Mobil

OPPO Telefonda Fotoğraf Gizleme

Oppo cihaz kullanıcılarına bilgi vermeye devam ediyoruz. Oppo telefonlarda fotoğraf gizleme işlemi hakkında konuşacağız ve gayet basit bir şekilde sizler de fotoğraflarınızı gizleyebileceksiniz.

Son dönemde daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başaran Oppo, uygun fiyatlı cihazları ile de göz doldurmaya devam ediyor ve bu konuda gayet başarılı ve profesyonel olduklarını düşünüyoruz.

Gizlilik konusunda da diğer markalara kıyasla bir adım önde olduklarını hatırlatmak gerekiyor ve zaten detaylı bir inceleme yaparsanız bu gerçeği sizler de fark ediyor olacaksınız. Fotoğraflarınızı kendinize saklamak ve farklı kullanıcılardan gizlemek isterseniz eğer herhangi bir program ya da uygulamaya ihtiyacınız kalmayacaktır.

Oppo Telefonlarda Fotoğraf Gizleme

Oppo marka cihaz sahibi iseniz eğer tek bir tık ile bunu yerine getirebilir ve sizler de bu ayrıcalıktan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapacağınızı ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

  • Fotoğraflar uygulamasını açalım ve hemen ardından gizlemek istediğimiz fotoğrafı işaretleyelim.
  • Sağ alt kısımda yer alan iki nokta sembolüne dokunalım.
  • Özel olarak ayarla butonu ile devam edelim.
  • Onay verdiğiniz takdirde fotoğrafı gizlemiş olacaksınız.

Artık ilgili fotoğrafı sadece siz görebileceksiniz ve farklı bir kullanıcı galerinizi incelemeye kalktığında bu fotoğrafa herhangi bir şekilde erişim sağlayamayacaktır. Dilerseniz tüm fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz.

oppo-telefonda-fotograf-gizleme

Fotoğrafları Görmek için:

  • Fotoğraflar uygulamasını açalım.
  • Albümler-keşfet yazan menünün boş bir kısmına ya da herhangi bir noktasına parmağınız ile basılı tutun.
  • Gizlilik şifresi ekranı açılacaktır ve belirlediğiniz şifreyi girip onay verdiğiniz takdirde sizler de ilgili fotoğrafı görebileceksiniz.

Fotoğraflarımı Neden Gizlemeliyim?

Özel fotoğraflarınız olabilir ya da özel bilgilerinizin yer aldığı bir görsel mevcut olabilir. Gizliliği arttırmak adına bu tür fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Cihazlarınızın çalınması durumunda ya da bir başkası tarafından galerinin açılması durumunda sizler de herhangi bir şekilde tedirgin olmayacaksınız.

Oppo marka cihaz sahibi iseniz eğer gizlilik konusunda herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Firmanın bu konuda ne kadar hassa ve başarılı olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. zaten müşteri yorumlarına göz atarsanız eğer sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Fotoğraflarınızı gizlediğiniz takdirde aslında şifreli bir klasör oluşturmuş oluyorsunuz ve bu klasöre sizlerin dışında herhangi birisi giriş yapamıyor ya da ilgili alanı görüntüleme gibi bir lükse sahip olmayacaktır.

Gizlediğim Fotoğrafları Diğer Kişiler Görebilir mi?

Gizlediğiniz fotoğraflar galeri içerisinde herhangi bir şekilde görüntülenmeyecektir. Yani üzeri buğulu ya da şifre gerektiriyor gibi bir ibare durumu söz konusu değildir. Saklamak istediğiniz fotoğraflara dair herhangi bir ibare söz konusu olmayacaktır. Bu yüzden tam gizlilikten söz etmek mümkün ve yakın çevrenizden bir şekilde saklamak istediğinizde kesinlikle fayda sağlayacak bir özellik ve artı detay olacaktır.

Bu fotoğrafları dilediğiniz zaman yeniden galeriye dahil edebilir ve herkese açık hale getirebilirsiniz. An itibarıyla Oppo marka cihazların büyük bir kısmında bu özellik yer alıyor ve kullanıcılar da bu özellikten fazlasıyla memnun görünüyorlar. Henüz inceleme ya da deneyimleme şansınız olmadıysa eğer sizler de bir an önce uygulayabilir ve nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

Özel olarak belirlediğiniz tüm fotoğrafları herhangi bir sayı ya da boyut sınırlaması olmadan Oppo telefonlarda fotoğraf gizleyebilir ve kullanmaya başladığınız andan itibaren sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu