Mobil

Samsung Galaxy S8 Format Atma Sıfırlama Resetleme

Akıllı telefon alanında en çok tercih edilen markalardan biri olan Samsung, son dönemlerde daha çok amiral gemisi serileri ile gündeme gelmeye başladı. Özellikle S serisi akıllı telefonlarında kullandığı üst düzey teknik özelliklerle epey beğeni toplayan marka her ne kadar kullanıcılara birçok ayrıcalık sunuyor olsa da kimi durumlarda güncellemelerden kimi durumlarda kullanıcı kaynaklı olarak telefonda sistemsel arızalar yaşanabiliyor.

Özellikle telefona virüs bulaşması ve benzeri durumlarda da telefon aşırı yavaşlama ya da çalışmama gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Samsung Galaxy S8 için de geçerli olan bu sorunları çözmek için yapılması gereken işlem ise sıfırlama işlemi. Telefonunun fabrika ayarlarına dönmesini sağlayarak çok daha kolay bir biçimde sorunu çözmeniz de mümkün. Samsung Galaxy S8 ile beraber sunulan sıfırlama işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

Samsung Galaxy S8 Menü Üzerinden Format Atma

Samsung Galaxy S8 fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi için ilk yapılması gereken ayar menüsünü kullanmak. Zira Samsung bu noktada kullanıcılara kolay menü avantajı sunuyor. Bu sayede sadece menü üzerinden birkaç işlem yaparak sıfırlama işlemini de yapabiliyorsunuz.

Bunun için öncelikle menüye giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise sırası ile Ayarlar>yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla>Telefonu sıfırla>her şeyi sil yolunu izlemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra telefon kısa süre içerisinde sıfırlanacaktır.

Samsung-s8-sıfırlama

Samsung Galaxy S8 Tuşlar İle Format İşlemi

Samsung Galaxy S8 telefonunuz hiç açılmıyorsa tuşları kullanarak da sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle “ses açma tuşu + home + güç tuşu” kombinasyonunu yapmanız gerek. Ardından logo geldikten sonra tuşları bırakmanız gerekiyor.

Son olarak ses açma ve kapatma tuşları ile menü üzerinden hareket edip Recovery bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Son olarak “Wipe Data/Factory Reset” bölümüne giriş yapmanız karşınıza gelen uyarıya evet diyerek devam etmeniz gerekiyor. Son olarak “reboot factory reset” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca Bakınız: OPPO Telefonda Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu