Mobil

Hafıza Kartına Uygulama Taşıma Nasıl Yapılır?

Android cihazlarınıza yüklediğiniz her uygulama telefon hafızasına aktarılıyor ve ne bu da zaman zaman sıkıntı yaratabiliyor. Merak etmeyin bu uygulamaları dilediğiniz zaman hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz. Uygulamaları hafıza kartına taşıma işlemi oldukça basit ve az sonra bahsedeceğimiz adımları takip ettiğiniz takdirde sizler de aktarma işlemini dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Android kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi budur ve her uygulama ile birlikte hafıza doluyor ve telefon da kasmaya başlıyor. Donma sorunlarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur fakat kısa süreli işlem neticesinde hafıza kartına taşıma sürecini tamamlayabiliyorsunuz. Şimdi dilerseniz bu işlemleri nasıl yapabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

blank

Hafıza Kartına Uygulama Taşıma

  • Cep telefonlarınızın “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
  • Ayarlar menüsü sonrası ziyaret etmeniz gereken yer ise “Uygulamalar” kısmı olacaktır.
  • Bu bölümde cep telefonunuzda aktif olarak çalışan tüm uygulamaları görüntüleyebiliyorsunuz ve aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadarlık bir boyuta sahip olduğunu da görebilirsiniz.
  • Taşımak istediğiniz uygulamayı seçmeniz ve sonrasında “SD karta taşı” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Bu işlemi tek bir uygulama için yapabileceğiniz gibi dilerseniz tüm uygulamalarınız için de yapabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz rahat bir nefes alacak ve hız konusunda da güç kazanacaktır. İhtiyacınız olmayan uygulamaları da silmenizi tavsiye ediyoruz.

Hafıza kartına taşıma işlemi gördüğünüz gibi oldukça basit ve Android kullanıcıları için de önemli bir detay olduğunu düşünüyoruz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi eğer telefonunuzda kullanmadığınız ya da ihtiyacınız olmayan uygulamalar varsa silmeyi ihmal etmeyin. Her uygulama telefonlarınız için önemli bir yük ve boyutu fazla olan uygulamaların sayısı artmaya başladığı takdirde kullanımda sıkıntı yaşayacaksınız. Bir süre sonra telefonunuzun yavaşladığını fark edeceksiniz ve zaman zaman giriş yaptığınız uygulamalar da kullanım esnasında kapanacaktır.

Hafıza kartına uygulama taşıma işlemi ile birlikte telefonlarınıza yer açabilir ve işleyişi daha kusursuz hale getirebilirsiniz. Bunun için de yukarıda bahsi geçen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır ve birçok modelde de kolayca uygulanabilir adımlar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu