ve bu da can sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor. Ön izlemeyi kapattığınız takdirde bu bildirimi almayacaksınız ve yalnızca kişinin ismi karşınıza çıkacaktır. Ön izlemeyi kapattıktan sonra dilediğiniz an yeniden açabilir ve eski haliyle de kullanabilirsiniz. İşlem çok kolay ve sizlere fayda sağlayacak bir işlem olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Whatsapp Uygulaması

Kullanıcı sayısını her geçen gün biraz daha katlayan ve daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi başaran bu özel uygulama ile birlikte sizler de sorunsuz bir şekilde iletişime geçebiliyor ve bunu da ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz. Anlık iletişim kanalı olarak çok sayıda insanın tercih ve tavsiye ettiği özel uygulamalardan bir tanesidir ve sunduğu ayrıcalıklar sayesinde beklentilerinize daha güçlü yanıt vermeyi de başarıyor. Henüz uygulamaya sahip değilseniz Google Play ya da ios platformları üzerinden sizler de indirme işlemini saniyeler içerisinde yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Harika bir sohbet uygulaması ve hızlı iletişim için yeni dünyanın ihtiyacı olan özel bir platform olduğunu da belirtmekte fayda var…

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu