Sosyal Medya

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da kullanıcı bulunamadı yazısı kaldırmak için kişilerin Instagram hesap etkinleştirme formuna tıklamaları gerekmektedir. kullanıcı bulunamadı hatası, genellikle dondurulan hesaplarda görülmektedir. Instagram hesabının dondurulması sonrasında bu sorun görülebilmektedir. Kişiler, dondurdukları hesabı tekrar etkinleştirmek istediklerinde, hesaplarını bulamama sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Hesabın etkinleştirilmesi durumunda ekranda ‘Kullanıcı Bulunamadı’ yazısı görülmektedir.

Instagram Neden Hesabımı Bulamıyor?

Instagram’ın hesabınızı bulamamasının nedeni, dondurduğunuz hesabın kullanıcı adını kayıtlarından silmesidir. Instagram’ın çalışma prensibi haline gelen bu durum, aktif görülmeyen hesapları Instagram hafızasından silmek olarak tanımlanır. Günlük milyonlarca fotoğraf ve videoyu yayınlayan bir sistem olarak Instagram, aktif olmayan hesaplarla hafızasını ve zamanını doldurmak istemez. Bu nedenle hesabınızı dondurduğunuzda, tekrar girmeye çalıştığınız zaman ekranda ‘Kullanıcı Bulunamadı’ yazısını görürsünüz. Aynı durum diğer gerçek kullanıcılar için de geçerlidir. dışarıdan biri hesabınızı görmeye çalıştığında da boş bir hesapla ya da bu yazıyla karşılaşır.

Kullanıcı Bulunamıyorsa Hesabım Kapanmış Mıdır?

Kullanıcı bulunamıyor yazısında hesabın durumu askıdadır. Hesabın askıda olması halinde aslen hesabınıza tekrar giriş yapmanız mümkün olabilmektedir. Ancak bunun için sistem sizi uğraştırır. Instagram’da kapanan hesaplar, tüm görselleri ile birlikte sistemden silinirler. Bu durumda kesinlikle herhangi bir şekilde ulaşmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda kişilerin yapacakları en iyi şey, yeni bir hesap açmaktır. Ancak ekranda bu yazı varsa, hesabı kurtarmanızın da bir şansı vardır.

blank

Dondurulan Instagram Hesabı Geri Alınır Mı?

Dondurulan hesabı geri almak için yapılması gereken, hesabınızın ayarlarına ulaşmaktır. Dondurulan hesap, tekrar açılmaya çalışıldığında ‘Kullanıcı Bulunamadı’ yazısını göstermektedir. Ancak eğer üzerinden yasal aşım süresi geçmemişse, hesabınızı geri almanızın da bir yolu bulunmaktadır.

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Dondurulan hesabı geri almak için öncelikle Instagram ana sayfasında bulunan Yardım seçeneğine tıklayın. Buradan ‘Instagram hesabım donduruldu’ kısmına tıklamanız gerekmektedir. ardından ekranda bulunan seçenekler arasından ‘Dondurulan Instagram Hesabını Açma Formu’na tıklamalısınız. Bu form aslen Türkçe olmakla birlikte, sın Instagram güncellemeleri ile birlikte İngilizce olarak kalmıştır.

Formda adınız, soyadınız, kullanıcı adınız, şifreniz, bağlantı kurduğunuz şehir bilgilerini girmeniz gerekecektir. Bu bağlantıları girmenizin ardından Instagram, bulunduğunuz bölgeden giriş yapan adresleri kontrol eder. buradan beyan ettiğiniz kullanıcı adına sahip hesapların varlığını bulmaya çalışır. Böylece yaklaşık 10 gün içinde e- mail adresinize gönderilecek bir şifre ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram’a Hesap Geri Alma Başvurusu

Instagram hesabını geri alma işlemi, doldurulan bu form ile gerçekleşmiş olacaktır. Formda belirttiğiniz e- mail adresinin güncel ve kullanılabilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede Instagram’ın hesabınız ile ilgili değerlendirmesinden sonra size ulaşması için bir yol bırakmış olursunuz. Başvurunuz, Instagram tarafından değerlendirilir. Ardından e- mail kutunuza bir şifre gönderilir. Bu şifre ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kurumsal Kimlikler İçin Instagram Geri Alma

Kurumsal firmaların donan Instagram adresini geri alması için kişilerin, formun en başında kurumsal bir firma olduklarını beyan etmeleri gerekmektedir.  kurumsal hesap sahiplerinin Instagram’ını kaybetmeleri ya da giriş yapamamaları Halide, yeni bir adres alıyormuş gibi Instagram’a kurumsal olduklarını ispat etmeleri gerekmektedir. Bunun için vergi beyannamesi, fatura, formasyon sertifikası, yerel işletme lisansı, alan adı kaydı belgesi gibi belgelerin fotoğrafını çekerek forma eklemeniz gerekecektir. Henüz formunuzu doldurmaya başlamadan ekrana kurumsal bir şirket olup olmadığınızı soran bir yazı gelecektir. Bu sayede kurumsal bir firma iseniz, Instagram daha hızlı işlem yapacak ve takipçi sayılarını korumaya çalışacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu