Mobil

Iphone Müzik Atma Nasıl Yapılır?

Apple markasının en değerli ürünlerinden bir tanesi olan ve akıllı telefon teknolojisini kusursuz bir seviyeye taşıyan Iphone’den bahsetmek istiyoruz. Bugünkü yazımızda iphone müzik atma işleminin nasıl yapılacağını ve sizleri nasıl bir sürecin beklediğini anlatmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi sektörün en popüler markalarından bir tanesi ve sunduğu çalışmalar ile birlikte bu popülariteyi de fazlasıyla hak ediyor.

Cihazlar çok daha uzun ömürlü, garanti süresi konusunda sorun yaşamıyorsunuz ve daha da önemlisi kaliteyi satın alıyorsunuz. Rakamlar elbette yüksek ancak verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alacağınızın garantisini de veriyorlar. Dışarıdan müdahaleye açık olmayan bir işletim sisteminden bahsediyoruz ancak zaman zaman açıklar tespit edebiliyor ve iphone’nin izni ile işlem yapabiliyoruz. Müzik yükleme işlemi de bunlardan bir tanesidir ve dilerseniz cihazlarınıza nasıl müzik atabileceğinize yine hep birlikte göz atalım ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

  • Bilgisayarınızdan yardım alarak ilk adımı atabilirsiniz ve bilgisayarınızdan itunes’i açarak süreci başlatabilirsiniz. Iphone marka cihazlarınızı ise şarj aleti yardımı ile bilgisayarlarınıza bağlamanız gerekiyor. Aradaki veri aktarımını ve iletişimi bu şekilde sağlayabiliyoruz.
  • Itunes ve iphone bağlantısı yapıldığı takdirde bir onay bildirimi alacaksınız. Bilgisayarınız cihazınızı tanıyacaktır ve devamında sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyoruz.
  • Iphone sembolüne tıklayarak devam ediyoruz ve hemen ardından karşımıza çıkan pencereden müzikleri ve vidyoları yönet butonuna tıklamamız gerekiyor. Müzikleri elle yükleme seçeneğini aktif hale getirdikten sonra onay veriyor ve devam ediyoruz.

blank

  • Sol frame’de yer alan aygıtlar menüsü üzerinden müzikler bölümüne geçiş yapıyoruz ve cihazınızda bulunan müzik dosyalarının açıldığını görüyorsunuz.
  • Yüklemek istediğiniz müzikleri sürükleyerek cihazınıza aktarabilirsiniz ve ıtunes üzerine bıraktığınız parçalar sorunsuz bir şekilde cihazınıza dahil edilecektir.
  • Atmak istediğiniz müzik dosyalarının tamamını attıktan hemen sonra eşzamanla butonuna basmanız gerekiyor. Senkronizasyonu tamamlamak ve süreci sorunsuz bir şekilde sonlandırmak adına bu detay önemlidir.
  • Yapmanız gerekenler bu kadar ve adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de yeni müzik dosyaları ile birlikte kendinize güncel bir liste oluşturmuş olacaksınız.

Cihazım Attığım Müzikleri Çalmıyor?

Yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu olacaktır. Cihazınız ya da bilgisayarlarınız ile ilgili bir sorun olmadığından emin olun. Bağlantının zayıf olması ya da bilgisayarınızın cihazınızı tanımaması durumunda müzik atma eylemini yerine getiremiyorsunuz. Böyle bir sorun yok, müzik dosyalarını attım fakat yine de sonuç alamıyorum diyorsanız eğer mp3 formatının hasarlı olduğunu söyleyebiliriz. Farklı bir adresten yükleme yapmayı deneyin ve müziklerin bilgisayarınızda çalıp çalmadığını da kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Senkronizasyon detayını da es geçmemek gerekiyor ve işlemi tamamlamak adına senkronizasyonu da yerine getirmek durumundasınız. Aksi takdirde attığını tüm müzikler boşa gidecek ve herhangi bir şekilde oynatma işlemi yapılmayacaktır.

Program Desteği

Iphone, kendi içerikleri ve uygulamaları dışında herhangi bir uygulamaya izin vermiyor. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi dışarıdan içeriye müdahale etme gibi bir şansınız yok! Bu durum bazı kullanıcıları öfkelendirebiliyor ancak güvenli bir işletim sistemi yaratmak adına bu detaylar şart ve iphone markasını bir adım öne taşıyan ve onu farklı kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de budur. Itunes ihtiyacınız her daim devam edecektir ve yalnızca müzik atmak için değil, birçok farklı işlemde de yine itunes desteği almak zorundasınız. Farklı bir uygulama ya da programdan faydalanmak ne yazık ki mümkün değildir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu