Bilim

Organik Besinler Kansere İyi Gelmiyor!

 

Bilim adamları uzun süredir “doğru bilinen yanlışlar” konu başlıklı pek çok ayrıntıyı inceleyerek, siz değerli okuyucuların bilinçlenmesi için araştırdı. Organik gıdaların hastalığı ve kanseri her ölçü de yendiğini düşünen pek çok bireyin de tezini çürütmek adına farklı iddialar ortaya attı!

 

Organik besinler ve gıdalar, her ölçü de kanseri yeniyor gibi bir teşhis konulsa da, aslen bu durum gerçek anlamda bu şekilde gündeme gelmiyor! Yani organik gıdaların da kanserle savaşma olasılığı fazlası ile düşük. Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı Kurulu Başkanı Faruk Berksan; “zamanında sığır ve tavuk etini faydalı bulan pek çok kişi oldu. oysa ki tavuk eti içerisinde ki kolesterol oranını kimse hesaba katmadı.  Koyun, sığır ve tavuk etleri içerisinde ki kolesterol oranı eşittir. Şimdi sığır etini zararlı bulmak ne ölçü de mantıklı? Kepek ekmek zamanında yasaklanmış bir uygulama iken, şimdiler de faydalı gösteriliyor. Aslen faydalı olan ise tam buğday ekmeğidir. Zamanla insanlarımızın da tam buğday ekmeği kullanmaya başladığını biliyoruz” sözlerine ekledi.

 

Organik Besinler Kansere İyi Gelmiyor!

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu