Sosyal Medya

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? Dilerseniz basit birkaç yöntemle Instagram’da engellenip engellenmediğinizi öğrenebilirsiniz.

2012 yılında Facebook tarafından satın alınarak büyük bir gelişme göstere Instagram, günümüzde 1 milyar kullanıcıya hitap etmektedir. Hikayelerin düzenlenmesi, IGTV hizmetinin sisteme dahil olması ve daha pek çoğu Instagram’ın temel hizmetleri arasına yerleşmiştir. Fakat genel anlamda Instagram kullanıcıların net olarak işine yarayabilecek bir takım hizmetleri sistemine dahil etmez. Kimin sizden takipten çıktığı ya da kimin sizi engellediğine dair herhangi bir geri bildirim hizmeti yoktur.

Instagram’da Engellendiğimi Çözmemin Bir Yolu Var mı?

Eğer ki ınstagram engellenme durumu yaşadıysanız ve biri tarafından engellendiyseniz bu size bildirim olarak gelmez. Aynı şekilde Ayarlar bölümünde Sizi Engelleyen Kullanıcılar diye bir alan yoktur. O yüzden bunu anlamanın en basit yolu, sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline girmektir. Hiçbir Gönderi Yok türünde bir hata ya da takip etmek isteseniz bile takip edememe dahil olmak üzere hiçbir sayfanın açılmaması gibi sorunlar, sizi engelleyen kişi tarafından görülecektir.

Yani bu şartlar altında kendi başınıza manuel bir şekilde ınstagramda engellendiğimizi nasıl anlarız? İçin bir yola başvurabilirsiniz. Sizi engelleyen kişiyi ancak onun ismini girdiğinizde ve arattığınızda anlayabilirsiniz. Diğer türlü Instagram’ın kendi sistemi sizin bunu anlamanız için bir özel bildiri hizmeti sağlamamaktadır. Fakat manuel olarak sizi engelleyen kişiyi bulmak, yüksek takipçili hesaplarda tam bir eziyet halini de alabilir.

blank

Instagram’da Yaşadığınız Sıkıntıları Gideren Yardımcı Programlar

Sizi kimin takipten çıktığınızı, gönderilerinizin en az 3 en fazla 10 paylaşımlarında kimin kaç kez beğendiğini ya da yorum yaptığını ve özellikle de sizi kimin engellediğini bu programlar aracılığıyla görebilirsiniz. Instagram tam olarak bir karanlık işini üstlenen bu programlar sizin ilacınız olmaktadır. O nedenle ınstagramda engellendiğimizi gösteren program kullanarak, kim sizi engellemiş olduğunu çok basit bir komut ile öğrenebilirsiniz. Dikkat edin, program güvenilir olsun, milyon indirilmiş olsun ve mutlaka yüksek derece olumlu yorum ve değerlendirme almış olsun.

Instagram Bize Engellediğimiz Kullanıcıları Gösteriyor

Sizi engelleyen kişiyi göremeseniz bile siz birini engellediğinizde onu görebilirsiniz. Instagram’ın sağ üst köşesindeki alt alta 3 noktaya tıklarsanız alt menülerde Engellenen Kullanıcılar kısmını göreceksiniz. Bu bölümde sizin engellediğiniz tüm kullanıcıların listesi yer alır. Her birini ayrıntılı olarak görebilir ve bu zamana kadar kimi engellediyseniz tümüne ait listeyi kullanıcıların profil resimleriyle birlikte görmeniz mümkündür.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu