Sosyal Medya

Instagram’da Yorumu Başa Tutturma Nasıl Yapılır?

Instagram, yeni dönem güncellemeleri ile birlikte kullanıcılarına çok daha kusursuz bir uygulama sunuyor. Instagram’da yorumu başa tutturma işleminin nasıl yapılacağını anlatmadan önce bu özelliğin ne işe yaradığını hep birlikte görelim istiyoruz. Hoşunuza giden bir yorum olduğunda ve daha fazla beğeni alacağını düşündüğünüzde sizler de en üste sabitleyebilir ve bu yorumu daha fazla insanın görmesine yardımcı olabilirsiniz.

Youtube, bunu yıllardır yapıyor ve sabitleme işlemi ile birlikte kullanıcılar da yorum yapma yarışına giriyor. En beğenilen yorumu yapabilmek adına ortaya çıkan bu tatlı rekabet, etkileşimi de belli oranda arttıracaktır. Artık instagram yorumlarında da bu detay mevcut ve az sonra bu eylemin nasıl yapılacağını da yine hep birlikte görmüş ve incelemiş olacağız.

Instagram’da Yorumu Başa Tutturma: Uzman Görüşü

  • İlgili yoruma basılı tutup sola doğru kaydırmanız gerekiyor.
  • Karşınıza yeni bir pencere çıkacak ve raptiye simgesine bastığınız anda yorumu başa tutturmuş olacaksınız.
  • Çok sayıda yorum arasından birkaç yorumu sizler de üste taşıyabilir ve daha fazla insanın görmesini sağlayabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi Youtube bunu yıllardır yapıyor ve etkileşim adına önemli bir detay olduğunu düşünüyoruz. Yeni dönemde instagram kullanıcıları da bir yarış halinde olacak ve en beğenilen yorum için mücadele edecekler.

instagramda-yorumu-basa-tutturma

Başa Tutturma Limiti

3 farklı yorumu aynı anda başa tutturabilirsiniz ve en çok beğeni alan en üstte yer alacaktır. Eğer dilerseniz başa tutturulan yorumu kaldırabilir ve yerine farklı bir yorum da ekleyebilirsiniz. Sınırlama şu an için 3 adet olarak belirlenmiş durumda ancak kısa bir süre sonra bu sayı değişebilir. Büyük sayfaları incelediğinizde bu özelliği kullanmaya başladıklarını sizler de göreceksiniz. Artık en beğenilen yorum için sayfanın en alt kısmına inmenize gerek kalmıyor. Sayfa yöneticisinin de yardımı ile popüler yoruma daha kıs süre içerisinde ve daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Eğlenceli bir detay olduğunu düşünüyoruz ve kişisel hesaplarınızda da bu özelliği kullanabiliyorsunuz.

Başa Tutturulan Yorumu Kaldırma

Aslında takip etmeniz gereken adımlar en başta belirttiğimizin aynısı olacaktır. Başa tutturduğunuz yoruma basılı tutup sola kaydırdığınız takdirde bir kez daha raptiye sembolü karşınıza çıkıyor ve bu sembole tıkladığınızda yorumu başa tutturulandan kaldırmış oluyorsunuz. Gayet kolay ve az önce de dile getirdiğimiz gibi büyük hesaplar artık bu özelliği aktif bir şekilde kullanıyor ve sizler de kişisel hesaplarınızda deneyebilirsiniz.

Başa tutturulan yorum özelliği ile birlikte en popüler yoruma erişim sağlamak daha kolay bir hal aldı ve bu durum insanları yorum yapmaya da teşvik edere hale getiriyor. Eğer iyi bir yorum yaparsanız sizler de popüler sayfalarda en üstte yer alabilir ve kendinizi daha fazla insana gösterme şansı elde edebilirsiniz.

Instagram’da Yorumu Başa Tutturamıyorum?

Güncelleme yapmayı denediniz mi? Eğer uygulamanın eski sürümünü kullanıyorsanız ne yazık ki bu konuda sorun yaşayabilirsiniz. Uygulamayı güncellediğiniz halde yine de yorumu başa tutturma eylemini gerçekleştiremiyorsanız çerezleri ve ön belleği temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak uygulamayı silip yeniden yükleme işlemi de çözüm olarak karınıza çıkacaktır.

Bu yöntemler işe yaramadığı takdirde ne yazık ki instagram yetkilileri ile iletişim kurmak dışında farklı bir seçenek kalmıyor. Güncelleme sonrası bu sorunun çözüldüğünden bahsediliyor ve birçok forumda benzer şikayetler ve konular yer alıyor. Dilerseniz forumları da anlık olarak takip edebilir ve sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu