Sosyal Medya

Klavyede Kalp işareti Nasıl Yapılır?

Klavyede kalp işareti nasıl yapılır? Sosyal medyada beğendiğimiz resmin altına yorum yaparken veya bir ileti paylaşırken yada sevgiliye gönderilen bir kalp işareti çok önemlidir. Karşı tarafa sevgimizi gösterebilmek adına günümüzde insanların sıkça kullandığı önemli bir konuya değineceğiz.

Sosyal medyada kalp işareti kullanılması günümüzde önemli bir yer tutmaktadır. Kalp işareti yapmak çok kolay fakat ve kısayol olarak kalp işareti nasıl yapılacağına dair  bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağız. Peki sevgimizi ifade edeceğimiz bu simgeyi  nasıl yapabiliriz ?

Kısayol ile Kalp İşareti Yapma

Kalp sembolünü bilgisayar üzerinde yapmak için, klavyenin tuş takımını kullanarak kalp ♥ simgesi yapmak oldukça basittir. Bunun için sadece bir parmağınız yardımıyla Alt tuşuna basarken diğer parmağınızla 3’e basın.

Alt+3=Kalp işareti (♥)

blank

Klavyede Kalp (♥) işareti Nasıl Yapılır?

Klavyenin üst kısmındaki rakamlardan değil sağ yanda bulunan rakamlardan basılmalıdır. Diğer bir konu ise Alt Gr tuşuna değil yalnızca Alt tuşunu basılmalıdır.

blank

Kalp (♥) işareti Nereden Yapılır?

Windows Başlat bölümünden Programlar > Windows Donatıları > Sistem Araçları > Karakter Eşlem’e girin. Karekter Eşlem içerisinde bulunan semboller içerisinden kalp işaretini bulun ve kopyalayın.

Kalp (♥) işareti Emoji Kopyalama

Samsung, Huawei, LG ve iPhone gibi telefonlarda kalp işareti yapmanın en kolay yolu kopyalama yöntemidir. Aşağıda birbirinden güzel kalp sembolleri arasından dilediğinizi kopyala/yapıştır yapabilirsiniz.

💗 💓 💔 💕 💖 💘 💙 💚 💛 💜 💝 💞 💟 ❤ ❣

Bu yazıda kalp işareti yapma yöntemlerini sizlerle paylaştık. Buradan (♥) kalp işareti kopyalama yaparak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Sevdiklerinize gönderceğiniz bol kalpli bir yaşam dileriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu