Mobil

LG G2 G3 G4 G5 Televizyona Yansıtma

Lg marka telefonlarınızı televizyona nasıl bağlayacağınızı anlatmaya çalışacağız ve Samsung marka modellerde olduğu gibi basit bir sürecin sizleri beklemediğini de belirtmek istiyoruz. Dilerseniz nasıl yapabileceğinize hep birlikte göz atalım… Lg ekran yansıtma ve Lg miracast işlemlerini nasıl yapacağınız adım adım anlatılmıştır…

 • G5 model telefonlar Type C bağlantısına sahip olan modellerden bir tanesidir. HDMI kablosu tercihlerinizi yaparken bu bağlantı türüne sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Kablo iki uçlu olacak ve bir ucu telefona diğer ucu da televizyona bağlanacaktır. Telefonlarınızın menüsünden Medya Tarayıcı kısmına girerek sizler de aktarmak istediğiniz görüntü biçimini seçebilirsiniz. Lg tv bağlama işleminin farklı bir yöntemi için aşağıdaki başlığa göz atmanız yeterli olacaktır.
blank

Miracast ile Bağlama Yöntemi

Smart televizyonların tamamında Miracast özelliği mevcut ve bu özellik sayesinde herhangi bir kablo kullanmadan sizler de bağlantı işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. En çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir ve kullanıcılar arasında bu yöntemin daha popüler olduğunu belirtmek gerekiyor.

 • İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapıyorsunuz.
 • Hemen akabinde ağlar, paylaş ve beğen sekmesinden ekran paylaşımına geçiş yapıyorsunuz.
 • Etkinleştir butonu ile işlemi aktif hale getirebilirsiniz ve Miracast uyumlu tüm cihazların ekranda listelendiğini göreceksiniz.
 • Karşınıza herhangi bir liste çıkmazsa eğer arama bölümünden gerekli aramayı yapabilir ve bağlantı işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Lg tv bağlama ve Lg ekran yansıtma işlemleri sonrasında wi-fi ile bu işlemi nasıl yapabileceğinize göz atalım…

Wi-Fi ile Bağlantı Kurma

 • Telefon ve televizyonunuzu aynı ağa bağlayın.
 • Telefonlarınızın galeri bölümünden oynatmak istediğiniz video ya da fotoğrafları seçin.
 • Dosyaların köşesinde üç nokta gibi bir ibare yer alacaktır ve bu simgeye dokunun.
 • Hemen akabinde içeriği oynat butonuna basın.
 • Kendi televizyonunuzu seçin.

LG G5’i ChromeCast yardımı ile TV’ye bağlayabilirsiniz. Böylece telefonunuzda bulunan fotoğraf, video ve müzikleri televizyondan oynatabilirsiniz.

 • Televizyon ve Telefonunuz ile aynı Wi-Fi ağına bağlanın.
 • Telefonunuzun Galeri veya Video uygulamasından televizyonda oynatmak istediğiniz dosyayı seçin.
 • Dosyanın köşesinde yer alan 3 nokta (Daha Fazla) seçeneğine dokunun ve “İçeriği Oynat” seçeneğini seçin.
 • İşlem tamam. Google Play platformunda Chromecast uygulaması ile birlikte işlemleri adım adım yapmanız mümkün olacaktır.

Lg teknolojisi de sizlere bu ayrıcalığı sunuyor ancak Samsung ile kıyaslandığı takdirde çok daha zor bir süreç olduğunu ve adımların daha detaylı olduğunu görebiliyoruz. Yukarıda farklı alternatifler sizlere sunuldu ve bu alternatiflerden bir tanesini seçerek sizler de işlem yapabilirsiniz. Lg marka telefonların birçok modelinde aynı adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Ana başlıkta bahsi geçen modeller için bu adımlar uygundur. Sizler de gün içerisinde telefon ya da televizyon keyfini farklı platformlar üzerinden yaşayabilir ve daha da önemlisi bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Samsung marka telefon modelleri için de sitemizde yer alan içeriklere göz atarak bilgi alabilir ve işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Oppo Telefonu Televizyona Bağlama

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

 1. LG G4C MARKA TELEFONDA MİRACAST YADA EKRAN YANSITMA ÖZELLİĞİNİ BULAMIYORUM BU YÜZDEN AKTİF EDEMİYORUM. YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu