Mobil

Samsung Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Televizyona Bağlama

Samsung markasının J serisindeki birçok telefonu ‘televizyona bağlanma’ özelliğini destekliyor ve sizler de telefon ve tv keyfini farklı platformlar aracılığı ile yaşayabiliyorsunuz. S serisi için de aynı durum geçerlidir ve izleyeceğiniz adımlar da birbirine benzerlik gösteriyor. Dilerseniz bu modeller için neler yapabileceğinize ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine hep birlikte göz atalım.

Tv Kaydetme İşlemi

  • Telefonlarınızı televizyona bağlamak için ilk etapta televizyonu kaydetmeniz gerekiyor.
  • Telefonlarınızı, o an açık olan televizyona yakın tutun.
  • Bildirim paneli üzerinden Quick Connect ibaresine ulaşın ve tıklayın.
  • Cihazınızda herhangi bir sorun yoksa saniyeler içerisinde televizyonu görecektir ve kaydetme seçeneği sunacaktır. Bu seçeneği gördüğünüzde kaydet tuşuna basın ve televizyonu listeye alın.
  • Televizyon kayıt altına alınmıştır ve dilerseniz çok sayıda televizyonu da kayıt listesine alabilirsiniz. Bunun için bir limit olmadığını da eklemek gerekiyor.
blank

Samsung Telefon Ekranı Nasıl Yansıtılır?

  • Az önce bahsettiğimiz kayıt işlemini yaptığınız takdirde artık o alanda televizyona yakın durduğunuzda ekrana bir televizyon simgesi gelecek ve kayıtlı televizyonu seçmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu simgeye tıkladığınız anda telefonlarınız televizyona bağlanacak ve görüntü saniyeler içerisinde yansıtılacaktır. Eğer kayıt işlemini yapmadıysanız telefonunuz size bu tür bir bildirim iletmeyecek ve herhangi bir uyarı yapmayacaktır.

Televizyonu telefon Ekranına Nasıl Yansıtabilirim?

  • Telefonlarınızın bildirim ekranlarında yer alan Quick Connect simgesine tıklayın. Bu aşamadan sonra daha önce telefonlarınıza kaydettiğiniz televizyon listesi karşınıza çıkacaktır. Yakınında olduğunuz ve telefonlarınızın tespit ettiği televizyonu seçerek tıklayın. İşlem tamam. Samsung cihazlar için bu çok kolay bir işlem ancak diğer telefon modellerinde farklılık gösterebiliyor. Az önceki makalemizde sizlere alternatif bir yöntem sunmuştuk ve bu yönteme göre daha kolay olduğunu da görebiliyoruz. Sizler de telefonlarınız üzerinden televizyon izlemek ya da televizyonlarınız üzerinden telefonlarınızı kontrol etmek isterseniz eğer bu adımları izleyerek sonuca ulaşabilirsiniz. Herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek yok ve zaten televizyonları kayıt ettiğiniz takdirde otomatik olarak sizlere de bildirim gelecektir.

Teknolojin Sunduğu Keyifli Ayrıcalıklardan Bir Tanesi

Teknoloji dünyasının bizimle buluşturduğu ayrıcalıklardan bir tanesi diyebiliriz. Bu özellik tüm akıllı telefonlarda yok ve Samsung markası bu konuda başı çekiyor diyebiliriz. Saniyeler içerisinde bağlama işlemini yapabiliyor ve sizler de bu ayrıcalıklardan en iyi şekilde faydalanabiliyorsunuz. Telefon ve televizyon arasındaki bağlantıyı doğru kurduğunuz takdirde seyir keyfinizi baltalayacak herhangi bir sıkıntı da karşınıza çıkmıyor. Küçük bir sorun olarak görüntüde meydana gelen donmaları söyleyebiliriz ancak bu donmalar da gayet normal çünkü cihazlar henüz birbirlerini tam olarak desteklemiyor ve bu sorunu da yeri gelmişken sizlere bildirmenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Bunun dışında herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy A3 A5 A7 Televizyona Bağlama

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

5 Yorum

  1. Ya arkadaş ben j1 kullanıyorum bildirim ekranında Quick conneting diye bir tuş göremedim yardımcı olursanız sevinirim

  2. Merhaba, J3 2016 modelinde Quick Connect bulunmuyor. Daha önce yine internetten bakarak bir kere telefonu tv ye aktarmıştım ama şimdi o siteyi bulamıyorum. Bir sürü program indirdim denedim yine de olmuyor

  3. Ben herzaman proyumdur yani proca kullaniyorum j1 veya j3 vız geçer j7PRO KULLANIYORM TATLIŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu