Mobil

Samsung Galaxy S6 Televizyona Bağlama Aktarma

Akıllı telefon teknolojisi ile birlikte çok sayıda teknolojik ürün de yapılandırma ve bağlantı konusunda harekete geçmiş durumda. Telefonlarınızı kullanarak çok sayıda eylemi aynı anda yapabiliyor ve saniyeler içerisinde hizmet alabiliyorsunuz. Samsung marka telefonlarınızın S6 modeli ile televizyon keyfini de kusursuz bir şekilde yaşayabiliyor ve telefonlarınızı televizyonlarınıza bağlayabiliyorsunuz. Kontroller gerçekten muazzam ve alternatif bir çalışma isterseniz eğer sizler de aşağıdaki adımları takip ederek gerekli uygulamayı yapabilirsiniz. Samsung S6 tv bağlama işlemini nasıl yapabileceğimize gelin hep birlikte göz atalım…

  • Televizyonu ilk etapta telefonlarınıza kaydetmeniz gerekiyor ve bunun için de şu adımları izliyoruz…
  • Sahip olduğunuz telefonu, evinizdeki ya da ofislerinizdeki televizyonun yakınına getiriyorsunuz.
  • Bildirim paneli üzerinden Quick connect sekmesine geçiş yapıyorsunuz.
  • Cihazınız herhangi bir sorun olmadığı takdirde kısa sürede telefonlarınızı algılayacak ve kaydedip kaydetmemek istediğinizi soracaktır. Hemen onay veriyor ve kayıt işlemini saniyeler içerisinde tamamlamış oluyoruz.

Samsung Galaxy S6 Ekranını Televizyona Yansıtma

Telefonunuz aracılığı ile herhangi bir video izlerken televizyon yakınlarında olduğunuzda ve cihaz bu televizyonu gördüğü anda size bir uyarı geliyor. Tv simgesi ile birlikte yansıtma yapmak isteyip istemediğinizi soruyor ve bu simgeye tıkladığınız anda sizler de telefonlarınızdaki görüntüyü saniyeler içerisinde televizyona aktarabiliyorsunuz. Bu teknoloji sayesinde sizler de telefonlarınızda izlediğiniz bir videoyu televizyonlarınıza aktarabiliyor ve daha geniş ekranda video keyfini sürebiliyorsunuz.

Televizyon Ekranını Samsung Galaxy S6’ya Yansıtma

Telefonlarınızın bildirim ekranında yer alan Quick Connect simgesini seçin. Kayıtlı olan televizyonların listesi sıralı halde sizlere sunulacaktır ve bu liste üzerinden tercihlerinizi yapın. Tv-mobil sekmesini kullanarak sizler de görüntü aktarımını kolayca yapabilirsiniz. S6 modellerinde bu işlem biraz daha kolay ancak diğer model ve markalarda da yine benzer yöntemleri kullanarak saniyeler içerisinde görüntü aktarımını tamamlayabiliyorsunuz. Samsung bu konuda bir adım daha önde ve diğer modellere göre işlemleri daha kolay bir şekilde tamamlamanıza da yardımcı oluyor. Telefon ekranını tv’ye yansıtma ve tv ekranını televizyona yansıtma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi anlattık ve bu adımları izlediğiniz takdirde sorunsuz bir şekilde sizler de sonuca gidebileceksiniz.

blank

Bu alternatif birçok telefon modelinde karşımıza çıkıyor ve tv keyfini telefonlarımızda ya da telefon keyfini televizyonlarımızda yaşayabiliyoruz. Gelişen teknoloji bizlere çok sayıda alternatif sunuyor ve bu alternatifler sayesinde emin olun gündelik hayat çok daha keyifli ve kolay bir hal alıyor. Sizler de yukarıda belirtilen işlemleri uygulayarak bir deneme çalışması yapabilirsiniz. Sorunsuz çalışacağının garantisini veriyoruz çünkü defalarca denenmiş ve sizlere öyle sunulmuştur. Tv ve telefon keyfini bir tık öteye taşımak isterseniz eğer bu alternatif ile birlikte sizler de bunu başarabilirsiniz. Telefon ve televizyon teknolojisi bu konuda taleplerinize en iyi şekilde yanıt veriyor.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S7’yi Televizyona Bağlama Yansıtma

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu