Sosyal Medya

Repost Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaşılan ve hoşunuza giden bir gönderiyi sizler de kendi profillerinize dahil edebiliyorsunuz ve paylaşımı yapan kişinin kullanıcı adını da ön plana taşıyorsunuz. Repost nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız ve bu süreçte karşımıza iki farklı alternatif çıkıyor. Dilerseniz vakit kaybetmeden sürecin nasıl işlediğini ve kullanıcıların ne yapmaları gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

Ekran Görüntüsü ile Repost Nasıl Yapılır?

 • Öncelikli olarak instagram hesaplarımıza giriş yapmamız gerekiyor ve hemen ardından ana sayfaya geçiyoruz.
 • Repost yapmak istediğiniz gönderiyi bulmanız çok zor olmayacaktır ve dilerseniz kullanıcı adı ile arama yaparak sizler de gönderiye daha kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. Gönderiyi bulduktan sonra ekran görüntüsü almanız gerekiyor ve bunu nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Android kullanıcıları, ses tuşu ve power tuşuna aynı anda bastıkları takdirde görüntü galeriye kaydedilecektir.
 • Hemen ardından profil sayfamıza geçiş yapıyoruz ve fotoğraf paylaşmak için + simgesine tıklıyoruz. Bu simgeye tıkladıktan sonra galerimiz açılıyor ve ilgili fotoğrafı ekliyoruz.
 • Repost işlemi için ilgili gönderiyi direkt olarak paylaşabileceğiniz gibi aynı zamanda kırparak da paylaşabiliyorsunuz. Daha etkileyici bir paylaşıma imza atmak adına efekt kullanımını da tercih edebilirsiniz.
 • Son adımda dilerseniz gönderi ile ilgili bir açıklama yazabilir ya da etiket kullanımına yer verebilirsiniz. Kişinin ismini yazmanıza gerek yok ancak dilerseniz etiketleme yapabiliyorsunuz. Ekran görüntüsü ile repost edeceğiniz için ilgili kişinin kullanıcı adı da direkt olarak karşı tarafa gösteriliyor.
 • Repost işleminde basit bir yöntemden basettik ve daha amatör bir görüntü sergileyeceğini de belirtmek isteriz. Şimdi biraz daha profesyonelleşeceğiz ve repost uygulaması ile birlikte daha dikkat çekici bir paylaşıma imza atacağız.

blank

Repost Uygulaması

 • “Repost for instagram” uygulamasını indirmenizi isteyeceğiz. Cep telefonlarınız yardımı ile sizler de mağazaya giriş yapabilir ve bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Download işlemi tamamlandıktan sonra izlemeniz gereken süreç ise aşağıdaki gibidir:
 • Instagram’da hangi gönderiyi repost etmek istiyorsanız o gönderiyi bulun ve sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Karşımıza çıkan seçeneklerden URL’yi kopyala seçeneğini tercih ediyoruz ve ilgili gönderinin bağlantı adresini kopyalamış oluyoruz.
 • Son adıma gelindiğinde ise repost uygulamasını açıyor ve bağlantıyı ekleyerek paylaşımı yapıyoruz.
 • Burada dilerseniz etiket ekleyebilir ve kullanıcı adının fotoğrafın hangi kısmında yer alacağını da belirleyebilirsiniz.

Instagram kullanıcılarının en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesidir ve kullanımı da bir hayli basittir. Uygulama için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur ve mağaza üzerinden sizler de indirme işlemlerini direkt yapabiliyorsunuz.

Repost uygulamasını kesinlikle tavsiye ediyoruz çünkü yazımızın bir bölümünde de bahsettiğimiz gibi ekran görüntüsü alarak paylaşım yapmak biraz zayıf kalıyor ve daha amatörce bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu işlemi repost uygulaması ile yaptığınız takdirde elde edeceğiniz sonuç daha etkileyici ve daha hoş olacaktır diye düşünüyoruz.

Repost Uygulaması Her İki Mağazada da Mevcut mu?

Andorid ve ios kullanıcılarına özel tasarlanan bir uygulama olduğunu belirtmek isteriz. Her iki mağazada da bu uygulamayı bulabilir ve sizler de indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kullanımı gayet basit olan bir uygulamadır ve milyonlarca indirmeye de ulaşmış durumda.

Repost uygulaması ile birlikte sizler de hoşunuza giden bir fotoğraf ya da videoyu saniyeler içerisinde paylaşabiliyor ve takipçilerinize aktarabiliyorsunuz. İlgi çekici görselleri ve videoları paylaşabilir ve bu sayede takipçi kazanma şansı elde edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu