Ana sayfa Sosyal Medya Klavyede Kalp işareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Kalp işareti Nasıl Yapılır?

6950
1

Klavyede kalp işareti nasıl yapılır? Sosyal medyada beğendiğimiz resmin altına yorum yaparken veya bir ileti paylaşırken yada sevgiliye gönderilen bir kalp sembolü çok önemlidir. Karşı tarafa sevgimizi gösterebilmek adına günümüzde insanların sıkça kullandığı önemli bir konuya değineceğiz.

Sosyal medyada  kalp sembolünün kullanılması günümüzde önemli bir yer tutmaktadır. Kalp işareti yapmak çok kolay fakat ve kısayol olarak kalp işareti nasıl yapılacağına dair  bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağız. Peki sevgimizi ifade edeceğimiz bu simgeyi  nasıl yapabiliriz ? Kalp sembolünü bilgisayar üzerinde yapmak için, klavyenin tuş takımını kullanarak kalp ♥ simgesi yapmak oldukça basittir. Bunun için sadece bir parmağınız yardımıyla Alt tuşuna basarken diğer parmağınızla 3’e basın.

Alt+3=Kalp işareti (♥)

Kalp işaretini yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar :

Klavyenin üst kısmındaki rakamlardan değil sağ yanda bulunan rakamlardan basılmalıdır. Diğer bir konu ise Alt Gr tuşuna değil yalnızca Alt tuşunu basılmalıdır.

Kalp (♥) simgesini yapabilmek için diğer bir yöntem şudur;

Windows Başlat bölümünden Programlar > Windows Donatıları > Sistem Araçları > Karakter Eşlem’e girin. Karekter Eşlem içerisinde bulunan semboller içerisinden kalp işaretini bulun ve kopyalayın.

Sevdiklerinize gönderceğiniz bol kalpli bir yaşam dileriz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here