Oyun

Zula Açılmıyor?

Türk yapımı video oyunu Zula, yakın dönemin en etkileyici oyunlarından biri olmayı başardı. Bugün sizlere zula açılmıyor şikayetinden ve oyun severlerin neler yapabileceğinden bahsedeceğiz. Bu sorunu yaşıyorsanız eğer donanımsal kontrolleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ram’iniz yeterli mi ya da sistem gereksinimlerine bağlı olarak ekran kartınız bu oyuna uyumlu mu?

Eğer sistem gereksinimlerini karşılamıyorsanız oyunu açmak için uğraşmayın çünkü her çaba başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Oyun sürekli olarak güncelleme alıyor ve bu güncellemeleri de kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer sorun devam ediyorsa oyunu silip yeniden yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Zula Açılmıyor Sorunu Çözümü

Anti virüs programı kullanıyor musunuz? Bazı anti virüs programları, cihazlarınızda yer alan diğer uygulamaların çalışma alanına müdahale ediyor ve açılmalarına engel oluyor. Eğer kullanıyorsanız sizler de virüs programlarını silebilir ve Zula oyununu açmayı bir kez daha deneyebilirsiniz. Yüksek ihtimalle sorun çözülmüş ve oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapıyor olacaksınız.

Yapmanız gereken birkaç şey daha var. Oyunun logosunun yer aldığı simgeye sağ tıklayarak uyumluluk kontrolü yapın. Eğer donanımsal olarak bir yetersizlik durumu söz konusu ise zaten cihazlarınız uyarı verecek ve ne yapmanız gerektiğini de yine tüm detayları ile sizlere aktaracaktır. Merak etmeyin ç.özümü olan bir sorun ve sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız bu adımlardan birini takip ederek kesinlikle çözüm üretmiş olacaksınız.

  • Arama kısmına bu bilgisayar yazarak arama yapın. Devamında ise simgeye sağ tıklayın.
  • Açılan pencereden özellikler kısmına geçiş yapalım ve devam edelim…
  • Gelişmiş ayarlar sekmesine ulaşın.
  • Hemen ardından veri yürütme engellemesi butonuna tıklayın ve en alt kısımda yer alan seçeneğe tik adın ve uygulayın. Sorun kesinlikle çözümlenmiş olacaktır.

Zula oyununa giriş yapamıyorsanız eğer bu adımlardan birini uygulamanız yeterli olacaktır. Devam eden sorunlarda ise yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi oyunu silip yeniden yükleme yapabilirsiniz. Genellikle işe yarıyor ve zaten oyun severlerin yorumlarını incelediğinizde de bunu daha net bir şekilde görebileceksiniz. Endişe etmenize gerek yok çünkü çözüm üretmek mümkün ve gayet kolay.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu