Oyun

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V yani GTA V Playstation 3 ve Xbox 360’a çıkış tarihi neredeyse 2. Yılını doldurmak üzereyken sonunda Nisan ayında piyasaya PC platformu için de çıktı ve artık delirme noktasına gelen her erteleme haberin umarız değer değerek kendilerini avutan PC oyuncuları sonunda aradıklarına kavuştular. Peki kısaca beklediğimize değdi mi? Bence evet.
Eşsiz, uçsuz bucaksız GTA V dünyası artık PC’mizde. PS4 de ve Xbox One sürümünde de aynı özellik olsa da bu oyunu FPS üzerinden oynamak gerçekten zevkli ve oyun kesinlikle getirdikleri yenilikler açık dünyası, online platformu ve grafiksel açıdan mükemmel bir deneyim kazandırıyor bize.

GTA 5 PC İncelemesi 3
Oyun çıkalı çok uzun süre olsa da önemli bir PC oyuncusu kesmi oyuna yeni yeni oynamaya başlamış durumda, bu nedenle kısaca GTA V’in genelinden bahsedelim. FPS modu, mükemmel grafikleri, üç farklı karakter arasında geçiş yapabildiğimiz ve aksiyon konusunda bizi doyuracak senaryosu, yeni gelen Heist DLC’si ile arkadaşlarımızla soygun yapma keyfi gibi çok geniş bir yapıya sahip yapılmış oyun.
Peki, GTA V bu kadar iyi sistem grafikleriyle her bilgisayarda oynanır mı? Oynayabiliyorsak ne kadar iyi grafiklerde oynayabiliriz veya oynayamıyorsak ne işe yaradı bu kadar özellik? Öncelikle hem kendi ayarlarını minimuma düşürerek orta seviye bir PC’de oyunu 30 FPS oynamanız mümkün. Bu da optimizasyona önem verildiğini gösteriyor. Ama bu size yetmiyor veya 30 FPS alamıyorsanız daha da düşerebileceğiniz bir mod mevcut ancak grafik kalitesini çok ciddi oranda düşürüyor.
Sonuna gelecek olursak Grand Theft Auto V’e dünyanın en iyi oyunu demek birçok otoriteye göre yanlış olmaz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

3 Yorum

  1. Oyun GTA nin simdiye kadar cikardigi en iyi serisi oyunda görsel efektler çok daha gelişmiş ve oyun kalitesi çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu