Mobil

Oppo Telefonu Televizyona Bağlama

Oppo cihaz sahiplerinin merak ettiği bir diğer konu ile karşınızdayız. Oppo telefonu televizyona bağlama işlemi nasıl yapılır sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vereceğiz. Yeni dönem teknolojisi ile birlikte bu tür işlemler artık çok daha kolay. Sizler de sevdiğiniz bir programı ya da hayranı olduğunuz takımın futbol maçlarını daha geniş ve büyük bir ekranda izleyebilirsiniz.

Oppo cihaz sahibi iseniz eğer bunu yapmak emin olun çok daha kolay. Herhangi bir uygulama desteğine ihtiyacınız kalmıyor ve az sonra bahsedeceğimiz adımları takip etmeniz de yeterli olacaktır. telefonlarınızı televizyona yansıtarak daha kaliteli görüntü elde edebilir ve herhangi bir içeriği de daha rahat izleme şansı bulabilirsiniz.

Oppo Televizyona Bağlama

Eski tip cihazlarda ne yazık ki kablo bağlantısı ya da uygulama desteğine ihtiyaç duyuyorduk ancak Oppo’nın yeni dönem modellerinde bu tür bir ihtiyacınız kesinlikle olmayacaktır. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan nasıl yapabileceğinize hep birlikte göz atalım ve sorularınıza da bir şekilde yanıt vermeye çalışalım.

  • Ayarlar- diğer wireless bağlantıları- kablosuz ekran adımlarını takip ederek devam ediniz.
  • Kablosuz ekran özelliğini aktif hale getirin.
  • Açılan pencerede karşınıza bağlantı kurabileceğiniz televizyonlar çıkacaktır. Tabi bu aşamada televizyonunuzun da internete bağlanmış olması gerekiyor. Aksi takdirde sizler de tahmin edersiniz ki bağlantı kurulmayacaktır.
  • Bağlanmak istediğiniz televizyonu seçin ve onay verin.
  • Artık sizler de sorunsuz bir şekilde telefon ekranını tv ekranına yansıtabilir ve kontrollerinizi de telefon aracılığı ile yine sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
oppo-telefonu-televizyona-baglama

Geniş ekranda Müsabaka ve film Keyfi

Yalnızca opoo marka cihazlarda değil, az önce de ifade ettiğimiz gibi yeni dönemde piyasaya çıkan tv ve telefonlar bu özelliği destekliyor. Herhangi bir üçüncü parti uygulamaya ihtiyacınız olmadan sizler de internet bağlantısı aracılığı ile paylaşıma açık hale getirebiliyorsunuz. Dizi, film ya da maç ilemek istediğinizde küçük bir ekrana hapsolmak yerine daha geniş ve daha büyük ekranda bu heyecanı zirveye taşıyabilirsiniz. Aynı işlemi laptoplarınız ya da masaüstü cihazlarınız için yerine getirmek de mümkün olacaktır. Bu sayede daha keyifli bir seyir ortamı elde edebiliyorsunuz.

Akıllı telefon sahibi iseniz eğer hemen şimdi bu adımları takip edebilir ve sizler de deneyimleyebilirsiniz. Kontrolü cep telefonlarınız aracılığı ile yapacaksınız ve işlemleri ekranda da görüntüleyeceksiniz.

Uygulama Gerekiyor mu?

Google play üzerinden bir arama yaparsanız eğer bu işlem için hizmet verdiğini ifade eden ve daha doğrusu iddia eden çok sayıda uygulama karşınıza çıkacaktır. Bu uygulamalar ne yazık ki umut satmaktan başka bir şeye yaramıyor ve daha da kötüsü indirdiğiniz an sizden birçok konuda erişim izni istiyor. Yeni dönem cihazlarında herhangi bir şekilde uygulama desteğine ihtiyacınız yoktur. Birçok kaynakta hali hazırda uygulama kullanmanız gerektiği yazıyor ancak bu doğru değil.

Yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz takip etmeniz ve uygulamanız yeterli olacaktır. Unutmadan şunu da ifade etmek isteriz. İnternet bağlantısını hem telefonlarınızda hem de televizyonlarınızda ortak kullanmanız gerekiyor. Ağ üzerinden bağlantı kuruyorsunuz ve internet bağlantısı olmadığı takdirde ne yazık ki etkileşim mümkün olmayacaktır.

Yine de bağlantı sorunu yaşarsanız servis ekiplerinden yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Çağrı merkezi çalışanlarını aradığınızda da bu konuda ve birçok konuda sizlere en hızlı ve en profesyonel bir şekilde yardımcı olacaklarını belirtmek isteriz. Sorun bu sayede daha kısa süre içerisinde çözümlenmiş olacaktır.

Ayrıca bakınız: LG G2 G3 G4 G5 Televizyona Yansıtma

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu