Ana sayfa Mobil Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

18115
8

Dondurulan Instagram hesabı tekrar nasıl açılır? Instagram hesaplarını bazı sebeplerden dolayı kapatmak zorunda kalıyoruz ve sonrasında tekrar aktifleştirmenin yollarını arıyoruz. Dondurulan instagram hesabının şifresini unuttum veya dondurulmuş instagram hesabı yeniden açma yöntemlerini açıklayacağız.

Instagram Hesabını Tekrar Aktif Etmek İçin Ne Kadar Süre Geçmelidir?

Instagram çoğu kişi tarafından zaman zaman dondurulan sosyal medya hesaplarındandır. Instagram hesabı dondurulduktan sonra hemen hesaba giriş yapmak istediğinizde bu mümkün olmayacaktır. Bunun için hesabın dondurulmasının üstünden 1-2 gün süre geçmesi gerekmektedir. Aksi durumda “Kullanıcı adı veya şifre yanlış” uyarısı ile karşılaşacaksınız.

Instagram hesabının dondurulmasının üstünden 1-2 günlük bir süre geçtikten sonra hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizi girerek rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bunun için fazladan herhangi bir işlem yapmanız gerekmeyecektir ve hesabınız tekrar aktifleşmiş olacaktır.

Dondurulan Instagram Hesabı Bilgilerimi Unuttum

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra çok uzun bir süre geçmiş olabilir. Böyle durumlarda genellikle kullanıcı adı ve şifre bilgileri hatırlanamamaktadır. Hesap dondurulduğu için şifremi unuttum seçeneği de çalışmamaktadır. Böyle bir durumda artık hesabınıza erişmeniz imkânsız gibi görünmektedir fakat Instagram geliştiricileri bu durum için bir çözüm sunmaktadırlar.

Hesap bilgilerini hatırlamadığınız ve dondurmuş olduğunuz Instagram hesabınızı vereceğimiz adresi kullanarak tekrar şifre belirleyip aktif hale getirebileceksiniz. Öncelikle https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr adresini tıklayarak yönergeleri izlemeniz gerekmektedir. Bu aşamada Instagram sizden güvenlik gerekçesiyle bazı bilgiler isteyecektir. Bunlardan birisi daha önce Instagram’a yüklemiş olduğunuz bir resmin kırpılmamış ve filtre uygulanmamış halinin yüklenmesidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra Instagram tarafından bilgileriniz ve hesabınız incelenecektir. Bu süreç ortalama 1-2 gün sürmektedir ve size e-posta ile dönüş sağlanmaktadır. Dönüş yapıldığında eğer ki göndermiş olduğunuz bilgiler olumlu bir şekilde değerlendirilirse hesabınız hemen aktifleşebilir veya sizden tekrar bazı bilgiler istenebilir. Bu bilgiler genellikle bir kod ve hesaba daha önce gönderilmiş bir fotoğraf olmaktadır. İstenilen fotoğrafın ilk aşamada gönderilen fotoğraf gibi kırpılmamış ve filtre uygulanmamış olması gerekmektedir. Bu işlemi de tamamladıktan sonra değerlendirme süreci tekrar başlayacaktır ve sonucun olumlu olması durumunda hesabınız tekrar aktifleşecektir. Hesabınıza dair bilgileri de tekrar tanımlamanız sağlanacaktır.

8 YORUMLAR

  1. Zaten instagram uzerinden deneniyor, dondurulan hesaplar bulunamadı uyarısı vermekte bunun çözümü bu degil ben 2 aydır deniyorum olmuyor. Instagram merkezine mail de attim donus yok

  2. Aynı sorun bende de var, kullanıcı adı bulunamadı diyor, facebooktan girmek isteyince ya da e posta ile, kullanıcı adımı veriyor instagram fakat şifremi girince önce şifre yanlış diyor daha sonra şifremi unuttum yapınca böyle bir kullanıcı yok diyor. Beynim yandı.

  3. Aynı sorunu şuan bende de diyor ne kullanıcı adımı ne e postami nede telefon numaram dair kayıtlı değildir diyor. Belirli bir süresi mi var acaba o süreden sonra siliniyor mu hesap kendiliğinden?

  4. Instagram hesabı dondurulduğu zaman dışarıdan mesaj gelirmi veya dondurulan hesaptan dm yoluyla mesajlaşmaya devam edilebilirmi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here