Mobil

Samsung Galaxy S7’yi Televizyona Bağlama Yansıtma

Samsung S7 televizyona bağlama işlemi için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız bu yazı sizlere de yardımcı olacaktır… Samsung S7 model telefonlarınızı dilediğiniz an televizyona bağlayabiliyor ve telefondaki görüntüyü de televizyona aktarabiliyorsunuz. Aynı şekilde işlemi ters şekilde de yapabiliyorsunuz ve televizyonlarınızı telefon gibi, telefonlarınızı da televizyon gibi kullanabiliyorsunuz. Samsung markasının birçok farklı modelinde bu uygulama söz konusu ve saniyeler süren işlem ile birlikte sonuca gidebiliyorsunuz. İlk etapta telefonlarınızı televizyona yakın bir noktaya getirin ve hemen akabinde bildirim panelini kullanarak sayfayı açın. Quick connect üzerine gelin ve tıklayın ve tv simgesini seçin. Tv’yi kaydet butonu ile birlikte televizyonunuz ile telefonunuzu eşleştirmiş oluyorsunuz. Bu eşleştirme ile birlikte artık sizler de telefonlarınızı aktarım için hazır hale getirmiş oluyorsunuz. Dilerseniz diğer adımlara da hep birlikte göz atalım…

  • Bildirim panelini açarak başlıyoruz.
  • Bu aşamada kayıtlı televizyon listesi karşınıza çıkıyor ve listeden televizyonumuzu seçiyoruz.
  • Tv-mobil simgesine dokunarak işleme devam ediyoruz ve tv ekranı cihazımızda beliriyor.
  • Dilerseniz bir de telefonu televizyona bağlama işlemlerine göz atalım…
  • Daha önce yaptığımız kayıt işlemi sayesinde kayıtlı televizyonunun yakınında olduğumuz an telefonumuza bir bildirim geliyor ve televizyon simgesi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Bu simgeye dokunuyoruz ve işlem tamamlanıyor.

Samsung markasının Galaxy serisinin birçok modelinde bu özellik mevcut ve yalnızca Samsung markasında değil farklı telefon grupları üzerinden de yine bu işlemi yapabiliyorsunuz. Televizyon keyfini televizyonlarınızda yaşamak ya da tam tersi telefon keyfini televizyonlarınızda yaşamak istiyorsanız eğer yukarıda belirtilen adımları uygulayarak sizler de sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Telefon ve Televizyon Teknolojisi

Samsung Galaxy S7 televizyona bağlama işlemi gördüğünüz gibi oldukça basit. Teknoloji dünyasının bizlere sunduğu iki harika ürünü aynı anda kullanabiliyor ve eğlenceyi katlayabiliyoruz. Sizler de telefonlarınızdan televizyonlarınıza bağlanarak yöntemi ele alabiliyorsunuz. Az önce de belirttiğimiz gibi bu işlemleri yapmak oldukça basit ve Samsung markasının farklı modelleri içinde aynı yöntemler geçerli olabiliyor. S serisinin büyük bir kısmında benzer adımları uygulamanız yeterli oluyor ve sizler de televizyon keyfini ya da telefon keyfini daha kusursuz bir şekilde yaşayabiliyorsunuz. Teknolojinin bizlere sunduğu çok sayıda alternatif var ve bu alternatiflerden bir tanesi de kesinlikle budur. Denemek için vakit kaybetmeyin ve sizler de bir an önce telefonlarınızı televizyona bağlayarak görüntü alın.

Samsung galaxy S7 televizyona bağlama konusuna detaylı bir şekilde değindik ve sorunsuz bir şekilde uygulayabileceğinizi de belirtmek isteriz. Telefonlarınıza çok sayıda televizyon kaydı yapabilirsiniz ve dilediğiniz an bu televizyonların yakınlarında durarak sizler de işlemi tamamlayabilirsiniz. Kayıtlı televizyon listesine de dilediğiniz an ulaşabiliyor ve gerekli düzenlemeleri de yine kolayca yapabiliyorsunuz. Bu teknoloji sayesinde sizler de hem telefonlarınızı hem de televizyonlarınızı farklı şekilde kullanabilirsiniz. S7 model cihazınız ile olduğu gibi S6 modeli için de aynı işlemleri uygulamanız bu işlem için yeterli olacaktır.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S6 Televizyona Bağlama

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu