Mobil

Huawei P40 ve Huawei P40 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei marka telefonlarda nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatacağız… Huawei P40, P40 lite ekran görüntüsü alma işlemleri benzerlik gösteriyor ve bu iki modeli konu alacağız. Aslında çok basit yöntemler ve birçok Android kullanıcısının tercih ettiği bir yöntem ile başlayalım istiyoruz.

Huawei P40 Serisinde Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Güç tuşu ile birlikte ses kısma tuşuna aynı anda bastığınız takdirde bir flaş sesi duyacaksınız ve bu sayede ekran görüntüsü aldığınızı da öğrenmiş oluyorsunuz. Telefonlarınızın üst kısmında bir fotoğraf simgesi yer alıyor ve bu da yine ekran görüntüsü aldığınıza işaret ediyor olacaktır. Oldukça basit bir yöntem ve az önce de dile getirdiğimiz gibi akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor.

huawei-p40-ve-huawei-p40-lite-ekran-goruntusu-alma

Durum çubuğunu hafifçe alta indirdiğinizde karşınıza kısayol düğmesi çıkacaktır. Bu bölümde ekran görüntüsü alma tuşu da yer alıyor ve ilgili ekrana gelip bu tuşa bastığınız takdirde sizler de saniyeler içerisinde ekran görüntüsü almış oluyorsunuz. Yine en kolay ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri olduğunu hatırlatmak isteriz. Dilerseniz hemen şimdi deneyimleyebilir ve seçimlerinizi de bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Parmaklarınızın eklem kısmını kullanarak ekrana iki kez hafifçe dokunduğunuz takdirde de ekran görüntüsü almış oluyorsunuz. Huawei markasına özel bu yöntem gerçekten çok estetik bir hareket olarak karşımıza çıkıyor ve dilerseniz bu yöntemi de tercih edebilirsiniz. Ekran görüntüsü aldığınız her an bir flaş sesi duyuyor olacaksınız ve bu ses, ekran görüntüsünün doğru bir şekilde alındığını ifade ediyor. Bunun dışında yapmanız ya da yerine getirmeniz gereken bir başka detay söz konusu değildir. Ekran görüntüsü şeklinde kaydettiğiniz fotoğraflar galeri bölümünde yer alacak ve dilediğiniz an bu bölümden erişim sağlayabilirsiniz. Düzenleme işlemlerini de galeri ya da fotoğraf düzenleyici uygulamalardan sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Not almak ya da arkadaşlarınız ile görsel paylaşmak adına gayet işlevsel bir hizmet olduğunu düşünüyoruz ve daha da önemlisi kullanımı bir hayli kolaydır.

Sizlere farklı yöntemler sunduk ve hangisi sizin için daha kolay ise o yöntemi tercih edebilirsiniz. Android kullanıcıları için bu hizmet daha kolay uygulanabilir bir hal almış durumda ve aynı şey Samsung marka telefonlar için de geçerlidir.

Huawei Ekran Görüntüsü Kayıt Yeri

Eğer herhangi bir değişiklik yapmadıysanız aldığınız ekran görüntüsü direkt olarak galeri bölümüne ulaştırılıyor ve bu bölümden sizler de dilediğiniz an işlem yapabiliyorsunuz. Anlık görüntüleri kayıt altına almak ve dilediğiniz zaman ulaşmak adına ekran görüntüsü almayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınıza iletmek istediğiniz anlık görüntüler için de yine en kullanışlı ve en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Huawei marka telefonlarda ekran görüntüsü almak çok daha kolay ve zaten yukarıda bahsettiğimiz adımlardan herhangi birini uyguladığınızda sizler de dilediğiniz bölümün ekran görüntüsünü alabileceksiniz. Kayıt yerini değiştirmek isterseniz eğer ayarlar bölümünden bu işlemi yapabilirsiniz. Aldığınız tüm görüntüler galeri bölümüne gidiyor ve bu alan üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz. Az öce de ifade ettiğimiz gibi ayarlar bölümünden değişiklik yapabilir ve telefonlarınızın herhangi bir noktasını da kayıt alanı olarak seçebilirsiniz. İlk etapta her telefonda bu bölüm galeri bölümü olacaktır ve tüm fotoğrafların kayıt altına alındığını da belirtmek isteriz. Ayrıca görüntü aldıktan saniyeler sonra bir de paylaş butonu karşınıza çıkıyor ve anında gönderim sağlama şansı elde ediyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu