AndroidMobil

Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

‘Türk Telekom internet ayarları’ için yapmanız gereken adımları detaylı bir şekilde anlatacağız. Bilindiği gibi mobil, internet, ev telefonu ve daha birçok kurumsal servis alanında hizmet vermekte olan Avea, TTNET ve Türk Telekom markaları artık “Türk Telekom” çatısı altında birleştirildi.

Türk Telekom internet ayarlarını aşağıda vereceğimiz yöntemlerden birini seçerek kolayca yapabilirsiniz. Samsung, iphone, Lg, Huawei, Htc gibi kullanmakta olduğunuz cihazın markasına ve modeline göre vereceğimiz ayarlar değişiklik gösterebilir ama mantığı aynı olduğu için deneyerek yapabilirsiniz. Şimdi Türk Telekom internet ayarlarının nasıl yapıldığını sırayla inceleyelim;

Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Telefon ayarlarını tek seferde alabilmeniz için *999# tuşlamanız veya AYAR yazıp 9999’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz cihazın marka ve model bilgisi sistemde tanımlı ise Avea internet ayarları otomatik olarak size mesaj olarak gelecektir. Sistemde cihazınız tanımlı değil ise ayar kodları manuel olarak gönderilir. Burada yaptığınız işlemler ücretsizdir.

Başka bir yöntem, 5555’e almak istediğiniz ayarı kısa mesaj göndererek telefonunuza otomatik olarak gelmesini isteyebilirsiniz.

Türk Telekom internet ayarları için; INTERNET AYAR yazarak 5555’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom MMS ayarları için; MMS AYAR yazarak 5555’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Gelen ayarları etkinleştirmek için pin kodu istemesi halinde 5000 veya 500’i yazabilirsiniz.

sms-avea-internet-ayarlari

Türk Telekom Android internet ayarı nasıl yapılır?

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda internet ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Android telefonda internet ayarları için sırayla Ayarlar, Mobil Ağlar, Erişim Noktası Adları ve Yeni APN ekle adımlarını takip edin. Karşınıza çıkan bölüme aşağıda verilen değerleri girin.

  • isim=Türk telekom internet
  • mcc=286
  • mnc=03
  • apn=internet
  • user=boş
  • server=boş
  • password=boş
  • mmsc=boş
  • type=default

Yukarıda verilen değerlerin girişini yapıp kaydet demeniz yeterli olacaktır. Bu işlemlerin sonunda cihazı kapatıp tekrar açınız.

Türk Telekom iPhone internet ayarı nasıl yapılır?

iPhone’da internet ayarları için yapmanız gereken; Ayarlar, Hücresel, Hücresel Veri yolunu izleyerek Hücresel Veri’yi aktif hale getirin. Hücresel, Seçenekler, Hücresel Veri Ağı bölümünde bulunan APN kısımına “internet” yazarak işlemi tamamlayın.

Avea (Türk Telekom) İnternet Ayarlarını müşteri hizmetleri aracılığı ile almak için 500’ü arayıp internet ayarlarını cihazınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu