Mobil

Mobil Reklamlara Olan Rağbet Artıyor!

Bilindiği gibi mobil reklamlara son zamanlar da rağbet çok fazla olmaya başladı. Özellikle Facebook’un sosyal medya üzerinde ki “mobil gelişim” seviyesi ile beraber yavaşça mobile doğru kayma durumları söz konusu olduğu günden bu yana, bilgisayarın yavaş yavaş popülaritesini kaybetmeye başladığını, akıllı telefonların da inanılmaz rağbet aldığını görmek mümkün.

2016 yılındada Global mobil reklam yatırımlarının 100 milyar dolara kadar ulaşma durumu söz konusu olabilir! 2013 yılından bu yana %400 rakamında büyümeye giden akıllı telefon reklamları, 2016’da 100 milyar dolar, 2019’da da 200 milyar dolara kadar çıkabileceği durumu söz konusu oldu! ne kadar doğru bilinmez ama artık mobil telefonlar ile pek çok şeyi kolayca yapabilir hale geldiğimiz bu günlerde, bunun yerine bilgisayar kullanmak da pek akıllıca bir davranış değil! bu sebeple mobil girişlerin de önemi hemen kendini öne çıkarıyor.

Mobil Reklamlara Olan Rağbet Artıyor!

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu